Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizaci se nelze přihlásit do všech prostředí...  (Přečteno 1973 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Po aktualizaci se mohu přihlásit pouze do Plasma, historické gnome a Budgie. Ostatní prostředí (ubuntu, ubuntu wayland, gnome, gnome xorg, atd.) se vrací na přihlašovací obrazovku. Druhému uživateli to ale jde.

U18.04 LTS

Jak na to?
Díky za rady a tipy.
« Poslední změna: 26 Března 2022, 15:21:20 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Po aktualizaci se nelze přihlásit do všech prostředí...
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2022, 15:20:15 »
/.cache jsem vymazal
zůstala tam ale složka
/.cache/doc s právy root, je to normální?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Po aktualizaci se nelze přihlásit do všech prostředí...
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2022, 18:03:25 »
Po aktualizaci se mohu přihlásit pouze do Plasma, historické gnome a Budgie. Ostatní prostředí (ubuntu, ubuntu wayland, gnome, gnome xorg, atd.) se vrací na přihlašovací obrazovku. Druhému uživateli to ale jde.

U18.04 LTS

Jak na to?
Díky za rady a tipy.

Po aktualizaci čeho konkrétně??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Po aktualizaci se nelze přihlásit do všech prostředí...
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2022, 18:25:39 »
Po aktualizaci čeho konkrétně??

To bohužel nevím, potvrdil jsem aktualizace přes tejden v Praze, potom jsem nerestartoval a vypnul až v pátek. Večer na chalupě, jsem zjistil, že to nejde. Naštěstí jsem v historickém metacity a můžu pracovat :-)

Taky se mi po přihlášení nově objevuje toto, viz obr, nevím, co to je.
« Poslední změna: 26 Března 2022, 18:34:51 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Po aktualizaci se nelze přihlásit do všech prostředí...
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2022, 19:14:55 »
Co a kdy se aktualizovalo se dozvíš v dpkg logu (/var/log/dpkg.log)
Co a kdy se dělo se systémem se dozvíš v syslogu (/var/log/syslog)
Takže vodítko už máš.  ;)

Pokud by sis systém pravidelně zálohoval (např pomocí timeshift), návrat k předchozímu funkčnímu stavu by pak byl maličkostí.
Následovala by postupná instalace aktualizací jedna po druhé s cílem "odhalit viníka".

P.S. Pro přehled kdy a co se instalovalo/aktualizovalo není problém si napsat skript který to z dpkg logů "vytáhne" a přehledně zobrazí (viz 1. obr.).
To bývá užitečné při hledání příčin různých potíží. Výstup je vhodné pravidelně (stačí 1x denně) ukládat do souborů, které mají v názvu datum/čas (starší se mohou komprimovat kvůli úspoře místa). Protože ty origo dpkg logy se po měsíci cyklicky odstraňují (logrotate).

Takže pokud mě někdo třeba o půlnoci vzbudí, jsem mu schopen okamžitě říct co se aktualizovalo přede dvěma roky pátého srpna v deset dopoledne.
Slovo "nevím" v tomto případě neznám - stejně si to může ošetřit každý, nic tomu nebrání....
« Poslední změna: 26 Března 2022, 19:40:33 od juwa2 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Po aktualizaci se nelze přihlásit do všech prostředí...
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2022, 20:39:43 »
To je moc pěkný. Až budu mít čas, taky si v tom udělám pořádek. Teď potřebuji rychle udělat daně tří subjektů (proto si beru noťas na chalupu) a vždy (VŽDY!), když je frmol, tak mě něco vyšplkouchne. Například, že původní verze účetního SW Profit dělá starší XML, které letos nejde použít pro berňák a nová verze (po přeinstalaci) v Ubuntu nejede.  :-)))) To, že nefunguje 4 prostředí ze šesti je jen relativní maličkost. Jedu v metacity a zvykám si...

...a stále výborně funguje Plasma, akorát s ní neumím rychle pracovat a vše hledám...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.