Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaká je nejlepší linuxová distribuce a proč to je zrovna Ubuntu ? :D  (Přečteno 6673 krát)

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
Linux používám od roku cca 2004, začínal jsem u Mandrivy a po konci distribuce jsem přešel na Ubuntu (rok 2009 cca), u které jsem pak zůstal dalších několik let. To jsem však začal pracovat, pořídil si notebook a už jsem neměl z pracovních důvodů čas na Linux a používal jsem Windows. Na Ubuntu jsem si čas od času vzpomněl, ale po čase jsem ho z různých důvodů zas přestal používat.

Až v těchto dnech kvůli budoucí práci vrátil na Ubuntu, ze zvyku. Nutit mě na Ubuntu nebudou (ale měl bych používat Linux), proto mě napadla otázka z titulku a zajímalo by mě tedy, zda je Ubuntu stále No.1 pro běžného domácího uživatele (s přesahem do software developmentu) nebo je jedničkou už někdo jiný :)

Já krom velkého problému s instalací (instalace GRUB se nikdy nedokončí v pořádku, je jej potřeba opravit po spadlé, ale skoro dokončené, instalaci fixnout přes LIVE Ubuntu a aplikaci boot-repair) nemám s Ubuntu 22.04 problém, jen jsem si pořídil další SSD disk, aby byl chod OS co nejlepší (mám dual boot). Ale třeba je ve světě něco už lepšího a k tomu je právě tohle vlákno :)

Díky za názory :)
« Poslední změna: 07 Srpna 2022, 00:33:56 od James(CZ) »
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Vseobecne ziadna distribucia nieje cislo jedna. Su distribucie ktore vyhovuju tebe a pre teba su cislo jedna a distribucie ktore vyhovuju inym a tie su pre nich cislo jedna.
Ubuntu ma vyhodu v tom ze ma obrovsku uzivatelsku zakladnu ktora na nete vytvara navody na riesenie skoro kazdeho problemu v zrozumitelnej forme.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.