Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox >=98 - stahování souborů  (Přečteno 5240 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1772
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Firefox >=98 - stahování souborů
« kdy: 02 Května 2022, 19:34:09 »
S každou novou verzí Firefoxu žasnu, jaké další dementní chování zase vývojáři vymysleli... Kromě toho, že stále lezou nějakým způsobem do zadku Chrome, což vůbec nechápu.

K věci: docela nedávno jsem si všiml, že:

a) při klepnutí na nějaký soubor na www stránce ve FF zmizela nabídka co dělat, přestože v předvolbách mám nastaveno "Vždy se zeptat";
b) bez ohledu na nastavení stahování ve FF se všechny soubory vždy a pořád ukládají do lokální složky, která je navíc namísto bývalé Temp změněna na Stažené (v českém přostředí). To zcela zbytečně zaplňuje disk a není ani vhodné tuto složku nějak automaticky mazat (protože je využívána i jinými programy, namátkou třeba KDE connect).

Dnes jsem - zdá se - našel řešení, viz https://techdows.com/2022/01/firefox-97-download-flow-changes.html. Zároveň se problematika vyskytuje na mnoha dalších místech, viz třeba https://duckduckgo.com/?q=How+to+restore+download+Prompt+in+Firefox&t=h_&ia=web.

V kostce řečeno: v hloubkovém nastavení FF (about:config) se najde řetězec browser.download.improvements_to_download_panel a jeho hodnota se nastaví na false.

Od té chvíle mi začal při kliknutí na soubor zase vyskakovat klasický dialog vyvolaný volbou "Vždy se zeptat" a zdá se, že při další volbě "Otevřít pomocí" se do lokální složky nic neukládá.

Testováno ve FF verze 99.0 na Kubuntu 18.04 LTS.

Dej Bože, ať nějakého idiota v dalším levelu nenapadne odstranit popsanou možnost změny chování...
« Poslední změna: 02 Května 2022, 19:40:27 od JirkaZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.