Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi  (Přečteno 8813 krát)

dedek43

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi
« kdy: 20 Června 2022, 10:17:34 »
Zdravím,odinstaloval jsem program,který byl spouštěn přes WINE, ale stále mi zůstavá ikona mezi aplikacemi.
Jak se jí zbavit?
Ubuntu 18.04.06
Gnome  3.28.2
wine 7.0

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
Re:Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2022, 12:25:50 »
...pravý klikkk,vymazat... :o :o :o...

dedek43

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2022, 10:01:41 »
Tak tak lehce to nejde.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2022, 10:56:33 »
Tak tak lehce to nejde.

Ta "ikona" v Aplikacích  je ve skutečnosti spouštěč = soubor  *.desktop
Tyto spouštěče jsou zpravidla umístěny:
Kód: [Vybrat]
/usr/share/applications
## nebo
~/.local/share/applications

Tebe se v případě "wine" aplikací týká to druhé umístění, spíše ještě jeho podsložka:
Kód: [Vybrat]
~/.local/share/applications/wine/Programs
Do ní se laskavě podívej, najdi příslušný soubor *.desktop (koncovka nemusí být zobrazena - záleží zda je tomu souboru nastavena spustitelnost) a smázni ho (mazej "do koše", v případě, že omylem smázneš něco jiného to snadno vrátíš).

Dalším možným řešením je použít "správce" mozo (Hlavní nabídka) nebo menulibre (Editor nabídky) ve kterých lze nabídku aplikací editovat. Obě aplikace lze doinstalovat,  jsou v běžném repo.

« Poslední změna: 23 Června 2022, 11:22:57 od juwa2 »

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2022, 11:23:03 »
...
Dalším možným řešením je použít "správce" mozo (Hlavní nabídka) nebo menulibre (Editor nabídky) ve kterých lze nabídku aplikací editovat. Obě aplikace lze doinstalovat,  jsou v běžném repo.

Takové KDE/Plasma to má přímo zabudované... Stačí kliknout pravým myšítkem na K-menu, zvolit Upravit aplikace a otevře se KDE menu editor.

Nějak pořád nevím, co kdo na tom Gnome vidí. Nenašel jsem jedinou vlastnost, která by byla lepší než v KDE, nároky na hw jsou přitom prakticky stejné.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2022, 11:53:58 »
...
Dalším možným řešením je použít "správce" mozo (Hlavní nabídka) nebo menulibre (Editor nabídky) ve kterých lze nabídku aplikací editovat. Obě aplikace lze doinstalovat,  jsou v běžném repo.

Takové KDE/Plasma to má přímo zabudované... Stačí kliknout pravým myšítkem na K-menu, zvolit Upravit aplikace a otevře se KDE menu editor.

Nějak pořád nevím, co kdo na tom Gnome vidí. Nenašel jsem jedinou vlastnost, která by byla lepší než v KDE, nároky na hw jsou přitom prakticky stejné.

Jako technik a praktický člověk nesnáším neergonomii (u čehokoli).  Z tohoto důvodu mi před léty moc "nevonělo" prostředí Unity, ale to jsem ještě netušil, že bude hůř... :-[
Současné Gnome tak ve mě vyvolává doslova alergii (pokládám je za ještě horší jak celé W8/10/11).  Jsem tak v současnosti schopen existovat pouze na MATE. Má sice taky nějaké svoje "mouchy", ale aspoň si na nic nehraje, netváří se jako "naleštěná bída".  Ještě že tak...
Jo, a s tím KDE bych asi taky možná nějak vyžil... :)
« Poslední změna: 23 Června 2022, 12:00:07 od juwa2 »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
Re:Po odinstalování zustáva ikona stalé mezi aplikacemi
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2022, 14:23:04 »
...nainstalujes Q4WINE...a graficky možes ovladat wine...kliknes na explorer,tam vyhladas .C...a možes mazat...vid obrazok... :o :o  :o





 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.