Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OpenShoot - Střih videa jsem používal několik let. Ve verzi Ubuntu 20.04 nechodí  (Přečteno 10717 krát)

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
Doktore Noho, když chlastáš tak nic nepostuj!
To je takové zlaté pravidlo. Pochybuji, že tě tu ještě někdo příště s něčím pomůže a poradí.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Jsem rád že jsem zůstal takový jako jsem byl vždycky. Že jsem zůstal sám sebou, že jsem nepřevlékl kabát jako to udělala většina lidí po převratu 1989 kterým začala spousta věcí smrdět a začali se vydávat za kohosi lepšího. A to se mám proto, abych uspokojil ego juwa2 pobalit a vratit se domů ze zahrady, kde v létě dělám spoustu jiné rozdílné manuální práce, kde spím, abych to, co mi poradil briskně odzkoušel na počítači, aby věděl jak to dopadlo ?  😀 Chlapci chlapci ! Taky trochu přemejšlejte. Moc vám to panelákovým typům nejde ! Myslím si že nejsem jediný, kdo výsledek neoznámil včas. Jsou tu i tacínco ho neoznámí nikdy ! Až nastane ta chvíle kdy to odzkouším, dám vědět.

Tohle všechno beru a dokonce mám i pocit, že kolegové jsou teď proti tobě trochu - nazvu - alergizovaní. To má však 2 zcela evidentní příčiny:
1. Tvůj styl komunikace vykazuje na straně jedné mezery - mohl jsi některé věci rovnou napsat, jako třeba to, že teď nemáš jak zkusit a dáš vědět později; a na straně druhé zase jisté přestřely ve stylu shovívavě-nadřazeného osočování s atributy mentorování a moralizování.
2. Kolegové měli docela dlouhou trpělivost a teď to poněkud ostřeji vrací.

S Juwou si to trochu nevychytal - to je zrovna dlouholetý člen, který byl kdysi velmi přísný a ostrý a dnes je snad ten nejčetnější, nejtrpělivější a nejvstřícnější poradce.
Kdyby každý zapracoval na svém egu aspoň z poloviny jako on, tak žijeme v Ráji na Zemi ..

Jinak za mě v pohodě - klidně tu s námi buď a podílej se na chodu komunity, jestli se ti podaří být vstřícnější a bude tě to nějak zajímat a bavit ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Vůbec nemám výčitky že jsem neoznámil jak to dopodlo. Nejbyl bych zdaleka jediný, kdo se ztratí jako pára nad hrncem, o výsledku nedá vědět a vůbec ho to netrápí. Konec konců jsem stále na zahradě a zatím jsem neměl čas se tomu věnovat. Až bude dlouhodobě pršet, pojedu domů a zkusím to. Přece když jsou třicítky, tak nebudu dřepět doma u počítače. To už mám za sebou. Návod jste mi dali.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Mladý tady píšou zkratky jako jj, btw a další aby si to usnadnili, protože jsou líný psát a já důchodce tu mám psát romány ? Kam chceš kopnout !
« Poslední změna: 25 Července 2022, 23:05:38 od Dr Fuss »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Moc těch zkratek jsem tu neviděl, ale budiž - nejspíše si to ti mladí (docela by mě zajímalo, kolik mladých je tady vlastně aktivních) usnadňují proto, že tady zadarmo odvádějí práci pro druhé - i pro tebe.
A tak by si možná zasloužili trochu vstřícnosti a komunikativnosti, spolupráce a slušnosti.

Jinak na ta tvá odvolání - myslím, že se neposuneme dál tím, že se budeme odvolávat a srovnávat s těmi horšími ...

Ego je užitečná věc - ale nesmí člověka ovládat - to pak z něho dělá hulváta ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...fuss má kombíka... :o 8) 8)



juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Chápu, že je možné (jak vidno) zde někdo položí dotaz a vzápětí odjede na tři roky lovit krokodýly někam do Austrálie.
A dál ho to nezajímá.... :-\

Ovšem to taky mimo jiné znamená, že se zde už (žádné) odpovědi nedočká (ani změna nicku zpravidla nepomůže, ten "rukopis" je prostě daný...

Já osobně zde tazatelům (dle jejich charakteristiky/odezvy) odpovídám:
1. Docela rád (a nejsem sám..).
2. Moc se mi do toho sice nechce, aspoň mu nějak (ze slušnosti) a krátce odpovím.
3. Neodpovím už nic - nemá to totiž význam.

Ponechávám tedy na panu Doktorovi, do jaké skupiny hodlá sám sebe svým chováním zařadit  - zatím to tedy  má (aspoň u mě) za tři... :-\

Nicméně až se někdy na podzim vrátí ze zahrady, třebas překvapí - jestli to ale pak bude ještě někoho zajímat....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« Poslední změna: 27 Července 2022, 11:47:44 od juwa2 »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro juwa2: Přece nebudu spát u zapnutýho počítače a čekat až  mi juwa2 něco poradí. Já už jsem z puberty vyrost ! Apropos..  vrátil jsem se z lovu krokodýlů v Austrálii a za týden zase letím na Nový Zéland hledat Trilobity.
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 04:21:47 od Dr Fuss »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx: A do jakého adresáře umístit to, co je obsahem toho AppImage.   OpenShoot - AppImage jsem si z toho appImage.de stáhnul. Nemám s AppImage žádnou zkušenost. (Ubuntu je pro mě cesta - nikoliv cíl) !

Poslední dobou se Linuxy zdá se "zaplevelují" různými rádo-by "atraktivními" způsoby montování programů na počítač.

Zdá se,  že apt a dpkg už  nestačí:  Vzniklo SnapStore, AppImage a Bůh ví co ještě...

Přece proč dělat věci jednoduše (nekomplikovat je), když jdou udělat složitě - košatě, aby se v tom lidi těžko orientovali že...  Ať žije linux a lidová tvořivost !
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 04:22:41 od Dr Fuss »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...fussi...v domovskom adresari vytvoris priecinok,premenujes na APPIMAGE,a openshot appimage vlozis do nej...potom aj ostatné appimage...


...ked uz to más,tak pravy klikk na vlastnosti,a oznacis spustitelnost podla obrazku...nasledne ti vyskoci okienko,tam potvrdis ano,alebo yes,a ikonku pre spustenie openshotu budes mat aj v menu programov...openshot je 2.6.1...tak???...

« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 10:20:57 od ikx »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...a tak to budes mat...potom precitaj nieco o appimage...vzdelavanie nezaskodi...pááá
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 10:26:25 od ikx »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx: Opakuju..  používání AppImage (na rozdíl od instalací ze SnapStore) neznám. Proto se ptám. Děkuju ti za rychlou odpověď .
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 12:24:35 od Dr Fuss »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Doplňující dotaz, třeba pro ikx: Na HDD jsem objevil i nějaký AppImage toho OpenShot který jsem stáhnul už někde v červnu a nepoužil ho. Teď mě zarazila jeho skoro poloviční velikost.  Co to je ? viz příloha vlevo nahoře.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...ked uz to tam mas,tak sprav uvedené kroky...teraz som skontroloval,ze ta mensia je openshot 2.5.1,vacsia je 2.6.1...mozes mat obidva...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx: Už ani nevím kde (odkud) jsem tu objemnější AppImage v červnu stáhnul. Kde je její původ. Ani si už nepamatuju, že jsem ji tenkrát vůbec stáhnul. Dobře teda. Jak píšeš..  Je to nějaká starší verze..  (kupodivu ta objemnější)
« Poslední změna: 28 Srpna 2022, 14:34:09 od Dr Fuss »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...nie...ta objemnejsia je novsia...pisal som...a uz spusti ten appimage,a napis vysledok... >:( >:( >:(

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx: Čili spustit terminál, nastavit cestu k souboru a zadat: chmod +x jméno souboru
A spustit to pak jak ?
Třeba kliknout na jméno souboru v Gnome Commanderu ?
« Poslední změna: 29 Srpna 2022, 10:40:42 od Dr Fuss »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...fussi...podla obrazku zaskrtnes policko...a dva krat kliknes na stiahnute appimage...spusti sa samo...ako vidim necital si nič... :o :o >:(

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
https://itsfoss.com/use-appimage-linux/
...prelozis,a šecko dozvies o appimage...a nespekuluj terminalom atd...nekomplikuj jednoduche spustenie appimage...
1-stiahnut appimage
2-urobit spustitelnym...to mas na fotke,červenym zvyrazneny
3-spustit appimage...akoze dvojklikk na stiahnute appimage...
4-šecko jasné???...šak???::: ::) ::) ::)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx:   Podle jakého obrázku zakliknu políčko ???

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx:  Zcela chápu proč mají linuxy tak málo uživatelů..

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx: Atribut spustitelný jsem souboru nastavil. V Gnome Commanderu dvouklik (kterým bych měl SW spustit) nefunguje. Klikám dvouklikama na soubor, klikám, klikám, div se neuklikám a nic.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...precital si clanok...asi nie...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Zcela chápu proč mají linuxy tak málo uživatelů..

Jdi už prostě do p.r.d.e.l.e.

Furt jenom držkuješ, chováš se k ostatním jak k podřízeným, furt jen něco kritizuješ (zejména co máš zdarma) a jsi neuvěřitelně neschopnej něco vyřešit sám.

JAKÝM PRÁVEM?


Nechápu kolegy, že vůbec reagujou...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx:   Natavil jsem fajfku ve Vlastnosti - nastavit jako spustitelný soubor. Nic se nezměnilo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.