Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde najít člověka se zkušenostmi s Linuxem ve svém okolí (Východní Čechy)?  (Přečteno 17651 krát)

am.linux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
...ma cenu pokracovat,usmernenie si dostal,len si nevedel kde sa to smeruje...ze celu zalezitost nechytavas z dobreho konca...sekeru si zatal nespravne,a teraz odmietas vytiahnut...to nasvedcuje tomu,ze nemas diplomaticky cit...ziadny...skus zacat s tym,ze si nainstaloval TOR browser,popis,a ti nefunguje...a stane sa zazrak...skus... ;D ;D ;D

Tak musím uznat, že jsem vůl. Pokud se tady někdo živí poskytováním rad po telefonu a já to odmítám s tím, že hledám osobní řešení problém, je nad slunce jasné, že tady se mi návodu na (možnou) konkureční službu nedostane.

Mějte se a slunce v duši všem...

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 636
OK!
Tak ještě jednou a pomaleji. Cením si toho, že jsi napsal NECHCI.
Odpovědi se nejspíš nedočkáš a to minimálně z důvodu, že nechceš pochopit. A pro toho, kdo by to pro Tebe šel udělat je velké riziko "problémů". Z nějakého mne neznámého důvodu nejsi schopen pochopit, že kolikrát ani takhle rychle to nefunguje (5h). Pokud si pohráváš s torem, měl by ses trochu v tomto směru vzdělat. Já osobně kromě naší rodiny "spravuju" ještě PC dvou lidí. A funguje to takto. Zeptám se na co přesně se to bude používat. A nechám si PC u sebe třeba dva týdny. Připravím, nakompiluju jádro (protože starý stroje) a mám několik let klid. Dokud majitel něco "neodzkouší" anebo si nepořídí nějaký novější HW kus. Být to placené, tak by stačil den dva, ale o samotě! Bez někoho nedočkavého kdo by mi do toho něco povídal ap.
Takže servis se zkušenostmi v oblasti linuxu, nebo oslovit nějakého VŠ studenta se zaměřením IT anebo si pořiď Apple. Apple je dobře vyladěný linux s placenou podporou.
V německu 15h denně "makat" nemůžeš! Když už tak je povoleno do 10h za den. Jakmile se to překročí, musí napsat zaměstnavatel na příslušný amt proč se tak stalo. Pokud se to stane vícekrát, je firma povinná přijmout dalšího zaměstnance! Výjimku tvoří hodně úzká skupina lidí v úzké skupině firem, která je nezbytná pro chod státu (potravinářství, záchranné složky ap.)! Troufnu si tvrdit: Tvá práce je tak trochu jiná v tomto. Avšak i tak můžeš jen dvakrát týdně zkrátit pauzu na 9h. Zbývajících 15h v těch 24h je jen částečně na práci. Při zákonných 11h odpočinku se toho dá stihnout dost. Sám bys to měl moc dobře vědět. Mimochodem pokud zaměstnavatel "trpí" porušování AETRu, měl bys si hledat někoho jiného. V německu mají firmy bodový systém jako řidiči. Za toto porušování řidiči trest nehrozí avšak firmě ano. Firma se jednoduše vyboduje a automaticky přichází o licenci. Vykukové to řeší tak, že rychle založí novou firmu. Jenže platí pravidlo třikrát a dost. Takže pokud je jméno spojeno s několika takovýma firmama, dostane zákaz přímo fyzická osoba.
Jako inspiraci že když se chce tak to jde můžu předložit bývalého kolegu https://www.behej.com/bezecke-tabulky/zavodnici/89649-ehrlich-pavel Ta samá práce. Pokaždé když přepne na pauzu přezuje se a běhá a běhá a je jedno kde zrovna zastavil. Zkrátka řekl dost poflakování se u piva, dost čučeního na filmy a zapracoval na sobě.
Mimochodem čas který bys chtěl věnovat někam dojetím o víkendu a popitím pivka, je čas který o tu rodinu tak i tak připravíš.
P.S. za 500kč/h nemohu na sobotu sehnat ani instalatéra.
Též přeji slunce v duši
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Kdysi dávno tu byla taková modifikace Google mapy, kde byli vyznačen uživatelé linuxu v lokalitě kterou jsi si zvolil. Nevím zdali ta mapa ještě existuje, jestli nám to EU nezakázala v souvislosti  s GDPR (ochrana osobních údajů). Nikdy se mi ale toho člověka nepodařilo kontaktovat.
« Poslední změna: 31 Srpna 2022, 04:59:55 od Dr Fuss »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.