Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejspíš nějaký správce neunesl můj názor v této rubricea a příspěvek mi smazal !  (Přečteno 18408 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
A to v mém příspěvku nebylo ani jediné vulgární slovo  !  Jen jsem zde projevil svůj osobní názor.  Tuhá cenzura jako za komančů. Holt nepohodlné příspěvky zde nejsou žádoucí.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Možná jsi porušil jiné pravidlo. Pokud máš trochu sebereflexe, tak jsi se k ostatním zde nechoval zrovna dobře a nevypadalo to, že jsi se nějak obtěžoval ty pravidla přečíst, když už nemáš nějaký ten svůj vnitřní hlas, který ti napoví, jak vycházet s jinými lidmi.
To se stát může a tak si někdo dal práci ty pravidla sepsat.
A podle tohoto příspěvku soudím, že místo toho, aby jsi byl rád, že máš stále možnost zde psát a žádat o pomoc a že tě admin nezamkl úplně a aby jsi se trochu zamyslel, tak jsi se ani s tím neobtěžoval a pokračuješ v osočování.

Co se týče té cenzury, tak osobně s tebou souhlasím a byl jsem mezi těmi, kteří to adminům nejhlasitěji vytýkali - na druhou stranu, oni se tu o to starají a mají zodpovědnost, aby to tu nějak fungovalo a nelze připustit, aby se tu lidé uráželi navzájem - to pak všichni budou uražení a naštvaní odcházet a kdo pak radit tobě bude i ostatním, když tu nikdo nebude? Už takhle je nás tu zoufale málo a ti nejzdatnější mají bohužel nejtužší ega - jako ty - a odešli uražení jako jedny z prvních odsud i z Mint-fóra.

Velké ego není samo o sobě špatně, ale klade větší nároky na to s ním dobře pracovat.

Tak se prosím s námi nějak srovnej, přestaň urážet pomáhající lidi za to, že ti vytknou nějaké nedostatky a budeš moci nadále využívat naší ochoty, znalostí a práce ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Ventero: Když se ti pomáhající lidi nade mě okatě vyvyšujou a dělají ze mě blbce a třeba ikx mi podsouvá, že jsem si ten angl. text co mi poslal nepřečetl, tak ze sebe přece nebudu dělat otloukánka ! ( Nebo to se tu musí ? Udělat ze sebe toho, kdo si ani nedokáže uvázat  tkaničky u bot ?  ). Jiný možná, ale já ne !  Kdyby seděl vedle mě tak by mi to neřek. To by koupil takovýho facáka, až by spadnul ze židle.
« Poslední změna: 31 Srpna 2022, 15:52:14 od Dr Fuss »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
S lidmi jednám tak, jak jednají oni se mnou. Zatím se mi to v životě vždycky vyplatilo ! Na hrubý pytel - hrubá záplata.
« Poslední změna: 31 Srpna 2022, 15:54:41 od Dr Fuss »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=72970.0
Začínal jsem s Linuxem v roce 2004, tj. už 18 let, co používám jen a pouze Linux ke každodenní práci (třeba tvorba webů a eshopů, vč. grafiky). Začínal jsem s Fedorou 4 a asi po roce jsem přešel na Ubuntu, tehdy verzi 10.04. Posledních cca 6-7 let jedu na Debianu. Zde na fóru jsem se ptal a hlavně pak zkoušel ty rady pochopit a použít a hlavně jsem hledal i na dalších fórech, zejména zahraničních. Tímto jsem se naučil Linux používat. A samozřejmě jsem udělal spoustu chyb, kdy mi spadnul celý systém a já musel přeinstalovat a to včetně kompletní ztráty dat... Chybami se člověk učí, praví stará moudrost.
Dr Fussi, sleduji tvou aktivitu už delší dobu, často se ptáš na věci, které jsou, jak píšou kolegové, na naší wikipedii nebo zde na fóru už tisíckrát vyřešené. Často to jsou tak malicherné věci, kde se dožaduješ odpovědi, byť ty odpovědi už jsou dávno napsané a pak se divíš, že už ty lidi nebaví tě neustále vodit za ručičku. Pochopil jsem, že jsi už dost starý na to, aby ses učil novým věcem. To ale není pravda, mě bude 56 let a pokud chci používat nadále Linux a Widle mi nesmí překročit práh domova, tak musím přijímat s pokorou i rady častokráte o 30 let mladších kluků, kterým to narozdíl ode mě :-) ještě znamenitě pálí...
Prosím, svoje frustrace z čehokoliv si řeš ve svém nitru a s pokorou přijímej rady zkušených.  Myslím, že za ty léta, co jsi zde na fóru, by ses měl chovat střídmě a pokorně. Poradím poslední věc - pořiď si nějaký laptop z druhé ruky za mrzký peníz a tam si vše testuj nanečisto - mě se to osvědčilo a osvědčuje dodnes.
PS: Politiku (alá cenzura) vynechej, to zde skutečně nepatří. Cenzura zde není, ovšem diskuze jsou sledovány a řízeny moderátory a na každém z nich záleží, zda se to, co zrovna ve vzteku napíšeš, zde hodí či nikoliv...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
...fuss vykazuje vsetky priznaky sprostosti...cely svet je proti nemu,plus canonical,a este aj vyvojari ubuntu...on sem nechodi pre pomoc,chodi sem vybijat svoj hnev k linuxu...
...pées-fussi,ked sedim som vyssi ako ty,ked stojis... :o :o :o

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Pro Ventero: Když se ti pomáhající lidi nade mě okatě vyvyšujou a dělají ze mě blbce a třeba ikx mi podsouvá, že jsem si ten angl. text co mi poslal nepřečetl, tak ze sebe přece nebudu dělat otloukánka ! ( Nebo to se tu musí ? Udělat ze sebe toho, kdo si ani nedokáže uvázat  tkaničky u bot ?  ). Jiný možná, ale já ne !  Kdyby seděl vedle mě tak by mi to neřek. To by koupil takovýho facáka, až by spadnul ze židle.

Nikdo tady z nikoho blbce ani otloukánka nedělal a nikdo se nevyvyšuje - ty jsi jen příliš osobně pobral výtky, které ale byly zcela na místě a byly podány někdy sice přísněji, ale nikterak zle. A že má ikx svůj někdy přestručnělý a útržkovitý projev, tak takhle se tu baví se všemi a nikdo to nevnímáme nijak zle.

Odprosti se prosím od té hry útočník-oběť / oběť útočník, občas spolkni pýchu a všechno se urovná a bude cajk ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Ventero:  Nevyvyšuje jo ? Já mám jiný zkušenosti. Poznal jsem že málo kdo má ten dar, že dokáže poradit dvěma - třema větama, že dokáže "vypíchnout" to podstatné a napsat to srozumitelně a jednoznačně, tak že to člověk s průměrnou inteligencí hned pochopí.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Marp : No to je taky "SKVOSTNÁ" poznámka tady: JAK SE SPRÁVNĚ PTÁT ?  Takže bych měl 14 dní prohledávat historii jestli náhodou v minulosti už se někdy někdo na něco stejného nezeptal , než se odvážím se tu zeptat ? Ta věc přece už může být dávno docela jinak - neaktuální. Ubuntu je známé tím, že za půl roku je ledasco jinak. Jsem tu už od dob Ubutu 8.04  takže vím jak to tu chodí. Tahle poznámka JAK SE SPRÁVNĚ PTÁT ? mi přijde jako když správci nechtějí plýtvat MB dat. Přece se staré věci automaticky odmazávají ne ? Nebo tu jsou věci z roku 2000 a databáze neustále kyne ?
« Poslední změna: 31 Srpna 2022, 23:40:16 od Dr Fuss »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Pro Ventero:  Nevyvyšuje jo ? Já mám jiný zkušenosti. Poznal jsem že málo kdo má ten dar, že dokáže poradit dvěma - třema větama, že dokáže "vypíchnout" to podstatné a napsat to srozumitelně a jednoznačně, tak že to člověk s průměrnou inteligencí hned pochopí.

Ano - ne každý má ten dar a ne vždy to situace umožňuje - ale ochota pomoci pořád zůstává ochotou pomoci a to je věc, které si třeba vážit. A pokud se chce člověk proti něčemu ohradit, tak je také více způsobů jak to udělat. A tvůj dosavadní přístup nedával moc možností na jiné reakce, než jaké byly.
Když jsem tady začínal, tak jsme se silně zkonfrontovali s uživatelem Juwa. Rozdíl byl v tom, že jsme se ani neuráželi ani neposílali do análu - vyříkali jsme si to sice tvrdě, ale věcně, ostatní k tomu napsali svoje náhledy a dnes tu koexistujeme úplně v pohodě a nikoho z nás admini nezamkli ani nám nemazali příspěvky ...

Nemá cenu se v tom dál babrat - buď prostě můžeš trochu ustoupit a my pak vyjdeme vstříc nebo to můžeš hrotit a admin tě blokne, aby si ušetřil práci s mazáním nevhodných příspěvků, které odporují pravidlům ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Ventero:  Já nikdy nepřícházím se špatným úmyslem a nebo že bych dokonce chtěl provokovat, ale (a to se týká i jiných internetových skupin portálů a fór) nesnesu, když mě moralizujou ti kterým bych mohl dělat dědu. Při osobním kontaktu by si to nedovolili, zdůrazňuju nedovolili ze mě dělat trubku. Dokonce jsem jednou četl takový příspěvek jednoho člověka s kterým se plně ztotožňuju, který psal asi tohle: Když chceš aby tě přijali na nějakém fóru mezi sebe, musíš ze sebe udělat  totálního mamlase a podlézavě - poníženě skoro prosit o radu. Oni ti odpovídající, si tím mnohdy kompenzují nějaký mindrák,  protože se cítí nedoceněně. Třeba že je v práci péruje Německý šéf a tady pak mohou vypadat jako poloBozi. Každý kdo odpovídá by měl mít trpělivost, neměl by být líný ťukat do klávesnice a ne se vyjadřovat zkratkami jako btw. jj, a jinými, které těm starším nic neříkají.
« Poslední změna: 01 Září 2022, 16:07:34 od Dr Fuss »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Bývají i tací, které jsi popsal, ale tady na tomto fóru jsem si nikdy nevšiml. Nikdo tady nemusel podlézat, aby dostal rady. Jak jsem psal - od začátku jsem zde vystupoval poměrně ostře, pohádal jsem se, ale rady jsem dostal, aniž bych jakkoliv se snižoval - jsem velmi hrdý člověk. Stačilo jen uznat tu práci ostatních a projevit k ní úctu, případně se omluvit, když jsem přestřelil, stejně tak jako jsem omluvu i obdržel.

Je také nesmysl tvrdit, že "každý kdo odpovídá by měl mít trpělivost, neměl by být líný ťukat do klávesnice" - to vůbec nereflektuje to, že ti lidé pomáhají bezplatně ve svém volném čase, jsou často unaveni a stejně ještě chtějí někomu pomoci. Proto tady vyžadujeme maximální snahu ke spolupráci a vytýkáme její nedostatek. A je jedno kolik je komu let - dokážeme být trpělivější, pokud se ukáže, že to někomu jde více ztuha. Také ti zde trpělivě vysvětluji, jak se věci mají v oblasti sociální, protože mám pocit, že v tomto odvětví nejsi úplně zdatný a zatím tě žádný admin ještě nezamkl. Nemůžeš však žádat, aby někdo toleroval urážlivé reakce.

My máme úctu k tvým šedinám a jestli chceš můžu ti vykat (my se bereme jako komunita, tak si tykáme), ale také si zasloužíme respekt k naší práci - peníze za ni nebereme, tak snad nechceme tak hodně.
Pokud máš pocit, že tě někdo ponižuje, tak se věcně ohraď a žádej vysvětlení - věci jsou mnohdy jinak, než se zdají na první pohled ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Ventero:  Jak to ? Přece kdo nechce odpovědět tak ať neodpovídá ! Já ho přece nenutím. A ten kdo odpovídá ať odpovídá srozumitelně !

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
A kdo nechce spolupracovat a ulehcit ochotnym lidem jejich dobrovolnou praci, tak at se nepta - take ho k tomu nikdo nenuti.
A take je to zaneseno v pravidlech.

Porad nechapes, ze ty vytky smerovali k tomu, abychom ti mohli lepe pomoci. A kdo nechce pomoci nebo pro to nechce udelat, to co je treba, tak mu pomoci proste nebude - to tak proste je a nikdo si to nevymyslel.

Opet mi ve tvem projevu chybi jakakoliv oheduplnost a vstricnost vuci druhym. Jsi zamereny ciste na sebe a zaroven ti jakakoliv sebereflexe chybi.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Ventero. To je demagogie. Omyl, k zeptaní mě nutí onen problém. Je to přirozená lidská vlastnost. Když něco neznám - zeptat se.
« Poslední změna: 02 Září 2022, 16:17:16 od Dr Fuss »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Ventero.  Hlavně že ty té sebereflexe máš dost.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Demagogie byl tvůj argument - má odpověď už byla jen zrcadlení - demagogie je totiž obousměrná.
Omyl - problém tě k ničemu nenutí - on nemá žádnou moc ani inteligenci - "nutí" nás k tomu max. ego a to je správně, bo je to jeho práce.
Jinak stejně demagogicky - někomu chtít pomoci je také přirozená vlastnost - když můžu, tak pomůžu. Ale nebudu tvrdit, že jsem k tomu nucen ...

Jinak jsi mě přesvědčil, že jsem s tebou opravdu nejspíše plýtval energií i časem, jak mi bylo kolegy vytknuto - na rozdíl od jiných se ti to snažím trpělivě vysvětlit, bráním tě tu před vykopnutím a ty se stejně do mě navážíš. Nemáš absolutně žádnou solidaritu ani soudnost - jsi jako Rómové - furt do někoho tlučeš a kopeš a když ti to někdo vrátí, tak jsi oběť a je to diskriminace - někdo tu z chudinky dělá blbečka, otloukánka, ponižuje ho a kdesi cosi ..

Takže nezbývá, než zopakovat, to co jsem ti napsal na začátku:
Ty jsi fakt dement!
A pokud se bude hlasovat, tak dávám hlas, aby jsi šel odsud do hajzlu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Ventero: No když mi ikx popisuje fungování AppImage a už se nezmíní, že spuštění AppImage - dvouklik z File mangerů nefunguje, že to dokáže akorát přímo terminálový příkaz, nebo MidnightCommander, tak to mě akorát znechutí. Přece na to musí upozornit a ne ze mě dělat mamlase ! A takových "radilů" jsou tu mraky.

« Poslední změna: 02 Září 2022, 21:19:53 od Dr Fuss »

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Dr Fuss: Máš trocha smolu, že si narazil zrovna na odpoveď od "ikx", ten má veľmi špecifické vyjadrovanie. Aj mne to niekedy pripadalo, že je maďarskej národnosti a niektoré odborné výrazy prekladá cez Translator, ale už som si na neho zvykol. :)
Treba sa prispôsobiť dobe, tiež som senior 70+ a napriek tomu tu nemám problém s osadenstvom a pochopením vecí.
Čo sa týka Ventera, treba ho len obdivovať za nekonečnú trpezlivosť.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Dr Fuss: Máš trocha smolu, že si narazil zrovna na odpoveď od "ikx", ten má veľmi špecifické vyjadrovanie. Aj mne to niekedy pripadalo, že je maďarskej národnosti a niektoré odborné výrazy prekladá cez Translator, ale už som si na neho zvykol. :)

  ;D ;D ;D,  podle vzoru ikx.
Dr Fuss má smůlu i v tom, že AppImage jde spustit poklikáním i z výchozího správce souborů v Ubuntu, po nastavení spustitelnosti. Fuss na rady buď nereaguje vůbec, případně reaguje na úplně něco jiného, nebo si stěžuje na kvalitu rady, takže jsem musel obdivovat urputnost, s jakou mu ikx asistoval.

Nemá smysl snažit se převychovat Dr Fusse, ten už jiný nebude, ale jestli sníží laťku ještě víc a bude sem tahat politiku a nadávky, tak ho ban nemine, bez ohledu na jeho zřejmě velmi pokročilý věk.
« Poslední změna: 02 Září 2022, 23:33:57 od GdH »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro GdH: Když to později člověk shrne, tak je manipulace a provozování AppImage v podstatě jednoduchá záležitost. Jen se to musí porádně vysvětlit a když se řekne A musí se říct i B.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
.. a pořád si bude mlejt tu svou ...

Pro Ventero: No když mi ikx popisuje fungování AppImage a už se nezmíní, že spuštění AppImage - dvouklik z File mangerů nefunguje, že to dokáže akorát přímo terminálový příkaz, nebo MidnightCommander, tak to mě akorát znechutí. Přece na to musí upozornit a ne ze mě dělat mamlase ! A takových "radilů" jsou tu mraky.
Takže si vlastně stěžuješ na to, že odpovědi někoho, kdo ti ochotně věnoval tolik času, nejsou dokonalé, protože očekával rozsáhlejší znalosti základů od někoho, kdo tu má přes 700 příspěvků a pracuje s Ubuntu od roku 2009, přičemž tvoje forma dotazů a spolupráce měly k dokonalosti ještě mnohem mnohem dál. A když ti to někdo vytkne, tak z tebe dělá mamlase ..

Podívej - mě už trpělivost došla, bo jí zas tak moc nemám, tak ještě tak ze setrvačnosti polopaticky:
Nikdo z tebe mamlase nedělal a pokud ti to tak přišlo (můžeme někdy věci vnímat osobněji, než jsou), tak jsi se měl ohradit slušně a s dotazem, jak je to myšleno. I přesto, že jsi to neudělal a začal jsi urážet, tak ti to bylo vysvětleno a věcně vytknuty nedostatky ve formě dotazování a spolupráce. Načež si začal urážet a posílat do hajzlu další členy.

Neustále tady ukazuješ jenom jednostranný a sobecký pohled na celou záležitost:
Když ty něco neuděláš dobře, tak je to v pořádku a chraň Bůh ti to slušně vytýkat - když se to stane někomu jinému, tak je v pořádku ho urážet ..
Jestli tě někdo nebo něco nutí se ptát, tak určitě tě nikdo a nic nenutí ptát se zrovna tady, když jsme tu všichni tak zaujatí, namyšlení a zlí ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro GdH:   ... AppImage jde spustit poklikáním i z výchozího správce souborů v Ubuntu, po nastavení spustitelnosti ... Nejsem toho názoru !

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
No necháme týhle debaty, vy máte svůj názor, já mám svůj názor. Jeden druhého na tu svoji víru nezlomí !

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
A v tom je ten problém - že ty to máš jako víru.
My ostatní se tu snažíme někde potkat ..
Nikoho nelámeme - jen vysvětlujeme obecné principy o tam, jak fungovat v komunitě. Pakliže nejsou alespoň v nějaké míře chápány a přijaty, je to neslučitelné se členstvím kdekoliv - pak je třeba si vystačit sám ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.