Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna formátu času  (Přečteno 2159 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Změna formátu času
« kdy: 09 Září 2022, 09:48:41 »
Zdravím.
Nainstalovala jsem ubuntu tveak 22.04.lts, nebo jak to pojmenovali a vcelku se mi to oproti minulé verzi docela zamlouvá  až na jednu maličkost. Po dokončení instalace bylo vše v pořádku, ale na něco jsem klikla - nevím na co a začali mi hodiny co jsou vpravo nahoře ukazovat anglický čas - viz obr. Nemohu dojít na to jak čas vrátit zpět na český, to znamená 24 hodinový. Má s tím někdo zkušenost?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Změna formátu času
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2022, 10:16:45 »
Neviem co je Ubuntu Tveak, no prilozeny screenshot nevyzera na standardne Ubuntu s Gnome Shell, kedze to ma cas vycentrovane na stred obrazovky. Tamto vyzera skor na upravene Ubuntu MATE. Je to tak?

Vo vseobecneosti sa format casu nastavuje v nastaveniach podpory jazyka, konkretne v nastaveni regionalneho formatu. Tato volba zahrnuje predvolene zobrazovanie meny, oddelovacov tisicok a desatinnych miest a tiez formatu casu.

Ak dany widget hodin neprebera toto nastavenie, tak sa to zrejme bude nastavovat priamo v predvolbach widgetu hodin.  Pre presnejsie instrukcie by som vsak potreboval detailnejsie a uplnejsie informacie o danej verzii a variante systemu.

Odporucam si pred prvymi postami dosledne precitat tento post: https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=5279.0

https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Změna formátu času
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2022, 10:23:15 »
...v ubuntu mate je v ovladacom panely polozka,čas a datum...alebo pravy klikk na hodiny...alebo cele vyhodit z panelu,a jednotlivo dodat čas a datum,a indikačny applet...vtedy bude aj datum ukazovat... :o :o :o

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Změna formátu času
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2022, 11:38:10 »
Ano, je to ubuntu mate. V položce čas a datum jsem nenašla možnost změnit formát času - viz obr.1. Pravý klik na hodiny také nic nenabízí - obr.2, až odstranění času a zpětné přidání hodin pomohlo, ale na co všechno jsem  klikala už nevím. Podruhé by se mi to asi nepodařilo. Škoda že někde není přesný postup jak to ovládat. V každém případě vám děkuji za radu. J.
« Poslední změna: 09 Září 2022, 11:46:34 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.