Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VPN - Avast placené  (Přečteno 6924 krát)

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
VPN - Avast placené
« kdy: 09 Září 2022, 09:53:21 »
Pěkný slunný den . Ráda  se optala . Mám VPN od Avastu placenou . Ve Windows samozřejmě vše jde jak má . Ráda bych vyzkoušela i v Ubuntu Mate . Na Wiki jsem našla https://wiki.ubuntu.cz/vpn  je to tak jednoduché ? Nerada bych udělala chybu . Četla jsem že je potřeba konzole atd . Jak případně na to ? Děkuji za případnou odpověď .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2022, 10:11:02 »
Zdravim,

Ten navod uz je zastaraly a v sucasnych verziach Ubuntu uz nepotrebujes nic doinstalovavat pre vacsinu VPN sluzieb. V nastaveni siete mas moznost pridat si VPN jednoduchym rozhranim:

https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2022, 10:16:07 »
Děkuji pěkně za odpověď . Projdu si nastavení .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2022, 10:43:32 »
V mate to mas v ikone pripojenia na liste. Klik na ikonu, pripojenia k VPN, pridat pripojenie k VPN....
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2022, 11:07:42 »
V mate to mas v ikone pripojenia na liste. Klik na ikonu, pripojenia k VPN, pridat pripojenie k VPN....

Děkuji moc vyzkouším . Snad půjde zadat licenční klíč od Avastu atd .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2022, 18:39:10 »
Pěkný večer . Už jsem pochopila že placena VPN je jen pro Win Apple a Android . Linux prý jen OpenVPN . Tedy chci se to naučit . Google mě vyhodil spoustu něco starších novějších . Tedy jak na to ? Kdysi jsem četla že jít přes OpenVPN do banky je sebevražda . Jak je to tedy ? Děkuji pěkně za informace a Váš nadhled na můj dotaz .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2022, 22:26:53 »
No já nevím, ale všechny banky (myslím tím elektronické bankovnictví) přece normálně jedou přes HTTPS a VPN není potřeba, ne?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2022, 13:02:38 »
Pěkný večer . Už jsem pochopila že placena VPN je jen pro Win Apple a Android . Linux prý jen OpenVPN .

Myslim, ze to tak neni. VPN je VPN a jde jen o to, zda adresy pro transfer a pristupy si clovek zaplati nebo je dostane oproti nejake registraci zdarma. Takze pokud mam zaplaceno, tak jde jen o to ziskat data pro konfiguraci vpn a tu nastavit.

Jestli se pletu, tak at me nekdo opravi.

Pokud nikdo zde nevi, tak podpora Avast - koneckoncu je to placene, tedy je  podpora ze zakona ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2022, 18:39:19 »
Ventero: podívej se na https://forum.avast.com/index.php?topic=174408.0 (myslím, že tomu jejich VPN říkají Secure Line, ale kdo ví a nechce se mi vůbec s tím korporátem zabývat).

Jinými slovy: když z instalace toho bazmeku na widlous nebo jabku získáš přístupové údaje, tak se to dá bez záruky zkusit...

Mimochodem - když už VPN: existuje spousta poskytovatelů placených VPN za prakticky stejné peníze, jak ten Avast, a jsou normálně funkční v Linuxu. Nebo jsou některé i zdarma...

Viz např.:

https://www.tomsguide.com/best-picks/best-linux-vpn

https://www.comparitech.com/blog/vpn-privacy/best-vpn-for-linux/

https://protonvpn.com/free-vpn/linux (zdarma a je to švýcarský Proton!)

https://cs.wizcase.com/blog/nejlepsich-bezplatnych-vpn-pro-linux/

atd.


Prostě je potřeba se obloukem vyhýbat čemukoliv, co je závislé na jednom operačním systému!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2022, 19:59:51 »
Souhlasim.
Take jsem chtel navrhnout, at se vykasle na Avast, chce vratit penize a udela si Proton.

Myslim, ze postup s instalaci do Win a prenesenim konfiguracnich dat, jak jsi psal by byl slusny pokus.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:VPN - Avast placené
« Odpověď #10 kdy: 15 Září 2022, 08:42:44 »
Pěkný klidný den . Moc Vám všem děkuji . Pročtu si to  :) .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.