Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)  (Přečteno 8143 krát)

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #25 kdy: 17 Září 2022, 09:55:54 »
Vyzerá to tak, že chyba je mimo nášho územia  ;)

Kód: [Vybrat]
Checking for network connection...
Downloading plug-in from:
error: Plugin download failed with error code = 8
error:  file does not match its checksum. File may have been corrupted or altered



Vyzerá to tak ,že nefunguje server na ktorom je umiestený ten plugin ... a inštalátor si s tým nevie rady .
riešenie je podľa tohto teda inštalátor pluginu stiahnuť manuálne . ak je 
Citace
hplip amd64 3.21.12+dfsg0-1
tak stiahnuť

https://www.openprinting.org/download/printdriver/auxfiles/HP/plugins/hplip-3.21.12-plugin.run
https://www.openprinting.org/download/printdriver/auxfiles/HP/plugins/hplip-3.21.12-plugin.run.asc

v termináli môžete spustiť príkaz 'hp-plugin' a výberom druhej možnosti manuálne vyberte súbor hplip-3.15.7-plugin.run a nainštalujte ho.
potom spustite príkaz 'hp-setup' na konfiguráciu tlačového frontu.
takže tak banálna a osvedčená inštalácia tlačiarne pravdepodobne zlyhala vinou nefunkčnosťou serveru.

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #26 kdy: 17 Září 2022, 10:16:29 »
Tak Janu na to stažení a spuštění nasměroval už @JirkaZ a to správně. Že ji to nešlo také nechápu. Proto jsem jeho řešení přepsal do příkazového řádku. To co píšeš vlastně už měla navržené skoro na začátku. Myslím, že se asi mělo provést jedno odhlášení a opětovné přihlášení po prvotní instalaci. Aby se zaregistrovala nová skupina. Já to těžko posoudím, protože instaluji vždy jen z mini iso a tam tisk a vše s tím spojené v základu není. Takže si to musím nastavit přesně dle mých preferencí. Jestli na tento systém přešli i "plnotučné" grafické instalační verze netuším. Ale jak jsem psal výše, mělo by stačit to od/přihlášení. Plus navržený instalační postup. Kontrolní součet *.asc by nejspíš neměl být třeba.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #27 kdy: 17 Září 2022, 15:10:44 »
petertomasy
Zkoušela jsem ze zvědavosti stáhnout odkazy které jsi uvedl dnes a dopadlo to stejně jak na začátku tohoto vlákna. Kliknu li na odkaz levým myšítkem, okamžitě se mi otevře snad nekonečně dlouhý soubor který je tak dlouhý že když jsem vám ho chtěla dát do kódu a zaslat, asi po půl minutě stránka forum ubuntu zmizla.  Kliknu li na odkaz pravým myšítkem, viz obr1. Tak co jsem s tím před dvěma dny měla narychlo udělat?

Ubuntu 16.04 LTS 64bit

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #28 kdy: 17 Září 2022, 15:15:46 »
petertomasy
Zkoušela jsem ze zvědavosti stáhnout odkazy které jsi uvedl dnes a dopadlo to stejně jak na začátku tohoto vlákna. Kliknu li na odkaz levým myšítkem, okamžitě se mi otevře snad nekonečně dlouhý soubor který je tak dlouhý že když jsem vám ho chtěla dát do kódu a zaslat, asi po půl minutě stránka forum ubuntu zmizla.  Kliknu li na odkaz pravým myšítkem, viz obr1. Tak co jsem s tím před dvěma dny měla narychlo udělat?
Šestý řádek: Uložit odkaz jako ...
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #29 kdy: 17 Září 2022, 15:29:22 »
No tak toho jsem si nevšimla že to lze takto stáhnout.  :-[
Stáhla jsem si to z těchto stránek:
https://sourceforge.net/projects/hplip/files/hplip/3.21.12/
kde to šlo stáhnout klasicky na jedno kliknutí.
Kdysi jsem takto chtěla také stahovat, jenže uložil se mi pouze odkaz, ale ne to co je v něm uloženo.
« Poslední změna: 17 Září 2022, 15:42:20 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #30 kdy: 17 Září 2022, 15:49:23 »
Mám za to, že to je dáno typem octet-stream odkazu. Pokud je udán, tak se to stahuje na klik jako soubor. Jinak řečeno není to určeno na prohlížení v prohlížeči. Bez udání typu se s tím pracuje jako se stránkou kterou prohlížeč zobrazuje.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #31 kdy: 17 Září 2022, 20:48:03 »
Jana: Dekuji
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #32 kdy: 09 Října 2022, 10:30:19 »
Včera jsem opět zkusila tento odkaz
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install hplip hplip-gui a už mi zase fungoval tak jak dříve, asi to někdo opravil. Je to rychlé a doufám že to zůstane funkční co nejdéle.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
HP LaserJet 1320n
« Odpověď #33 kdy: 10 Října 2022, 10:51:43 »
Už po vyřešení dotazu. Na Ubuntu 16.04 jsem instaloval hplip
Kód: [Vybrat]
HP Linux Imaging and Printing System (ver. 3.18.3)
HPLIP Uninstaller ver. 1.0
a tiskárna HP LaserJet 1320n propojená přes USB netiskla, ač v systému byla nastavena. Jen se vytvořila tisková fronta. Po mnoha pokusech opravy jsem  hplip odinstaloval, resetoval komp a zapnutou tiskárnu připojil jen USB káblem. Asi po minutě instalována a tiskne dodnes bez problému.
« Poslední změna: 10 Října 2022, 11:08:48 od regine »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:zprovoznění tiskárny (Vyřešeno)
« Odpověď #34 kdy: 10 Října 2022, 16:49:10 »
Při instalaci hplip je někdy potřeba mít tiskárnu připojenou a zapnutou, jindy zase ne. Nedodržení se pak může zrcadlit právě v tom, že tiskárna začne fungovat až jakoby dodatečně či později.

Je potřeba číst návody, proto je píšou.

Jo, celej ten bazmek není easy (co taky z dílny korporátu je, že...), ale pokud tiskárna nefunguje pod nativním linuxovým ovladačem, tak se holt nedá nic dělat a je potřeba to nějak akceptovat.
« Poslední změna: 10 Října 2022, 16:51:00 od JirkaZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.