Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Virtuální ruská klávesnice  (Přečteno 2442 krát)

Ubuntu_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Virtuální ruská klávesnice
« kdy: 19 Září 2022, 18:10:07 »
Ahoj,

potřeboval bych vědět, jak psát azbukou na virtuální klávesnici, abych v ní viděl i česká písmena. Abych mohl psát tak jako v OS od Microsoftu.

Umím si navolit zvlášť českou a zvlášť ruskou klávesnici v Ubuntu včetně Klávesnice na obrazovce.
Ovšem při psaní na ruské Klávesnici na obrazovce nevidím česká písmena, pouze azbuku.
Potřeboval bych tedy nějaký mix těchto dvou klávesnic.

Navíc u Klávesnice na obrazovce nemůžu klikat myší na jednotlivé klávesy, fungují mně pouze stisknuté klávesy na klávesnici.

Zná někdo takové řešení?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Virtuální ruská klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2022, 19:26:50 »
Není náhodou lepší se v systému přepnout na předem nastavenou ruskou fonetickou klávesnici a těch pár odchylek si zapamatovat, nebo někam poblíž klávesnice napsat?

Ubuntu_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Virtuální ruská klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2022, 20:04:43 »
Jistě to je lepší.

Potřebuji to ovšem pro staršího člena rodiny, který zvládá práci s počítačem hůře.

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
Re:Virtuální ruská klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2022, 21:21:57 »
Pokud by to pomohlo, jsem ochoten vyměnit svoji za jinou českou. Je asi tak pět let stará, ale skoro vůbec jsem ji nepoužíval. Jsem zvyklý psát přímo na notebooku. A ještě navíc nepotřebuju azbuku. Radši zavolám přímo a domluvím se co a jak, než honit bukvy po klávesnici. Pokud by byl zájem o výměnu, očekávám také málo jetou USB klávesnici s nevysokým zdvihem kláves (multimediální klávesy nemusí obsahovat). Foto klávesnice v příloze.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.