Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký video editor?  (Přečteno 5300 krát)

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 622
Jaký video editor?
« kdy: 06 Srpna 2022, 12:18:41 »
Vstupuji do pro mne vod neznámých a možností je mnoho. Potřebuji ukázat minimálně směr od zkušenějších.
Pořídil jsem si levný klon kamery GoPro. Timelapse dokážu s pro mne uspokojivým výsledkem pomocí ffmpeg zpracovat pomocí:
Kód: [Vybrat]
ffmpeg -f image2 -framerate 25 -r 8 -pattern_type glob -i 'AATP*.jpg' -s 1280x720  -movflags +faststart output6.mp4
Výsledek: www.youtube.com/watch?v=jw_gU9hX26k
Avšak potřebuji ještě nějaký editor videa kde bych mohl jednoduše stříhat, přidávat titulky, zrychlovat či zpomalovat video. Mám malou zkušenost s androidím https://youcut.pro/ Docela dobře mne ta jednoduchost sedne a tak vývojáře podporuji nákupem pro verze. Avšak co si budem nalhávat, na mobilu editovat video je zvěrstvo. Tablet se mi kupovat nechce. To zpracování videa dělám jen na žádost pár lidí kvůli "životu v dodávce". Takových videí je spousta, ale vyjma mě neznaj nikoho osobně.
Takže dotaz jaký video editor doporučujete? Aby byl relativně jednoduchý. Popřípadě ještě do jakého formátu(kontejneru) doporučujete to video ukládat.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2022, 13:45:41 »
...na obsluhu je jednoduchy OPENSHOT,pritom je plne nabity funkciamy...preto odporucam prestudovat navod...2.6.1-ka je aktualna,dobre funguje bez instalacii ako appimage...
...pre lepsi prehlad članok o editoroch-https://linuxos.sk/spravy/detail/free-profesionalne-video-editory/
« Poslední změna: 07 Srpna 2022, 12:43:37 od ikx »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #2 kdy: 06 Srpna 2022, 19:13:44 »
Taky doporučuji OpenShot, fakt perfektní a nabitý funkcemi  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 622
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2022, 11:42:20 »
Díky za infa. OpenShot jsem zkusil ve windowsu a nic moc. V mém Swaywm systému zatím nemůže fungovat. Čeká mě přeinstalace laptopu a tam už mi na distribuci pojede i X. Tak snad tam bude OpenShot úspěšnější.
První poznatky:
  • Hlavní klip jsem mohl vložit jen do nejvyšší páté vrstvy. Níže nešel. Naštěstí jdou vytvořit další "nadřazené" vrstvy.
  • Další prvky šli i níže, ale to nemá z podstaty věci smysl
  • Střih, atd funguje super
  • V náhledu videa vše funguje také super vyjma přechodu (zde je vysoce pravděpodobné, že s tím ještě neumím pracovat)
  • Export videa je katastrofa. Prvky si nedrží časovou osu! Jsou posunuté oproti náhledu. A závěrečné oříznutí mého ksichtu to ignoruje
Testoval jsem to vyexportovat do více formátů, ale vždy se stejným výsledkem.
Vyexportované video: www.youtube.com/watch?v=VYpaHpGyQ7A
Titulek Bye... je v náhledu správně cca 2sec před vyjetím ze vsi. Po exportu až v lese za vsí. To samé smile slunce.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2022, 12:38:35 »
...ja to tak vidim,ze je to smer na vimperk...od philippsreuth...
...v minulosti som mal podobné problemy s openshot,akoze nebol zvuk...vyriesilo to ffmpeg,niekde som o tejto problematike aj pisal...aj o kontrole ffmpeg... ??? ??? ???
« Poslední změna: 07 Srpna 2022, 12:40:58 od ikx »

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 622
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2022, 13:10:24 »
Jo, je to od Houžné směr Vimperk. Video končí nad Kortusovkou. Natočil jsem to dnes ráno cestou za rodinou.
Uvidím až si přeinstalím laptop. Momentálně mě to v linuxu spustit nejde. A tak jsem to zkusil ve windowsu než ho vymažu. Pro win mám vyhrazeno 49GB a zjistil jsem, že z toho 46GB potřebuje jen samotný systém. Je možné, že kvůli málu místa se to mohlo mršit. Jinak tam je ode mne nainstalována jen OperaGX a teď OpenShot. Vše ostatní je orígo od Microsoftu a Lenova jak to dali nového NTB.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2022, 23:42:00 »
Jo, je to od Houžné směr Vimperk. Video končí nad Kortusovkou. Natočil jsem to dnes ráno cestou za rodinou.
Uvidím až si přeinstalím laptop. Momentálně mě to v linuxu spustit nejde. A tak jsem to zkusil ve windowsu než ho vymažu. Pro win mám vyhrazeno 49GB a zjistil jsem, že z toho 46GB potřebuje jen samotný systém. Je možné, že kvůli málu místa se to mohlo mršit. Jinak tam je ode mne nainstalována jen OperaGX a teď OpenShot. Vše ostatní je orígo od Microsoftu a Lenova jak to dali nového NTB.

To máš nějak moc - samotný systém má normáně cca 22GB. Musíš tam mít spoustu bordelu, udělej si "audit" (třeba pomocí wiztree).

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #7 kdy: 08 Srpna 2022, 08:31:43 »
Podivej se do ochrany systemu, kolik procent oddilu tam mas prideleno na sichr.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 622
Re:Jaký video editor?
« Odpověď #8 kdy: 08 Srpna 2022, 12:55:35 »
Dík za informace. Kouknu na to čistě ze zvědavosti. Win k životu nepotřebuji dobrých 25let. Ne že bych si na to za tu dobu nesáhl. Ale vždy po chvíli jsem usoudil, že to pro mne nemá přínos a šlo to pryč.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.