Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zrcadlení TV přes wifi  (Přečteno 6344 krát)

David29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Zrcadlení TV přes wifi
« kdy: 22 Prosince 2022, 21:43:51 »
Ahoj všem znalým,
Mám ntb, a tak nechci pořád odpojovat/zapojovat HDMI, častokrát to ten konektor nesnese a rád bych zrcadlil obraz do TV přes wifi (včetně zvuku). Leč jsem nikde v Kubuntu nenašel tuto volbu a až na mizerií jako AlfaCast jsem též nic nenašel.

Řešil to někdo, umožnuje to Kubuntu?

David29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2022, 00:11:46 »
No divím se teda, že nikdo neví?

Zkusil jsem to teda ještě jinak - přes vzdálené přihlášení přes wifi a VNC. Nainstaloval jsem balíček KRFB (nebo-li sdílení plochy) a po zadaní údajů do TV a hesla mi v ntb vyskočí hláška, zda-li s připojením souhlasím (takže evidentně spolu "mluví"). Dám pochopitelně že ano...
A TV má problém, že se to nezdařilo, protože nebyla vytvořená šifrovací relace

Jedná se o Kubuntu 22.04 a TV je Samsung

Tak, tušil by někdo? :-)
« Poslední změna: 26 Prosince 2022, 00:15:52 od David29 »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2022, 08:00:15 »
No divím se teda, že nikdo neví?

Zkusil jsem to teda ještě jinak - přes vzdálené přihlášení přes wifi a VNC. Nainstaloval jsem balíček KRFB (nebo-li sdílení plochy) a po zadaní údajů do TV a hesla mi v ntb vyskočí hláška, zda-li s připojením souhlasím (takže evidentně spolu "mluví"). Dám pochopitelně že ano...
A TV má problém, že se to nezdařilo, protože nebyla vytvořená šifrovací relace

Jedná se o Kubuntu 22.04 a TV je Samsung

Tak, tušil by někdo? :-)

TV není PC - tudíž klasické sdílení plochy fungovat nemůže...
A zkoušet podobné věci přes wi-fi není dobrý nápad - k tomu je utp kábl. Až to zprovozníš přes něj, teprve pak se lze snad pokoušet o wi-fi.
TV není mobilní zařízení se kterým pobíháš po místností/bytě, k jejímu připojení není wi-fi určena/vhodná..

Soubory můžeš přehrávat pomocí DLNA (po síti).
V TV "uvidíš" nasdílené položky. V PC ale musí:
1. Být nainstalovaná samba
2. Běžet nějaký mediaserver, mě se třeba osvědčil UMS.
Pokud TV umí CIFS/SMB, mediaserver nepotřebuješ, soubory nasdílené přes sambu uvidíš přímo.
Pak už jen záleží na schopnostech přehrávače (zabudovaného v TV) co umí/neumí přehrát.
Pokud je ten přehrávač mizerný (či tam není žádný), lze k TV pořídit "krabičku" do HDMI a přehrávat to pomocí ní.

Ale pokud ti jde nejen o přehrávání multimedia obsahu, ale opravdu o zrcadlení plochy, použij třeba chromecast.
https://linuxhint.com/stream_linux_to_tv/

Další možnost je zkusit nainstalovat balík gnome-network-displays. Tvoje TV ale musí podporovat miracast...
« Poslední změna: 26 Prosince 2022, 08:11:56 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2022, 13:03:11 »
Neviem co ma David29 to iste menu ako ja
https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202109/20210917124103723/KT2DVBEUT-2.2.0_EM_KANT_EU_SLK_210917.0.pdf
strana 34 a dalej.
Skusal som to tiez nastavovat ale bez uspechu. David29 myslel si toto menu?
« Poslední změna: 26 Prosince 2022, 13:06:07 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

David29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #4 kdy: 26 Prosince 2022, 15:19:50 »
Tibor: Jo, to je to isté menu

juwa2: Díky.
Funkce Send v Chrome funguje, ale jen na Youtube, což je k ničemu, když TV má vlastní přístup na YT. Sdílení přes VLC nejde... No, budu se muset podívat na to DLNA

David29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2022, 06:06:41 »
No, tak já se vlastně spokojím s HDMI - což je ve finále asi nejlepší, kabel je kabel. Hrozící opotřebení jsem vyřešil mezikusem, který narvalo nechám v ntb.

Akorát mě ještě napadlo - lze využít klávesnici+myš připojenou k TV, nebo to už mám smůlu a musím si to vždy přenést? Nikde jsem takovou volbu nenašel, ale radši se zeptám....

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2022, 10:52:02 »
1. Proč si nezprovozníš DLNA??  Nic extra na tom není... :-\
2. Pokud máš PC připojený k TV přes HDMI, je pouze propojen výstup grafiky (PC) se vstupem TV.
V tom případě (logicky) bude fungovat pouze klávesnice/myš (připojená k) PC...
A klávesnice/myš připojená k TV nebude logicky schopna ovládat PC, to je snad jasné, nemá jak....

David29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #7 kdy: 28 Prosince 2022, 17:04:49 »
No pokud chápu dobře, DLNA neřeší můj problém - nechci to jen na dívání, ale občas si třeba zahrát a mít z ložnice plněfunkční PC. Ne mít jen přístup k souborům, které předem definuju

To si právě taky myslím, že HDMI to prostě neumí. Spíš jsem i myslel, jestli třeba neextuje možnost, jak k jednomu setu klávesnice+myš mít dva vysílače do USB (nebo jak se ten majej zmetek jmenuje)...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #8 kdy: 28 Prosince 2022, 17:16:30 »
No pokud chápu dobře, DLNA neřeší můj problém - nechci to jen na dívání, ale občas si třeba zahrát a mít z ložnice plněfunkční PC. Ne mít jen přístup k souborům, které předem definuju

To si právě taky myslím, že HDMI to prostě neumí. Spíš jsem i myslel, jestli třeba neextuje možnost, jak k jednomu setu klávesnice+myš mít dva vysílače do USB (nebo jak se ten majej zmetek jmenuje)...

Zobrazování (nasdíleného) obsahu či plochy je něco jiného jako plnohodnotná "vzdálená plocha" (RDP, VNC) kde můžeš druhý PC (z toho prvního - a naopak) vzdáleně ovládat (= běhat na něm myší a dělat tam co chceš).
K tomu ovšem potřebuješ dva plnohodnotné PC - což kombinace PC - TV rozhodně není. Pochopil konečně??
« Poslední změna: 28 Prosince 2022, 19:14:07 od juwa2 »

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #9 kdy: 29 Prosince 2022, 00:40:31 »
Asi tak před čtyřma rokama jsem něco podobného zprovoznil u sestry. Oni jsou ty dnešní televize nadupaný. Pak jí ale přestalo jít nativně v televizi YT a segra se jí zbavila. Skončila tam nějaká podpora. Takže zpětně už to nedohledám. Avšak na odkazu od @juwa2 je na konci pěkně popsáno sdílení v ubu19+. Teď to píšu v ubu22 a ty popsané možnosti sdílení tu jsou. Nemohu odzkoušet jak se to spojí s protikusem, protože nevlastním ani hloupou TV natož nějakou Smart TV. Ale být tebou (David29), tímto směrem bych se vydal.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Zrcadlení TV přes wifi
« Odpověď #10 kdy: 16 Února 2023, 19:33:47 »
Jestli jsi to ještě nevyřešil, tak jukni na AirPlay/Miracast, funguje to bezvadně. Já jsem si onehdá zprovoznila AirPlay na notebooku s Linuxem Manjaro a funguje to skoro stejně dobře jako originál, spojení je stabilní, akorát trvá skoro půl minuty, než se to připojí (originál je připojený za sekundu). Funguje to samozřejmě i přes wifi (notebook nemá ethernet, televize je připojená kabelem, protože pro změnu nezvládá kombinaci WPA2/WPA3). A kamarád s Androidem se připojuje přes Miracast a to se dá v Linux zprovoznit ještě lépe než AirPlay.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.