Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční ethernet.  (Přečteno 14588 krát)

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #50 kdy: 16 Září 2023, 13:09:32 »
V článku sa spomína program netplan.io
Internet mi zvykol od verzie Ubuntu 20.04 vypadávať, skúsil by som sa na to niekedy pozrieť

toudy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #51 kdy: 16 Září 2023, 22:20:09 »
V článku sa spomína program netplan.io
Internet mi zvykol od verzie Ubuntu 20.04 vypadávať, skúsil by som sa na to niekedy pozrieť

Si sa na to pýtal aj minulý rok.

Aha kde to bolo:
https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?p=46556&hilit=h%C3%A1dam#p46556
« Poslední změna: 21 Září 2023, 11:01:11 od Roman Vacho »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #52 kdy: 16 Září 2023, 22:39:04 »
Osobne si moc servitky neberu, ale tahle reakce je trochu moc - nevime, jak je ten clovek star a pripadne cim trpi, takze impertinence, byt treba pravdiva, neni na miste nebot takto vyzni urazlive.
Taky kolikrat zapomenu, ze uz jsem neco resil a jak ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #53 kdy: 17 Září 2023, 19:39:08 »
V článku sa spomína program netplan.io
Internet mi zvykol od verzie Ubuntu 20.04 vypadávať, skúsil by som sa na to niekedy pozrieť

Si sa na to pýtal aj minulý rok.

Aha kde to bolo:
https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?p=46556&hilit=h%C3%A1dam#p46556

Nepoužíval by som Linux
« Poslední změna: 21 Září 2023, 11:01:58 od Roman Vacho »

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #54 kdy: 17 Září 2023, 19:42:39 »
Osobne si moc servitky neberu, ale tahle reakce je trochu moc - nevime, jak je ten clovek star a pripadne cim trpi, takze impertinence, byt treba pravdiva, neni na miste nebot takto vyzni urazlive.
Taky kolikrat zapomenu, ze uz jsem neco resil a jak ..

Aj tu som to už riešil,ale nevyriešil. Doteraz. Išlo mi to cez Wifi, cez Ethernet nie, ale už mi nejde ani Wifi. Stále vypadáva. Tak to nechám tak, keď to nejde. Asi nejde len na tento NTB, lebo na druhom stolovom mi to ide

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #55 kdy: 17 Září 2023, 19:51:41 »
Nekdy se stava, ze si konkretni karta nerozumi s konkretnim routerem a blbne to - uz jse to parkrat zazil.

Ale.u toho ethernetu jsi opravdu zkusil, co je popsano? A co se vratit na 18.04? Nebo zkusit MX ci Devuan - tam nejsou zmrveniny jako systemd a netplan ..
Ubuntu uz davno neni ta spicka ..
« Poslední změna: 17 Září 2023, 21:32:48 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #56 kdy: 17 Září 2023, 21:19:43 »
Devuan som raz skúsil, išlo to namakane. Len som stlačil tlačítko a už bol zapnutý PC...Nainštaloval som ho, len som. Doinštaloval som všetko čo som považoval za potrebné, len som si nebol istý či mám všetko. Je málo návodov na nete. Momentálne mám Fedoru. Nejde zle,ale keby som našiel dobrý návod na Devuan čo všetko doinštalovať, stálo by to za skúšku, lebo išiel ako blesk.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #57 kdy: 17 Září 2023, 21:37:07 »
Tak to si preci urcujes sam, co vse je potreba doinstalovat, na zaklade potreb a funkcnosti. A pak uz to dohledas ..
Jinak Devuan je fork klasickeho Debianu bez systemd.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Nefunkční ethernet.
« Odpověď #58 kdy: 17 Září 2023, 21:45:19 »
Išiel som vtedy podľa Debianu a išiel mi ako blesk. Už som dal stiahnuť. Niektorý deň ho skúsim. Nainštalovať ho nebolo ťažké. Klasika. Doplnil som Firewall a podobne. Skúsim Devuan 5 Daedalus

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.