Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kdenlive-renderování selhalo-Ignoring XDG_SESSION_TYPE=wayland on Gnome. Use QT_  (Přečteno 1934 krát)

rzitka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
AHoj,
Stříhám video v Kdenlive a tentokrát je to větší projekt, delší video sestříhané z několika stop a po asi 1,5hod renderování dostanu tuto hlášku:
Renderování selhalo
Záznam o chybách:
Warning: Ignoring XDG_SESSION_TYPE=wayland on Gnome. Use QT_QPA_PLATFORM=wayland to run on Wayland anyway.
Používám Ubuntu 22.04.2 LTS, Kdenlive verze 21.12.3

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
To znamená, že si máš tu proměnou nastavit. Nejlepší by bylo jí dát do samostatného souboru. Pokud napíšeš v terminálu env vypíše ti to všechny proměnné systému. A proměnná QT_QPA_PLATFORM tam určitě nastavená není. Asi nejjednodušší bude pokud si v adresáři /etc/profile.d vytvoříš soubor s názvem třeba qt.sh a do něho tento obsah:
Kód: [Vybrat]
export QT_QPA_PLATFORM=wayland
Pak si to restartuj a po spuštění systému si zkus znova příkaz env. Určitě už tam ta proměnná bude nastavená. Abys to nemusel celé pročítat stačí to napsat takto:
Kód: [Vybrat]
env | grep -i qt
Pak si spusť kdenlive a uvidí se jak to bude dál nebo jestli to nebude ještě něco vyžadovat.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

rzitka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
Problém vyřešen. Psal jsem do chatu vývojářů Kdenlive, že mám tento problém a oni říkali že mám hodně starou verzi Kdenlive a přidali do Ubuntu repozitáře nejnovější verzi a ta už funguje dobře, jen chybí nějaké ikony, ale s tím už se dá přežít.. :)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Už předtím jsem chtěl napsat, abys zkusil *.appimage. Není to bazmek typu flatpak nebo snap a obvykle bývá k dispozici dost nová verze...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.