Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s FLATPAKem  (Přečteno 3700 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Problémy s FLATPAKem
« kdy: 11 Června 2023, 13:18:36 »
Tak jsem si natáhl před časem do systému flatpak verzi Lutrisu a těch věcí okolo(Wine atd). Nakonec se skrze závislosti změnily na flatpak i věci kolem nvidia ovladače, Mesa a bůhví co ještě. To jsem byl ještě v klidu.
Ale ty aktualizace, to je něco. Vůbec nevím proč to ukáže třeba 4 aktualizace 1.5GB dat. Ale instalují se načtyřikrát. Jako proč? Proč musím jak osel klikat a nenainstalují se ty aktualizace naráz?
Navíc to ani neukazuje, že se budou instalovat postupně.
Jsou tam 4 aktualizace. Klikneš a najednou je tam jedna a pak zas jedna nebo taky dvě. Jak kdyby náhodně.
Navíc to nemá ani changelog.

Možná je to nějaké specifikum. Jsem na Mintu.

Asi ten slavný flatpak budu muset vykopat a změnit to zase na deb.
« Poslední změna: 07 Září 2023, 11:00:15 od Roman Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Začívám pochybovat o FLATPAKu
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2023, 19:47:38 »
Mám pár věcí ve flatpaku a aktualizují se všechny společně, není to spíš nějaká chyba v Mintu?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Začívám pochybovat o FLATPAKu
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2023, 21:24:50 »
Mám pár věcí ve flatpaku a aktualizují se všechny společně, není to spíš nějaká chyba v Mintu?
Nevím. Co si pamatuju, tak se to snad stalo poprvé.
Nemám rád věci softwarové, co se chovají nahodile.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Začívám pochybovat o FLATPAKu
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2023, 12:46:14 »
Tak asi se stalo to, že jsem instaloval Nvidia ovladače různých verzí z deb a on se asi zrovna aktualizoval flatpak, když tam byla zrovna verze 525. Proto byla navíc. Navíc počítej i 32bit verzi.
Kód: [Vybrat]
flatpak history
No tak jsem to zkusil, ale pro mé účely je na Lutris potřeba ve flatpaku 5GB na SYS, tak jsem to vypral pryč. Zbytečné pro mé účely. Když je repo PPA a program má nula nula nic a vše ostatní už v distribuci je.
Kanón na vrabce.
Kód: [Vybrat]
flatpak uninstall --all


        ID                                                         Větev                    Op
 1. [-] net.lutris.Lutris                                          stable                   r
 2. [-] org.gnome.Platform                                         44                       r
 3. [-] org.gnome.Platform.Locale                                  44                       r
 4. [-] org.freedesktop.Platform.openh264                          2.2.0                    r
 5. [-] net.lutris.Lutris.Locale                                   stable                   r
 6. [-] org.freedesktop.Platform.GL.default                        22.08                    r
 7. [-] org.freedesktop.Platform.GL.default                        22.08-extra              r
 8. [-] org.freedesktop.Platform.GL.nvidia-530-41-03               1.4                      r
 9. [-] org.freedesktop.Platform.GL32.default                      22.08                    r
10. [-] org.freedesktop.Platform.GL32.nvidia-530-41-03             1.4                      r
11. [-] org.freedesktop.Platform.ffmpeg-full                       22.08                    r
12. [-] org.freedesktop.Platform.ffmpeg_full.i386                  22.08                    r
13. [-] org.gnome.Platform.Compat.i386                             44                       r
14. [-] org.winehq.Wine.DLLs.dxvk                                  stable-22.08             r
15. [-] org.winehq.Wine.gecko                                      stable-22.08             r
16. [-] org.winehq.Wine.mono                                       stable-22.08             r

Ale fungovalo to, to zase jo.
« Poslední změna: 16 Června 2023, 12:48:53 od Roman Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.