Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Start po aktualizaci  (Přečteno 5222 krát)

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #25 kdy: 04 Dubna 2023, 12:05:17 »
Vždy se načte jen , dle mého názoru HDD, ale nepokračuje grafickým prostředím, jen šedá obrazovka, a aktivita disku na bedně občas problikne. Dostanu se jen do biosu, boot menu se mi nepodařilo vyvolat. Zkoušel jsem dle webu F12 i jiné doporučené kombinace kláves, žádný výsledek. Moc se omlouvám, ale ještě jsem se nedostal k rozebrání pc a identifikaci MB. PC nereaguje na žádné výměnné medium. Moc děkuji za zájem.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #26 kdy: 04 Dubna 2023, 12:14:41 »
Vždyť je to u stolního PC otázka pár minut. Tohle asi nemá smysl. Reálně není příliš pravděpodobný jakýkoliv důvod, proč to nebootuje z ext. média, než ten, že někde děláš chybu a nebo máš špatné médium. To jsme se také dosud nedozvěděli jak přesně a čím jsi je připravoval a jak vypadají. A pokud jsi měl čas vyzkoušet, zda se dostaneš do bios - z kterého jsi ani nedal fotku pro prověření - tak jsi se mohl podívat na tu desku.
Možná bude nejlepší vyhledat někoho osobně - nějakého servisáka. Bez urážky, tohle je totiž spolupráce na prd a svědčí buď něco o tvém nekonzistentním přístupu nebo je to nad tvé schopnosti.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 633
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #27 kdy: 04 Dubna 2023, 16:00:33 »
Ja bych to tak zle nevidel. Casovou tisen znam a tak to chapu. Ne kazdy mame stejne podminky. Treba ja osobne kdybych nezacal dojizdet kazdou stredu na elektrikarsky kurz, tak makam 7 dni v tydnu uz nekdy od prosince. S vyjimkou kratke pracovni dovolene. Mam tu uz 3tydny rozebrany notas a nejsem schopen si najit hodku abych to dal dohromady. A to uz nemluvim o vecech co me fakt pali (napr. nove pneumaticke sedacky do auta a jeste jsem ani nepopremyslel jak je sem napasuju)
A ted k tematu. Az budes v biosu vyfot uvodni anebo radsi vsechny zalozky co tam jsou a postni to sem. Na 98% nebudes muset PC rozebirat.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #28 kdy: 04 Dubna 2023, 19:47:27 »
Vtip je ale v tom, že odšroubování těch 2 šroubků, sundání deklu a juknutí dovnitř je na 99% jednodušší a rychlejší  ::)
« Poslední změna: 04 Dubna 2023, 19:52:08 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #29 kdy: 05 Dubna 2023, 08:33:23 »
Vtip je ale v tom, že odšroubování těch 2 šroubků, sundání deklu a juknutí dovnitř je na 99% jednodušší a rychlejší  ::)
To by mi s tím v Alze nesměli jebnout. :D Až teprve poté, co jsem šecko měl smontované, jsem si všiml vady. Od té doby je proklínám pokaždé když musím lézt dovnitř a zase to zadeklovávat.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #30 kdy: 05 Dubna 2023, 09:36:09 »
Slovo "Alza" je na slušných HW a SW fórech zakázané - musím napsat Michalovi, aby to dal do pravidel ;D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #31 kdy: 05 Dubna 2023, 22:39:10 »
Takže hlásím, že je to deska  Intel DG 33 FB, baterka má 3,07 V, takže vybitá není, a potě, co jsem udělal reset, tak je PC úplně mrtvý, jedou jen ventilátory, je slyšet start HDD, nejdou indikátory na bedně a monitor je bez signálu. Myslím že to video se přeplo na integrovanou grafiku, odzkouším to s VGA kabelem. Ale CD stejně myslím nenabootuje, jen krátce se roztočí. Jumper na desce má tři možnosti propojení - normal, configuration a revolvery, nechal jsem v poloze normal, ale ani v poloze config. Se nic nezměnilo. Díky za případnou pomoc.

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #32 kdy: 06 Dubna 2023, 06:47:30 »
S hrůzou jsem zjistil, že asi díky tomu, že zprávy z fóra luštím na telefonu, utekla mi druhá stránka mého vlákna. Kdybych ji četl, ušetřil jsem si asi spoustu starostí. Jestli ani po propojení monitoru s PC VGA nebude video signál, je to asi opravdu záležitost servisu nebo sběrného dvora....

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #33 kdy: 06 Dubna 2023, 10:02:06 »
A pokud se to rožne, BIOS by měl být přístupný na F2.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #34 kdy: 06 Dubna 2023, 10:53:38 »
Chce to cist poradne  - psal jsem,  ze je dobre vse vyndat a vypojit a zkusit na holem zakladu.
Takze grafiku ze slotu vyndat a pouzit integrovanou. Takze odpojit tu cd mechaniku i HDD - ale ty ne, delas to tak napul po svym. Co je nepochopitelneho na slove "vse"?

Jinak Intel miva F2 pro BIOS settings a pro bootmenu F10.

Precti si to znovu a postupuj podle instrukci.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #35 kdy: 06 Dubna 2023, 14:19:52 »
Měl jsem odpojené vše, držel jsem se rady.

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #36 kdy: 06 Dubna 2023, 15:53:26 »
Veselé Velikonoce.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #37 kdy: 06 Dubna 2023, 18:13:46 »
Tak proc pak pises o naslednem propojeni s VGA? Asi si moc nerozumime, ale s timhle se bezne takhle nebojuje ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #38 kdy: 06 Dubna 2023, 22:04:27 »
Asi abych viděl, co to PC vůbec dělá. Kdyź odpojîm ůplně všechno, nemàm odezvu. Fakt si asi nerozumíme.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #39 kdy: 07 Dubna 2023, 10:04:15 »
Mimochodem jsi u spatneho jumperu. Reset cmos jumper ma jen 2 moznosti propojeni a kdyz das desku tak, ze mas beterku od sebe, tak to nejspise bude ten jumper, ktery je hned kousek vpravo nad u kraje desky ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #40 kdy: 12 Dubna 2023, 21:27:46 »
Tak hlásím vyřešeno, podle manuálu Intel rozborka/sborka PC, clear CMOS, výsledek-vadný HDD. Bez něj PC bootuje a z live funguje ok. Děkuju za rady.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Start po aktualizaci
« Odpověď #41 kdy: 12 Dubna 2023, 22:41:06 »
Tak označ téma jako vyřešené.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.