Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výměna dat mezi dvěma notebooky za pomocí ftp  (Přečteno 4736 krát)

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Výměna dat mezi dvěma notebooky za pomocí ftp
« kdy: 01 Dubna 2023, 09:42:15 »
1.notebook - wifi, 2.notebook  připojen k routeru kabelem. Výměna dat mezi telefonem bez problému. Ve správci telefonu si nastavím jméno a heslo, port nebo náhodný port. Správce vygeneruje lokální IP  s portem. To všechno zadám například do FileZilla na noteboku a přenos trvá tak dlouho dokud nevypnu správce mobilu.
Něco podobného bych potřeboval na notebooku, ale tam správce takovou funkci nemá a není co do FilleZilla zadat.
Jak to vyřešit?

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 638
Re:Výměna dat mezi dvěma notebooky za pomocí ftp
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2023, 18:03:27 »
Moc nechápu proč to ftp. Osobně bych to pořešil sambou. Pak budeš mít sdílení nejen mezi notebooky, ale i na mobilu.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Výměna dat mezi dvěma notebooky za pomocí ftp
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2023, 08:09:45 »
Výměnu dat jsem pomocí ftp   nevyřešil.
Nainstaloval jsem Sambu na oba notebooky  dle odkazu :
 ttps://ubuntu.com/tutorials/install-and-configure-samba#4-setting-up-user-accounts-and-connecting-to-share
Heslo jsem vytvořil jen u prvního notebooku pro své uživatelské jméno.Nyní ve správci prvního notebooku označím adresář pro sdílení a povolím sdílení pro místní síť  a v jejím nastavení povolím obě možnosti. Ve druhém notebooku ve správci si najdu   sdílený adresář (sítě), který aktivují  spojení t.j. zadáním
hesla , které jsem si vytvořil u prvního notebooku.

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 638
Re:Výměna dat mezi dvěma notebooky za pomocí ftp
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2023, 09:23:27 »
Super. Na mobilu ti kdejaký file manager může přes tu síť k těm složkám přistupovat. A máš vyřešené komplet sdílení.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.