Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox předchozí seance/session (i snap verze)  (Přečteno 2583 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Firefox předchozí seance/session (i snap verze)
« kdy: 12 Dubna 2023, 11:34:28 »
Jednou za pár let se mi stane, nebo se s tím setkám jinde, že je třeba obnovit instanci/session.
Od té doby co si s tím občas hraji, mě moc netěší, že je to pokaždé jinak. Podle toho jak to momentálně vývojáří předělali.
Při posledním řešení dokonce neodpovídala dokumentace a to mě fakt nakrkli.
Možná však řešení bylo jednodušší než se na první pohled zdálo. Anebo taky ne. To už dnes nikdo nezjistí.

Naposledy dnes se mi stalo, že jsem klikl na odkaz a otevřelo se nové okno Firefoxu s jedním tabem. Běželo tedy okno třeba s 30 taby a druhé s 1.
Potom jsem restartoval prohlížeč.
Otevřelo se 1 okno s 1 tabem. Hm. Co teď?

Nakonec jsem zjistil, že je to fakt prkotina. Stačilo vlézt v FF do jeho menu, Naposledy otevřená okna a tam myslím bylo vidět nějaký název a v závorce byl počet tabů 30.
Když jsem na to klikl, otevřelo se nové okno FF a všechny taby v něm tak jak to bylo předtím. Uf! Vtipálci!

A nejvtipnější je, že vlastně včera vyšla nová verze 112, kterou ještě teda nemám, s funkcemi:
Kód: [Vybrat]
You've always been able to un-close a tab by using (Cmd/Ctrl)-Shift-T. Now, that same shortcut will restore the previous session if there are no more closed tabs from the same session to re-open.
« Poslední změna: 12 Dubna 2023, 12:08:35 od Roman Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Firefox předchozí seance/session (i snap verze)
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2023, 13:50:19 »
Jelikož mi pod Waylandem napoprvé FF otevře černé okno a napodruhé 1 tab, opět jsem obnovoval. A nedá se to obnovit přes menu. To je prázdné.

Neví někdo kde se nalézá aktuální session? Dokumentace neodpovídá.
Pokud přepíšu previous.json v adresáři sessionstore-backups,  odněkud si to zase FF přepíše.
V rootu již není sessionxx atd.

Data jsem tedy obnovil z historie procházení.
Ještě se to dá přes ty stránky, kde se vkládá vlastní json soubor.
« Poslední změna: 14 Dubna 2023, 13:52:18 od Roman Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.