Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nebyl nalezen žádný adaptér Wifi  (Přečteno 4160 krát)

MartinKubina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nebyl nalezen žádný adaptér Wifi
« kdy: 08 Června 2023, 16:35:33 »
Dobrý den,mohl by mi prosím někdo poradit?
Po včerejším restartu se mi nedaří připojit k WiFi a píše mi to "Nebyl nalezen žádný adaptér Wifi" ... "Ujistěte se,že máte adaptér Wifi připojený a zapnutý" ...
Problém je v tom,že já WiFi právěže mám zaplou ... a bratrovi to vedle funguje normálně a já se nemůžu připojit.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Nebyl nalezen žádný adaptér Wifi
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2023, 17:04:56 »
Jak se správně ptát

(nebo to, co mám u podpisu)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nebyl nalezen žádný adaptér Wifi
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2023, 19:01:27 »
Jdu do sebe a pokusím se být diplomatičtější. A v tomto případě bude vrchol mých diplomatických schopností se k tomu raději nevyjadřovat nebo mi zase někdo umyje hlavu, že hned na poprvé někomu dávám studenou sprchu .. :D

Poprosím tedy ostatní, aby panu Kubinovi vysvětlili, čeho se dopustil a proč je to problém - já jdu vždy rovnou k věci a to málokdo pobere ..  ???
« Poslední změna: 08 Června 2023, 19:03:12 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nebyl nalezen žádný adaptér Wifi
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2023, 21:34:29 »
Každopádně to z největší pravděpodobností vypadá na nějakou aktualizaci nebo povýšení. Též mohlo dojít ke změně nastavení FW PC nebo k HW či SW deaktivaci - např. nějakým náhodným zmáčknutím kombinace kláves apod.

Co vypíšou příkazy:
Kód: [Vybrat]
lspcipopř. jestli se jedná o USB kolík, tak
Kód: [Vybrat]
lsusba v obou případech:
Kód: [Vybrat]
rfkill list all
Výpisy prosím umístit do kódu, jak je zde výše předvedeno! A ten odkaz od JirkaZ si prosím pročti a zkus se tomu přizpůsobit, co to půjde. Děkuji jménem celé komunity a všech lidí, kteří jsou ochotni zdarma ve svém volném čase radit a pomáhat.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.