Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Portainer - RPi4 (chyba u některých aplikacích)  (Přečteno 4902 krát)

eDrak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Portainer - RPi4 (chyba u některých aplikacích)
« kdy: 18 Července 2023, 15:52:38 »
Dobrý den,

prosím jsem ve fázi učení, takže se omlouvám, za svůj amatérismus, ale na svém raspberry pi4 (4gb RAM) se pokouším udělat svůj mini server.

Nainstaloval jsem tudíž na něj RasbianOS lite (64bit), který jsem dal na 2T HDD a nabootoval. Po instalaci systému jsem zprovoznil služby jako je SAMBA , SSH pro sdílění souborů apod.

Poté jsem nainstaloval docker a portainer. V portainerovi jsem upravil zdroj aplikací na:

https://raw.githubusercontent.com/Qballjos/portainer_templates/master/Template/template.json

, abych měl v seznamu (app templates) vícero aplikací.

Poté jsem bezproblému zprovoznil aplikace jako jsou:

- nginx proxy manager
- plex
- calibre-web
- transmission
- filebrowser

-> tyto aplikace mi fungovali takřka ihned jen jsem v konfiguraci upravil volume aby adresář byl do jiné složky, ale to proběhlo v pořádku.

-> dále jsem tyto aplikace nasměroval do své domény přes nginx proxy manager.

- více screenshot č. 1

Nyní chci ale instalovat aplikace jako jsou:

- freshRSS
- Heimdall

které chtějí v základu běžet na portu 80, což nechci (hlavně kvůli nginx proxy manageru). V konfiguraci jsem tudíž při instalaci změnil porty (snad správně) -> více screenshoty.

Ale pokud chci např. rozběhnout FreshRSS na portu: 9985 a do web prohlížeče zadám mojidomacíIP:9985 -> prohlížeč nadává, že se ke stránce nezle připojit.

-> přitom portainer píše, že je aplikace aktivní a běží.

Nevíte kde dělám chybu? :slight_smile:

Moc děkuji, s pozdravem Mates

Screenshoty https://photos.app.goo.gl/yvWNSoJBEdmmfvcf7
« Poslední změna: 18 Července 2023, 16:05:55 od eDrak »

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 638
Re:Portainer - RPi4 (chyba u některých aplikacích)
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2023, 21:27:35 »
Tipuji, že máš moc nízké číslo portu. Do 49151 jsou porty vyhrazené nebo lépe řečeno registrované nebo kýhovíra jak se to správně česky nazývá. Od 49152 až do 65535 si můžeš s portama hrát jak chceš. Nejdřív si zjisti které porty máš volné:
Kód: [Vybrat]
netstat -tulnap
A pak mu dej nějaké "hezčí" číslo (třeba 50000 pokud je volný) a uvidí se.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

eDrak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re:Portainer - RPi4 (chyba u některých aplikacích)
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2023, 20:24:58 »
Děkuji, už funguje. Chyba byla u mě špatně jsem nastavoval port služby. Místo abych nastavoval port, který jde ven. Jsem upravoval Port uvnitř kontejneru  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.