Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč je každé nové vydání Ubuntu horší? Proč se z něj stává pomalý moloch ?  (Přečteno 5077 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Ubuntu používám už od verze 8. Stále nabývá na objemu, vynucuje si nový HW a programy které dřív spolehlivě běhaly jsou pod novými distribucemi nespustitelné - nepoužitelné. To si mám každé 2 roky kupovat nový počítač a zamořovat planetu elektroodpadem ? (Přitom co čech, to ekolog).

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Nevidím úplně důvod, proč si kupovat každé dva roky nový počítač. Osobně používám svůj primární/pracovní počítač obvykle po dobu 6-8 let, dokud je podporovaný a dostává aktualizace a herní PC upgraduji tak nějak průběžně, ale v zásadě se dá říct, že ten aktuální je od roku 2019, i když se tam už vyměnila základní deska, procesor, RAM, dvakrát grafika a SSD. Takže aktuálně je to nejvíc vylepšený AM4 (pro mé potřeby - Ryzen 7 5700X, 32 GB DDR4 3600 MHz, RTX 3070, SSD Kingston Fury Renegade 2 TB a Kingston NV2 1 TB, zvukovka stále SB Z, case Fractal Design Define S, zdroj Seasonic Focus+ Gold 650 W (ten je spolu s case nejstarší)) a s tímhle si v pohodě pět let vystačím. A jestli se ti zdá Ubuntu špatné, tak přejdi na jinou distribuci. Osobně jsem po mnoha a mnoha zkoušeních skončila u Manjaro, vyhovuje mi systém rolling release a že tam jsou nejnovější verze programů a i jádra. Ale Ubuntu mi nedávno slušně pomohlo, je to jediná distribuce, která nabootovala na notebooku kamarádky a verze 23.04 fungovala naprosto bez problémů a na šuntu s Celeronem N a 4 GB RAM to běželo dost slušně, nevím co máš za problém.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro Abby : Tak to jsem na tom ještě lépe (nebo hůře - sám nevím). Mám notebook AcerAspire 3810T který se tu prodával v letech 2009 - 2010.
"Experti" tady v Jablonci nad Nisou ve firmě COTREX mi po ohledání řekli - když jsem chtěl na něj před asi 5 roky nainstalovat Windows 10 toto:
Pane ten notebook má mikroprocesor nekompatibilní s W10, na ten nikdy ten systém nedostanete. Akorát ze mě dostali 300 kč aby tohle "odborníci" konstatovali. Já jsem ale upgreadoval BIOS E-eprom a W10 okamžitě nainstalovat šly. Na tomto NB mám dnes nejen W10 ale multiboot s W10 a Linuxem Ubuntu z kterého toto píšu!

Různými "experty" a "odborníky" se to kolem nás jen hemží !!!
« Poslední změna: 29 Srpna 2023, 20:23:35 od Dr Fuss »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Já mám ještě plně funkční Macbook White z roku 2007, je to Core2Duo a 6 GB RAM (víc tam nejde) a SSD, mám tam Manjaro XFCE a funguje skvěle, na internet stačí (Brave) a přehraje i 1080p video na Youtube, rozhodně lepší než ten celeron jak jsem psala. Windows teda se přiznám jsem žádné nezkoušela, ale myslím, že minimální požadavky 10 splňuje. Akorát mě mrzí, že neexistuje pro Linux možnost, jak se dostat k jablečným uloženým heslům, oblíbeným v Safari a iCloud Drive. Jakmile tohle půjde, nebudu mít s Linuxem sebemenší problém, ale teď jsem holt poněkud zamknutá a mám Linux vlastně jen na hraní a na diagnostiku (to mi pomohl už tolikrát, že to nespočítám). A změnit to nemůžu a ani nechci, uškodila bych si v rámci ekosystému. Tak snad se někdy dočkám.

No a ti experti, to leckdy fakt stojí za to… Hlavně experti na různých infolinkách, přijde mi, že požadavek pro přijetí je mentální retardace a IQ maximálně 80, hlavně ale schopnost opakovat naučené věty… 🙄

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.