Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec  (Přečteno 4031 krát)

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec
« kdy: 09 Září 2023, 17:30:56 »
Pěkný večer , po instalací vše jde kromě originálních CD . Načetla jsem dosti , lepší používat Ubuntu codec , někdo zase že přímo Debian . Ze stránek Ubuntu se také nedaří . Někdo doporučoval toto kombinovat . Kde asi dělám chybu ? Prosím vemte v úvahu , můj Asperger má své dny . Děkuji Vám za inspiraci jak na to .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2023, 21:12:42 »
...ffmpeg... :o :o :o

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2023, 13:09:36 »
Nevím, že by někdy byl problém s přehráváním CD - spíše s DVD. Píšeš originálními, takže vypálené to přehraje? A bavíme se vůbec o čtení datových CD nebo přehrávání hudebních CD?
Trochu větší přesnost by to chtělo - takováto obecnost není moc znakem PAS :-)
Můžeš se zkusit podívat na nastavení regionu mechaniky - nedávno se to celkem obšírně řešilo ..

Jinak instalovat ubuntu-restricted-extras můžeš zkusit, kdyby to byla špatná stopa.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2023, 16:21:31 »
Nevím, že by někdy byl problém s přehráváním CD - spíše s DVD. Píšeš originálními, takže vypálené to přehraje? A bavíme se vůbec o čtení datových CD nebo přehrávání hudebních CD?
Trochu větší přesnost by to chtělo - takováto obecnost není moc znakem PAS :-)
Můžeš se zkusit podívat na nastavení regionu mechaniky - nedávno se to celkem obšírně řešilo ..

Jinak instalovat ubuntu-restricted-extras můžeš zkusit, kdyby to byla špatná stopa.

Pěkný slunný den . Ano , vypálené CD hrají . Na region mechaniky a vše ostatní se podívám . 

Ventero ,  spíše jde o myšlení a podobně . Chcu to prorazit  ;D

Děkuji Vám oběma .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2023, 17:34:06 »
Mám dojem, že audio CD nepoužíva region mechaniky. Mohla by si to skúsiť prehrať vo VLC /ak nemáš, doinštalovať z repozitárov/
Hore v menu Medium - Otvoriť disk - Výber disku - Audio CD a dole - Prehrať

« Poslední změna: 11 Září 2023, 17:38:18 od zeleno »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec
« Odpověď #5 kdy: 11 Září 2023, 17:59:05 »
Zkusit jiny prehravac a.pripadne jinou mechaniku byva dobry zaklad. Ale nevime v cem bylo zkouseno ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:Ubuntu 22.04.3 LTS - audio codec
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2023, 22:25:04 »
Mám dojem, že audio CD nepoužíva region mechaniky. Mohla by si to skúsiť prehrať vo VLC /ak nemáš, doinštalovať z repozitárov/
Hore v menu Medium - Otvoriť disk - Výber disku - Audio CD a dole - Prehrať



Pěkný klidný večer .
Děkuji vše jede , byla jsem zvyklá vše otevírat takto . Ten Váš postup jsem dělala jen s DVD . Sice je to prkotina , ale jsem ráda že to vše je v pořádku . Ještě jednou všem Vám děkuji .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.