Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Preposielanie lokalnych e-mailov pomocou SMTP  (Přečteno 3467 krát)

kbs1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Preposielanie lokalnych e-mailov pomocou SMTP
« kdy: 02 Listopadu 2023, 15:11:18 »
Ahojte,

na serveri som mal nastavene preposielanie vsetkych e-mailov pomocou nullmailer na moju e-mailovu adresu. Pouzivam smtp.websupport.sk, fungovalo to skvelo, avsak pred istou dobou zmenili antispam tak, ze envelope sender aj from address musi existovat ako e-mailova schranka v ich systeme.

Tym padom mi e-maily prestali chodit, resp. SMTP ich odmieta.

Riesim to uz asi dva dni, poskusal som vsetko co som dokazal, o googleni ani nehovorim. Moj ciel je:

1. vsetok lokalny email preposlat na mojemail@realna-domena-u-websupport.sk, odosielatel nech je local.server.mail@realna-domena-u-websupport.sk - obe e-mailove schranky existuju

Experimentov s /etc/aliases som uz skusil nespocet, nullmailer vzdy odosielal alebo minimalne FROM hlavicku mal z MAILER-DAEMON@ve-10, root@ve-10, root@realna-domena-u-websupport.sk, MAILER-DAEMON@realna-domena-u-websupport.sk a podobne... esmtp uz je nevyvijane a nefungovalo mi pre moj use case taktiez, msmtp je tam mozno feature allow_from_override off avsak to je az od verzie novsej ako oficialna pre ubuntu 22.04, postfix si netrufam a s exim4 sa mi toho taktiez prilis vela nepodarilo. /etc/mailname, rozne environment overrides pre nullmailer a ine MTA nezabrali taktiez.

Co by som chcel dosiahnut je teda nasledovne:
- ak sa prihlasim za *lubovolneho* usera na mojom serveri, najma vsak za roota, ak by som mal dostat hlasku "you have new mail", tento chcem mat preposlany v case vzniku (bez toho aby som sa prihlasoval na server) na moj externy e-mail, *idealne* ak by bolo mozne na mojemail+*TAG*@realna-domena-u-websupport.sk aby som vidiel odkial bol email vygenerovany a nemusel som patrat (mam viacero serverov, kazdy ma lxc containers, a v kazdom chcem mat tuto "sluzbu" spojazdnenu). Teda cron output, unattended upgrades output, lubovolny lokalny e-mail preposlat.

Vedel by prosim niekto poradit, ako by sa tento efekt dal dosiahnut?

Test by som povedal ze je
echo hello | mail -s 'Test email' root

Ak mi toto pride na napr. mojemail+s1-ve-8@realna-domena-u-websupport.sk a odosielatel (aj envelope sender) bude local.server.mail@realna-domena-u-websupport.sk tak je vyhrate.

Skusil by som este skompilovat latest msmtp a vyskusat novy option allow_from_override off, ale mam aj arm64 servery, celkovo len distribuovat a symlinkovat nejaku binarku na /usr/sbin/sendmail mi pride ako posledna moznost oproti "oficialnej" ceste.

Ak niekto bude vediet poradit budem velmi vdacny. Postfix a Exim4 to pravdepodobne dokazu ale je to tak zlozity software, ze ani neviem ako a kde by som s takou konfiguraciou zacal :/

Dakujem velmi pekne! :)
« Poslední změna: 06 Listopadu 2023, 00:39:45 od kbs1 »

kbs1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Preposielanie lokalnych e-mailov pomocou SMTP
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2023, 00:32:04 »
Vyriesene zatial napisanim vlastneho /usr/sbin/sendmail, funguje s msmtp 1.8.16 (official pre 22.04 cez APT, v tomto pripade sa neinstaluje msmtp-mta), /usr/sbin/sendmail kod je:

#!/bin/bash
/usr/bin/msmtp "$@" --from="`hostname` <local.server.mail@realna-domena-u-websupport.sk>" <&0
exit "$?"

System-wide /etc/msmtprc obsah:
account default
host smtp.websupport.sk
port 465
from local.server.mail@realna-domena-u-websupport.sk
#from_full_name ve-10
auto_from off
auth on
tls on
tls_starttls off
user local.server.mail@realna-domena-u-websupport.sk
password xxx
aliases /etc/aliases
domain realna-domena-u-websupport.sk
keepbcc off
syslog LOG_MAIL
set_from_header on
#allow_from_override off
undisclosed_recipients on

V /etc/aliases su okrem ineho aliasy:
root: default
default: mojemail@realna-domena-u-websupport.sk

Zakomentovane riadky su nastavenia ktore este nie su implementovane v msmtp verzii 1.8.16, avsak ich "efekt" je dosiahnuty (aspon z casti pokial sprava nema From header - vacsina pripadov systemovych emailov) /usr/sbin/sendmail skriptom. "Tag" je dosiahnuty nastavenim from name.

Najnovsia verzia 1.8.25 funguje podla ocakavani pokial sa odkomentuje from_full_name a allow_from_override, v tom pripade netreba vlastny sendmail, a staci napriklad ln -s /usr/bin/msmtp /usr/sbin/sendmail

undisclosed_recipients on je kvoli tomu ze To: root handluje moj mail klient horsie nez To: undisclosed-recipients:, bolo by mozne tento header nahradit vo vlastnom /usr/sbin/sendmail, ale s tym som sa uz nezaoberal.

Teda solution nie je idealny, avsak
1. easy to install, malo dependencies
2. minimalne zasahy do systemu
3. oficialne balicky
« Poslední změna: 06 Listopadu 2023, 00:51:40 od kbs1 »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Preposielanie lokalnych e-mailov pomocou SMTP
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2023, 07:58:03 »
A nestačil by na to jen
Kód: [Vybrat]
echo hello | mail -s 'Test email' -r  local.server.mail@realna-domena-u-websupport.sk root
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.