Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu nejde nainstalovat  (Přečteno 2578 krát)

kometa1972

Ubuntu nejde nainstalovat
« kdy: 22 Listopadu 2023, 17:52:43 »
Ahojte. Chtěl jsem nainstalovat Ubuntu do strašího ntb Asus X200MA,ale bohužel mě to na konci instalace vyhodí chybu bohužel jsem si ji zapomněl napsat. HDD je v pořádku. Můžete mě pomoct jak na to aby instalace doběhla celá? Díky

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Ubuntu nejde nainstalovat
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2023, 19:49:42 »
Takže až to zopakuješ a poznamenáš si ji, nebo vyfotíš, tak můžeme pokračovat.

Jinak to beru jen jako blbej fór...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu nejde nainstalovat
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2023, 20:16:52 »
Kometa:
Tentokrat Jirku neposlechni a ani to znovu instalovat nezkousej, byt jeho poznamka je pro priste rozhodne k veci. Nepodival se totiz, co je to za stroj, jinak by to sam napsal jinak.

Chapu, ze nemas zkusenosti, ale tim spis nechapu, proc se nejdriv neporadis, co na takovy strojek instalovat. Puvodni Ubuntu, a uz vubec ne v poslednich verzich, k tomu neni vhodne.

Pokud chces zustat co nejblize, tak si stahni Xubuntu. Take nestahuj verze s lichym cislem nebo desitkou na konci. U Xubuntu bych doporucil, pokud neklapne 22.04 jit na 18.04 - tak na podobnem strojku bezela velmi dobre. Dalsi alternativa je Mint 19.3 s xfce. Pokud trvas na aktualnich verzich, tak lepe zvazit MX linux s xfce, ktere jaksi vice pocita se starsimi typy HW a jeden slovensky profi tester ma stranky, kde ma odzkousene podobne slabe a stare strojky prave s MX, ktere po mnoha zkousenych dister vyhodnotil jako nejoptimalnejsi pro podobny HW ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kometa1972

Re:Ubuntu nejde nainstalovat
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2023, 20:24:18 »
Děkuji za rady a odpovědi  :)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Ubuntu nejde nainstalovat
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2023, 22:16:01 »
Kometa:
Tentokrat Jirku neposlechni a ani to znovu instalovat nezkousej, byt jeho poznamka je pro priste rozhodne k veci. Nepodival se totiz, co je to za stroj, jinak by to sam napsal jinak.
...

;) máš recht, nepodíval.... Nicméně ani ten slabý hw nemusí vysvětlovat chybu při instalaci a ten dotaz sem tedy neměl v dané formě vůbec psát.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.