Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: brave - chybné ukončování + zástupce sporadicky neexistuje  (Přečteno 972 krát)

baculatej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Ahoj, měsíce už mi to pije krev a neumím s tím hou, prosím pomoc. (Kubuntu 22.04 a prohlížeč brave)

V minulosti jsem přes muon, discover i terminál (hodně různých pokusů) instaloval prohlížeč brave. S velkou spokojeností ho dlouhodobě používám v kubuntu i androidu, ale mám dva problémy, se kterýma nedokážu hnout.
1) Prakticky pokaždé při při spuštění oznámí, že nebyl korektně ukončen a nabídne obnovit. Bez ohledu na to, zda okna zavřu ručně nebo to nechám udělat systém při vypnutí NB. Mám nastaveno pokračovat kde jsem skončil, tj. hodně otevřených karet.
2) Zhruba jednou do měsíce při spuštění kliknutím na zástupce na hlavním panelu mi zahlásí: "Pracovní plocha plasma: Soubor nebo složka /snap/brave/323/opt/brave.com/brave/brave neexistuje." Zástupce musím odepnout od správce úloh, brave spustit jinak a znovu připnout.

Bod dva mi to začalo hlásit tuším od doby, kdy jsem zkoušel nějakou manuální instalaci a měl jsem pak okamžik nainstalované dvě verze, ale už fakt nevím. Mnohokrát jsem zkoušel vše odinstalovat v terminálu přes snap i správcem balíčků a nainstalovat, ale pokaždé se za čas začnou objevovat tyto dva problémy. Přitom instalace je pokaždé bez problémů.

Dokázal by mi prosím někdo říct, co konkrétně udělat, abych to vyřešil? Moc děkuju

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 638
Re:brave - chybné ukončování + zástupce sporadicky neexistuje
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2023, 14:59:04 »
Si nejsem jist. Ale mám pocit, že tě to spouštění zlobí vždy po aktualizaci. Jestli se nemýlím tak snap ukládá nově nainstalované do číslovaných složek v Tvém momentálním případě to je to číslo 323: /snap/brave/323/opt/brave.com/brave/brave
Nejspíš už tam máš verze 324 a 325. Koukni na to.
Vytvoř si normální spouštěč a né odkaz na absolutní adresu programu. Někde se to tu už řešilo jak na to.
To spouštění tipuju na špatnou odinstalaci manuální instalace. Teda to je ďábelský slovní obrat :)
Asi by bylo lepší všechny verze odinstalovat a pak projít domovskou složku a najít kam si ukládá nastavení. Nejspíš to bude pod
Kód: [Vybrat]
~/.brave
nebo
~/.config/brave
je možné i v
~/.local/
A to také smazat.
Teprve pak instalaci ze zdroje dle Tvé libosti.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

baculatej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:brave - chybné ukončování + zástupce sporadicky neexistuje
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2023, 15:15:23 »
Ano, to asi bude přesně tak, děkuju! Mám tam složky 325 a 327, ale 323 samozřejmě chybí. :D
Najdu si postup na ten spouštěč, vše smažu a upravím to.
Krásné svátky všem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.