Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kali Nemůžu se přihlásit....  (Přečteno 1218 krát)

ADYSKALI

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Kali Nemůžu se přihlásit....
« kdy: 06 Ledna 2024, 15:57:34 »
Ahoj omlouvám se, pokud už to někdo řešil ale už to googlim asi hodinu a nemůžu nic najít... Po restartu pc jsem se dostal na běžné přihlášení do Kali linuxu ale po zadání jména a hesla (ano zadávám správě) se objeví černá obrazovka a po chvíli opět načte obrazovka pro zadání přihlašovacích údajů. Pokud zadám špatně údaje tak se ukáže že jsou údaje špatně ale pokud zadám vše správně, jen se to jakoby ohlásí a znovu načte... Recovery módy jsem zkoušel a neúspěšně. Poradí někdo? Reinstall nepřipadá v úvahu... Za ztrátu služebních dat by mě šéf pověsil za koule :)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Kali Nemůžu se přihlásit....
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2024, 20:30:32 »
https://duckduckgo.com/?va=r&t=hg&q=kali+linux+login+loop&ia=web

A jen tak mimochodem:

1) pokud data zálohuješ (nepochybně ano), tak tě nějaký reinstal nemůže rozhodit

2) data jistě jdou načíst a zkopírovat jinam pomocí libovolné live distribuce
« Poslední změna: 06 Ledna 2024, 20:32:48 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Kali Nemůžu se přihlásit....
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2024, 23:10:13 »
1. Standardní problém - vygoogli si pojem "ubuntu login loop".   A řiď se pokyny tam nalezenými, řešení je poměrně triviální... ;)
   Na druhou stranu, by k tomuto stavu bez výrazného poškození systému nikdy nemělo dojít. Takže je  možné, že pak vyvstanou nové "problémy" .....

2. Jinak i v krajním případě lze provést reinstall se zachováním uživatelských dat - pokud jsou na extra oddíle, je to jenom výhodou, i když to lze udělat (složitěji) i bez toho...

3. Ostatně, proč si data (nebo i celý systém) pravidelně nezálohuješ??  Nebo snad nemáš rád svoje "koule"?   ;)
« Poslední změna: 07 Ledna 2024, 07:08:03 od juwa2 »

ADYSKALI

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Kali Nemůžu se přihlásit....
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2024, 07:36:26 »
Díky moc, odpoledne se k tomu dostanu tak to vyzkouším...
Jinak data se zalohuji automaticky pomud jsem v práci připojený na server ale na home office jsem to truchu nedomyslel. Letím kupovat externí hdd pro příště  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.