Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neotevřu fotku z SD karty v mobilu Lubuntu 22.04  (Přečteno 793 krát)

deathfish

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 65
Neotevřu fotku z SD karty v mobilu Lubuntu 22.04
« kdy: 22 Ledna 2024, 11:05:09 »
Ahoj, najednou přestala fungovat možnost zobrazit fotku z mobilu připojeného přes usb kabel.
Mimo aktualizace jsem nic neměnil. Mobil Android, na počítači Lubuntu 22.04.
Ve správci PCManFM-QT vidím telefon - kartu - adresář i s náhledy fotek. Čím větší náhled fotek nastavím tím déle to trvá načíst, tedy až po sem je to OK, ale když chci fotku dvojklikem otevřít ( což donedávna šlo ) tak se jen otevře prázdný prohlížeč obrázků  (LXImage).
Po otevření obrázku z menu LXImage to hodí hlášku: umístění "%" neexistuje.
ImageMagic také nenačte.
GIMP načte OK.
Protože GIMP a PCManFM-QT fotky načtou a LXImage ne, hádám že to bude nějaké nastavení.
Prosím tedy o radu kde, co, jak..... ?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Neotevřu fotku z SD karty v mobilu Lubuntu 22.04
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2024, 20:12:23 »
Aktualizovat MTP? Jen od boku na nahodu ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Neotevřu fotku z SD karty v mobilu Lubuntu 22.04
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2024, 21:02:19 »
No já tedy po letitých zkušenostech se "slavným" mrtwošrotím MTP důrazně doporučuji nejdřív fotky překopírovat či přesunout na PC a otevírat je až tam.

X-krát mi MTP zatuhnul apod., když jsem se snažil fotky otevírat z PC přímo v telefonu. MTP je bohužel bastl, co se nechová plnohodnotně jako souborový systém...

Prostě nesnaž se všechno využívat až na doraz, zejména pochází-li to od mrtwošrotu a může jít (netvrdím, že určitě) o nějakou formu "oslazení života" těm, co se nezařadili a nemají widle, widle, widle nebo widle.

deathfish

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 65
Re:Neotevřu fotku z SD karty v mobilu Lubuntu 22.04
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2024, 14:14:15 »
Nainstaloval jsem Ristretto ten zobrazuje bez problémů. Zkoušel jsem i přeinstalovat LXImager ale nepomohlo to.
V MTP to nebude, když některé prohlížeče jedou (Ristretto, GIMP) a jiné ne (LXImager, Image Magic, Viewnior).

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Neotevřu fotku z SD karty v mobilu Lubuntu 22.04
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2024, 15:30:02 »
Pak by to mel byt v jine tematicke skupine pro SW a je to tedy na bugreport vyvojarum.
I kdyz jde nejspise jen o cestu a znalec by jen poupravil nejaky konfigurak ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Neotevřu fotku z SD karty v mobilu Lubuntu 22.04
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2024, 15:43:45 »
...gThumb to tiež otvori,aj XnviewMP...aj digikam to vie,tam musis ukazat cestu... :o :o :o

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.