Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pevný disk Windows - Ubuntu  (Přečteno 666 krát)

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Pevný disk Windows - Ubuntu
« kdy: 26 Ledna 2024, 14:31:16 »
Pěkný klidný úspěšný pátek . Prosím Vás , vysvětlení polopatisticky . Starší PC které již odešlo do křemíkového nebe . Jsem měla rozdělený disk , Win Ubuntu záloha NTFS . Tedy jsem mohla do zálohy chodit přes oba OS . Teď rozdělení pevného disku , Win Ubuntu záloha ext4 ( snad si to pamatuji a popisuji správně ) . Četla jsem že je software který umožňuje číst z Win disk Linux . Nedávno mě antivir oznámil jednu školní vzpomínku ze studií s virem . Samozřejmě staženou ze školy legálně . Při používání Ext2Read je možné nasáčkování Virů do Win ? Chápu to správně ? Co jsem četla na internetu jeden říká ano druhý ne . Mám v tom zmatek . Děkuji .
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Pevný disk Windows - Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2024, 12:54:49 »
Trochu to ešte upresni. Rozumiem tomu tak, že máš nové PC s Windowsom a chceš do neho zapojiť disk zo starého počítača, a používať časť disku, kde máš zálohy. To by nemal byť problém, keďže je to NTFS. Alebo potrebuješ ísť aj do časti, kde bol Linux a použiť na to Ext2Read. Ten program by nemal byť nebezpečný, beží už vyše 10 rokov, takže by naň boli sťažnosti. Skôr sa len nepáči antiviru, čo je u takýchto programov bežné.
Tiež je možné prekopírovať potrebné veci z live distribúcie. Podmienkou je, že disk nie je fyzicky poškodený, no aj na jeho opravu je niekoľko programov.

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re:Pevný disk Windows - Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2024, 16:01:33 »
Pokus se jedná o výše (@zeleno) uvedené, pak k Ext2Read je ještě varianta jiného SW Linux Reader. Linux Reader má trochu více možností.
https://www.diskinternals.com/linux-reader/
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:Pevný disk Windows - Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2024, 21:41:46 »
Klidný večer . Omlouvám se , nedobře jsem to popsala . V PC 2 disky , 1 disk rozdělený 1 TB cca 500 GB Win cca 500 GB Ubuntu 2 disk záloha 4 TB - ext4  . Děkuji  :)
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Pevný disk Windows - Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2024, 17:20:16 »
Teraz je to ešte zamotanejšie, na oddiel "zaloha NTFS" by si sa mala bez problémov dostať z obidvoch systémov.

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:Pevný disk Windows - Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2024, 12:43:13 »
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.