Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: WiFi adapter fukcni do Ubuntu20.04 v soucasnosti a jine problemy pri uziti ..  (Přečteno 482 krát)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
Loni jsem zakoupil dongle WiFi adapter TP-link Archer T2U, USB2,2.4/5GHz.
Jeho instalace do U20.4-mate nebyla jenoducha. Nakonec jsem nasel
na webu funkcni driver. Instalace driveru do Ubuntu je kompilovana pres instalacni 'make'.

Na PC, kde jej uzivam jsem se snazil neuspesne rozbehnout VNC servery Vino, RDP a X2go.
Z jenotlivych neuspesnych pokusu jsem obnovoval vychozi stav pres zalohy v Timehift.
V prubehu techto pokusu jsem nasel nektere zajimave aplikace, ktere jsem po
obnoveni vychoziho stavu ztratil, a  znovu je doinstalovaval. Rovnez byla nutna oprava  aktualizace.

Pri posledni aktualizaci, kdy jsem zkousel znovu instalovat 'DupeGuru' mi po
restartu zmizelo WiFi pripojeni do domaci site. Sit byla nastavena pro nefunkcni 'Docker0'.
Netusim kde se tato nefunkcni konfigurace bere.
Po pripojeni starsiho WiFi dongle 'Tenda' wifi pripojeni bez problemu nabehlo.

Predesle problemy s wifi obnovenim, se daly opravit jen jednoduchym  spustenim 'install -p -m 644 88XXau.ko ...'.
Zreme nyni pri aktualizaci zpusobila  problem zmena kernelu z 5.4.0-169-generic na 5.4.0-170.
Pomohla az opakovana kompilace wifi driveru pres 'make' !
- Daji se nekde v systemu najit instalacni zmeny aplikaci, nove aplikace atd. od zvoleneho data ?

Potreboval bych koupit jeste do jednoho PC WiFi dalsi adapter.
Vzhledem k jeho umisteni v miste domu se slabsim signalem, bych preferoval nejaky adapter s antenou.
- Mate nekdo ze soucasnosti zkusenost s adaptery do PC desktopu funkcni s Ubuntu ?
- Je znatelnou vyhodou vice anten WiFi adapteru ?

- Je automaticke nastaveni 'Docker0' pri nefunkcnosti wifi site normalni, nebo je to
  nejaky  pozustatek po mych pokusech s VNC servery.
  Na jinem PC, kde jsem podobne delal pokusy s VNC, mi po obnoveni z Timeshift do predesleho stavu
  zustala na horni liste U20-mate,  zrejme v oblasti 'Uplneho apletu', nefunkcni ikona pro nastaveni VNC.
  Tato ikona nebyla funkcni jiz pri pokusech s VNC.
  Dale se po startu systemu objevuje nekolika-vterinova pausa pred naplnenim plochy spousteci a linky.
 
  Nema nekdo s podobnym problemem zkusenost ?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Podívej se třeba sem a ber to jako rozcestník pro další bádání...

Když jsem hledal sám, tak jsem našel třeba toto. Tomuhle taky slibují kompatibilitu s Linuxem a dá se to v současnosti koupit.

Jinak ale věz, že fakt není dobrý nápad cloumat s vestavěným USB konektorem takovým bazmekem s anténou. Že se to nabízí, to vůbec nic neznamená, výrobcům jsou nějaké souvislosti u pr..le.

Řešil bych to posílením signálu v místě, buď natočením stávajících antén access pointu, nebo použitím WiFi extenderu/repeateru ve vhodném místě mezi access pointem a zařízením.
« Poslední změna: 29 Ledna 2024, 22:02:28 od JirkaZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.