Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu - nefunkční nastavení více monitorů  (Přečteno 374 krát)

LoWang

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Lubuntu - nefunkční nastavení více monitorů
« kdy: 15 Března 2024, 12:26:00 »
Zdravím,
na HP EliteBook jsem nainstaloval Lubuntu a absolutně nechápu k čemu je vlastně LXQT nastavení obrazovek, když to vůbec nefunguje! Laptop je v docking station ke které je připojen projektor. Snažil jsem se o rozšířený obraz, tzn start menu a hlavní obrazovka ať je laptop a projektor ať to rozšiřuje. Bohužel nastavení vůbec nereflektuje skutečnost a zdá se že je přesně naopak! Za boha se mi nedařilo toto nastavit, až když jsem přišel na "hack", že když nastavim druhou obrazovku na "rozšiřuje jinou" a do 0 (x) zadám 1921, tak to najednou jde. Bohužel po restartu systému se toto nastavení opět zapomene a zase je to špatně. Zajímalo by mně k čemu je vůbec tato aplikace když je nefunkční a jestli to jde udělat nějak jinak, třeba nějakými příkazy, které bych si uložil do scriptu. Viz moje video jak se pokouším toto nastavit a nedává to žádný smysl
Přiznám se ale že mezitím jsem nainstaloval Ubuntu, kde to nastavení vypadá trochu použitelněji.
« Poslední změna: 15 Března 2024, 12:28:34 od LoWang »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Lubuntu - nefunkční nastavení více monitorů
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2024, 13:51:10 »
Chces-li si casu a nervu usetriti, tak vez, ze Lubu je zbytecne podpalene prostredi pro HP EB i starsi generace. Doporucuji Xubuntu :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.