Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční čeština po upgradu na verzi 24.04  (Přečteno 2132 krát)

jfkennedy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Nefunkční čeština po upgradu na verzi 24.04
« kdy: 20 Června 2024, 16:26:09 »
Zdravím všechny dobré duše,

chtěl bych se jen zeptat po upgradu na Ubuntu 24.04 z 23.10 mi po přihlášení nefunguje čeština a téměř všechno mám anglicky. Na přihlašovací obrazovce se mi čeština zobrazuje naprosto korektně.

Tak bych se chtěl zeptat, jestli jenom někde něco špatně nastaveno anebo je to nějaký problém s překlady v této verzi?

Díky moc všem za ochotu.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1218
Re:Nefunkční čeština po upgradu na verzi 24.04
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2024, 18:07:29 »
No těžko říct, jak to máš nastavené, když jsi ani nedal screenshot nastavení jazyků. To se pak těžko radí....nicméně, po instalaci je v systému jen počeštěn "základ", další jazykové balíčky se většinou doinstalují, když přejdeš do  Nastavení -> Systém -> Správa nainstalovaných jazyků.  Po kontrole by ti systém řekl, co je ještě vhodné doinstalovat.
Po doinstalaci balíčků je nutné se odhlásit/přihlásit, aby byla se změna projevila v systému. Pro jistotu si v dané části zkontroluj, jaký jazyk máš výchozí a případně si to uprav dle svých potřeb.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 24.04 64bit, Gnome Shell 3.46
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

jfkennedy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nefunkční čeština po upgradu na verzi 24.04
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2024, 18:17:06 »
Díky moc za reakci,

všechno tohleto jsem samozřejmě zkoušel. A zde posílám také své screenshoty. Upgrade mám za sebou už asi tak měsíc a na 23.10 všechno fungovalo.


ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re:Nefunkční čeština po upgradu na verzi 24.04
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2024, 21:27:01 »
...to je asi jeden z defektov 24.04...instaloval som na skusku mate,a cinnamon...ani v jednom v spravcovi suborov nenabehol slovensky jazyk...po prvom spusteny ani system nebol v slovenčine...
pozn.ubuntu mate,ktoru som roky pouzival, od 22.04 som prestal pouzivat... :( :o ::)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6139
Re:Nefunkční čeština po upgradu na verzi 24.04
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2024, 12:48:15 »
Také jsem v 24.04 viděl obdélníčky při vypínání v konzoli. Ale už nevím zda to byla vývojová verze nebo jak to přišlo a odešlo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.

Prosím příště označit text kódu v editoru # pro lepší formátování textu výpisu. Děkujeme. Tým moderátorů.

sabrina23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Nefunkční čeština po upgradu na verzi 24.04
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2024, 03:43:17 »
Zdravím všechny dobré duše,

chtěl bych se jen zeptat po upgradu na Ubuntu 24.04 z 23.10 Retro Bowl mi po přihlášení nefunguje čeština a téměř všechno mám anglicky. Na přihlašovací obrazovce se mi čeština zobrazuje naprosto korektně.

Tak bych se chtěl zeptat, jestli jenom někde něco špatně nastaveno anebo je to nějaký problém s překlady v této verzi?

Díky moc všem za ochotu.
Uistite sa, že je ako preferovaný jazyk vybratá čeština. Spustite `sudo apt install language-pack-cz` a nainštalujte potrebné jazykové súbory.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.