Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak dlouho používáte Linux?  (Přečteno 16591 krát)

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Jak dlouho používáte Linux?
« kdy: 01 Dubna 2007, 23:28:16 »
Já osobně 2 roky (to to letí :-) a Ubuntu 10 měsíců
« Poslední změna: 19 Října 2007, 14:30:37 od Anna Taliánová »

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2007, 23:59:52 »
S linuxem se znám něco přes rok, používám ho tak rok a čtvrt (15 měsíců), *bunta asi tak 8-9 měsíců, a jsem spokojený, ale i po této době si nedovolím smazat windows, ale to přijde, cítím to v kostech :)
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2007, 00:08:23 »
Citace: cannibal
S linuxem se znám něco přes rok, používám ho tak rok a čtvrt (15 měsíců), *bunta asi tak 8-9 měsíců, a jsem spokojený, ale i po této době si nedovolím smazat windows, ale to přijde, cítím to v kostech :)
Srabe :D
Já 2 roky ... Kubuntu 8 měsíců ... předtím Mandriva ...
Kubuntu 6.10 mám doma bez dualboot a bez VirtualBox a v práci primárně Kubuntu 6.10 a VirtualBox a WinXP (Účetnictví a hlavně Profibanka KB :( )
Aj dont spíík ííngliš :)

mirak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2007, 00:19:24 »
S některým softem je potíž, navíc když má člověk licenci na Matlab jen pod widle, tak se bez nich neobejde :(. Jinak Linux používám cca od září 2005 (Mandriva, Aurox, SUSE) a Ubuntu od vydání verze 6.06 Dapper Drake :)
Omnia sponte fluant, absit violentia rebus.
Maple  ;)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2007, 00:40:37 »
Ubuntu jsem nainstaloval 17.11. 2006, takže cca půl roku, ani ne... předtím se mi na kompu objevilo na chvíli SuSE ale do toho jsem nabootoval cca 5x za půl roku
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2007, 01:44:21 »
Pred dvema lety sem s tim poruznu blbnul ve VMware a tak pred rokem sem do toho sel natvrdo :) ... vcetne noseni Linux-trika, rozhlasovani "Linux rulezzz" apod :)

honzik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #6 kdy: 02 Dubna 2007, 03:35:05 »
Tak ja up and down 5 let.... bohuzel byl maly disk.... a hral jsem moc hry.  Takze linux bohuzel musel udelat papa. Ale tedka z 98% jsem na linuxu. windows mam kvuli bance, a jeste kvuli skypu -> webkamera. Ale vsechno jsem zapomnel... takze zacinam znovu :) a opet objevuju krasy linuxu.

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2007, 09:12:01 »
linux znám už několik let, první sem měl nějaký starý redhat, ten sem nebyl schopen tehdá jako luser nainstalit a nevěděl jsem co to vůbec je.. potom přišel mandrake myslím 9. instalace ok.. Ale nefachalo to, pak sem jej dokonce i sprovoznil, ale adsl modem byl nepřekonatelným problémem a byli i další problémy, byl jen nainstalován, prakticky nepoužíván, pak sem zkoušel i 10.1 a konec... Před 3ma lety jsem na vejšce měl předmět kde jsme v linuxu dělali, potažmo jen v příkazové řádce, tak sem se s ní trochu naučil pracovat a vím co to dokáže..
Zlom přišel s vydáním Ubuntu DD 6.06. Už ani nevim jak se to stalo, najednou jsem ho měl nainstalovaný a po 2-3 měsících adaptace jsem naněho přešel a standardně jej používám doteď.  (problémy nejsou.. usb adsl připojení mam ale to mi routuje nějaký winME. Jestli má někdo starý ethernet adsl modem pro splitter Annex A abych si mohl udělat doma pořádnou síť, ozvěte se mi please /jinak si budu muset doma zřídit nějaký server a zkoušet adsl usb rozjet v linuxu což není moc příjemná záležitost co jsem nahodile prolétl nějaké ty návody/. (dnes už se neprodávaj a já jsem u telekomu na staré Alcatelácké ústředně a nemůžu si dovolit rušit a znova zřizovat připojení)

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #8 kdy: 02 Dubna 2007, 09:18:05 »
linux pouzivam 6 rokov .. a ako primarny os pouzivam linux (konkretne ubuntu s kde) 14 mesiacov :)
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Martin - ViPEr*CZ*

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #9 kdy: 02 Dubna 2007, 10:17:14 »
Asi 4 měsíce - Ubuntu 6.10 jinak jsem na woknech stále ještě...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #10 kdy: 02 Dubna 2007, 10:25:50 »
S linuxem jsem se poprvé setkal asi před 4 lety ve škole, byla to tuším Fedora. No a na Ubuntu jedu od 5.10 (takže asi tak dva roky?)
Ale pořád mám v notebooku WinXP :-(  Holt se ještě nemůžu vzdát her jinak už na XPkách nic nedrží. Pracuju ale na tom a jakmile rozběhnu CSko v Ubuntu tak PÁPÁ Lálá :-D
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #11 kdy: 02 Dubna 2007, 10:31:02 »
Já asi tři týdny. Vymučil jsem se na tom pekelně, ale jsem teď spokojený.
Bylo to navíc umocněno tím, že jsem dávno v kmetském věku a počítač mám necelý rok. Před tím jsem viděl počítač leda z rychlíku, nebo z ponorky. Taky jsem neměl a nemám žádného poradce, veškeré rozumy o PC jsem musel pochytat na netu, ve fórech a pod.
Jak řekl francouzský horolezec Gaston Rébuffat: Kde je vůle, tam je i cesta.

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #12 kdy: 02 Dubna 2007, 10:39:11 »
Dva roky +- ale na 99% tučnák :)
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Vojtin

  • Host
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #13 kdy: 02 Dubna 2007, 10:49:32 »
červen 2004 zkouška mandriva 9.2 (koupena i s knížkou, tehdá jsem měl připojení přes gprs) na půl roku starým pc zásek u inicializace hdd-byl jsem trpělivý a zkoušel jsem to asi 20x :) Když vyšla mandriva 10 tak se instalace povedla, ubuntu jsem začal používat 5.04 někdy v létě po mnoha testech různých distribucí. Takže 2,5 roku.

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #14 kdy: 02 Dubna 2007, 10:50:17 »
Mám asi dva roky linuxí router/firewall BrazilFW, ale používat je v tomto případě silné slovo, prostě leží v bedně na střeše a funguje ;)
Můj první desktop linux je Kubuntu, jedu na něm od listopadu 2006, % poměr bootu do Kubuntu/Win je asi 90/10 a stále se zvětšuje ;)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #15 kdy: 02 Dubna 2007, 11:00:04 »
Druhý rok - nejprve live Knoopix, pak Fedora Core 4, Mandriva Linux 2006, dlouho jen live Slax a nakonec Ubuntu 6.10 od podzimu 2006. Taky jsem si chvilku vyzkoušel Mandrivu Linux 2007 One a Kubuntu 6.10, ale zůstal jsem u klasického Ubuntu ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #16 kdy: 02 Dubna 2007, 11:38:57 »
Od července 2006. Ovšem asi třikrát jsem formátoval, protože mám dost slabé nervy :-) Ve větší míře jsem se tomu začal věnovat až na podzim. Ovšem stále jsou věci, na které XP potřebuju, ale snažím se je omezovat.

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #17 kdy: 02 Dubna 2007, 13:40:16 »
No já asi od léta 2006, i když s přestávkama. Teď jsem Ubuntu nainstaloval i své 14 leté dceři, která potřebuje surfovat na netu, chatovat, poslouchat muziku, něco občas vypálit a něco napsat v OpenOffice...je spokojená a já taky...má vše legálně, nepadá jí to, nerestartuje jako Win, nemá viry ani spy... :-)
Já mám Ubuntu na svém PC zatím spíš na hraní a rozšiřování obzorů... Nechci rozjíždět další flame, ale pro mě je zatím víc v pohodě pracovat na MAC OSX, mám dva Macy a legálně koupené programy na grafiku, pro které jsem zatím nenašel v Linuxu plnohodnotnou alternativu. Ještě mám i Win, které používám na účetnictví  Money S3, které pod Linuxem nefunguje a pak ještě používám internetové bankovnictví Komerční banky :-(
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #18 kdy: 02 Dubna 2007, 13:47:55 »
prvni seznameni: livecd suse 6.4 (hned pomahalo kopirovat data z ntfs do win98, kdyz nebyl po ruce softik na ntfs do win9x)
prvni nainstalovani: suse 7, valelo a "prekazelo" mi tehdy na disku 3mesice ;o) (tatik na tom hraval sokoban)
jako primarni OS: ubuntu 6.06.1 (a neni treba to zatim menit)
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

nojvirt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 286
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #19 kdy: 02 Dubna 2007, 13:49:35 »
asi ctvrt roku Mandriva, Suse, Ubuntu 5.10 a od 6.06 (cili trictvrte roku) jen (K)Ubuntu, krome strihu videa a obcas COD2 na win
manzelka na notebooku temer vyhradne 6.06, dcera obcas win kvuli detskym hram
Ubuntu od 5.04...

"My howercraft is full of eels!!"

Aigor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Aigor's net
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #20 kdy: 02 Dubna 2007, 14:41:20 »
ja sem kdysi zacal nadejne s linuxem na skole (jeste s M.Kerslagerem) docela me to bavilo. Jenze pak sem nastoupil jako IT admin MS a zazdil sem to na dlouhejch 10 let :-(
Nekolikrat sem zkousel znovu zacit, ale znate to - lenost, malo casu, uz i rodina,.. ale ted se s ubuntu peru uz asi mesic a doufam, ze vytrvam ;-)
MS-DOS -> Win95 -> Win98 -> WinNT -> Win2k -> WXP
Monkey -> SuSe -> Debian -> Ubuntu

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #21 kdy: 02 Dubna 2007, 14:52:15 »
Já jsem Linux poprvé potkal na vysoké v roce 1997 a doma jsem si nainstaloval Red Hat 5.2. Od té doby jsem ho s přestávkami zkoušel - Red Hat 5.2 - 8.0, Mandrake, Debian a Ubuntu od 5:04. Po nainstalování Ubuntu se stal Linux konečně mým primárním desktopem a Windows už doma nepoužívám.
Kubuntu forever :-)

Skeletonix

  • Host
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #22 kdy: 02 Dubna 2007, 14:59:13 »
jojo už to budou asi 2roky, ale sám už nevím. ... :D na Win mě občas donutí škola .. ale to tu mám stejně takovou pěknou věc pomocí vmware ;)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #23 kdy: 02 Dubna 2007, 14:59:55 »
Účetnictví S3 Start jsem pod Wine kráááásně nedávno rozchodil. Vypadá, že i fungulíruje. Ovšem já v tom nedělám, jen bratr to zkoušel a nic neříkal. Naopak, moc se mu líbila vizáž v Linuxu. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #24 kdy: 02 Dubna 2007, 15:12:15 »
2,5 roku, z čehož rok Suse + Knoppix a rok a půl Ubuntu a půl roku už nemám Windows (občas je musím použít ve škole, ale nerad).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.