Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak dlouho používáte Linux?  (Přečteno 16589 krát)

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #25 kdy: 02 Dubna 2007, 16:12:56 »
Já 7 měsíců, po celou dobu Kubuntu.

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #26 kdy: 02 Dubna 2007, 16:41:16 »
Citace: milhouse
Účetnictví S3 Start jsem pod Wine kráááásně nedávno rozchodil. Vypadá, že i fungulíruje. Ovšem já v tom nedělám, jen bratr to zkoušel a nic neříkal. Naopak, moc se mu líbila vizáž v Linuxu. :)
Můžu se zeptat jak....mě to nešlo ani nainstalovat...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #27 kdy: 02 Dubna 2007, 16:43:46 »
Citace: milhouse
Účetnictví S3 Start jsem pod Wine kráááásně nedávno rozchodil. Vypadá, že i fungulíruje. Ovšem já v tom nedělám, jen bratr to zkoušel a nic neříkal. Naopak, moc se mu líbila vizáž v Linuxu. :)
Tak tohle me zajima. Zkousel jsem to naposledy pred par mesici, umrelo to behem instalace. Pokud by se tohle povedlo, mohl bych konecne udelat Windows paapaa.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #28 kdy: 02 Dubna 2007, 23:09:26 »
Nainstaloval pod Wine tuším 9.30 a teď stále funguje pod 9.33. Nejdřív to spadlo pro chybějící věci. Po odškrtnutí volitelných voleb, jako nápověda a něco, načem závisí Internet Explorer to naprosto bez problému funguje. Sice to hlásilo při instalaci chyby, ale vše se zdá OK. Až na nefunkční nápovědu...

Pokud by vám to nešlo, provedu instalaci znovu a nafotím to. Pak ale založte nové téma ve fóru, ať se to neplete.

důkaz :)

http://www.volny.cz/mil2house/ftp/foto/S3_money.png

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #29 kdy: 02 Dubna 2007, 23:33:45 »
Zitra se s tim zkusim poprat. Jednak mi instalace jela bez cestiny (balik fontu msttcorefonts mam) s nesmyslnymi znaky, a na 71% instalace to vzdycky zatuhne.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #30 kdy: 02 Dubna 2007, 23:54:29 »
Citace
...na 71% instalace to vzdycky zatuhne.
Ano, tak se to tuším chovalo. Po odškrtnutí to bylo OK.

Ještě jsem zapoměl, je to nainstalováno na Feisty. Edgy jsem nezkoušel. Ale případně bych mohl. Mám ho ještě na notebooku.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jakub Zelenka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #31 kdy: 03 Dubna 2007, 07:07:33 »
Linux asi 6 měsíců - zatím jen Ubuntu
Ale stále mám na disku Wokna protože je mi 14 a pořád ještě občas hraju nějaký hry.
Mainboard DFI Infinity nF4 Ultra-U, AMD Athlon 64 3200+ 939, MSI nVidea NX7300GT, 2×512 MB RAM  Kingston HyperX , 80 + 250 GB HDD ,
Ubuntu 6.10 -> Ubuntu 7.04 -> Debian Unstable -> Fedora 8

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #32 kdy: 03 Dubna 2007, 08:07:08 »
Ubuntu byla moje prvni linuxova distribuce a asi i posledni :-) Mam ho  uz 9mesicu.
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #33 kdy: 03 Dubna 2007, 09:29:02 »
Citace: linux77
...stále mám na disku Wokna protože je mi 14 a pořád ještě občas hraju nějaký hry.
Me je 30 a taky si obcas zajezdim auticka :)

S Linuxem jsem poprve prisel do styku v roce 1998 (Debian), predtim jsem ve skole delal na VMS (coz neni uplne Unix, ale je to pribuzny system). Od roku 2003 pracuji jako spravce linuxovych serveru, od te doby pouzivam Linux i na desktopu.

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #34 kdy: 03 Dubna 2007, 11:02:38 »
Citace: lukas.svoboda
Zitra se s tim zkusim poprat. Jednak mi instalace jela bez cestiny (balik fontu msttcorefonts mam) s nesmyslnymi znaky, a na 71% instalace to vzdycky zatuhne.
Jo jednu zkušenost s českámi znaky mám...stačí je překopírovat do adresáře fontů pod wine...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Jaroslav Nosek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #35 kdy: 03 Dubna 2007, 18:31:38 »
Od září 2006 Ubuntu.V práci na stařičkém přenosném,doma na NB Acer 5001 a na velkém taky.Win bohužel kvůli účetnictví (Pohoda) a televizi.Sice jsem rozběhal DVB-T ale příjem nic moc (100 km od Prahy).A další Ubuntu přítelkyni a je taky spokojená (teda aspoň s Linuxem :-)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #36 kdy: 03 Dubna 2007, 19:17:56 »
Asi tři měsíce.. bohužel Langmaster nejede pod Ubuntu.. takže někdy bootuju do win...
Have you tried turning it off and on again?

mallox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 324
    • CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #37 kdy: 04 Dubna 2007, 10:25:57 »
cca zari dvatisicepet, prvni distro ubuntu..pak jsem zkusil na nejakou dobu SuSE, ale jsou jak win, tak jsem se vratil zpet k ubuntu..a do ted rullez ;)
CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
*unix je jako cizi jazyk, musite znat slovicka abyste mu rozumeli :D
linux v grafice je boj 0001.1000.0010.1000.0000.0110.1000

openmajlo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #38 kdy: 04 Dubna 2007, 16:31:25 »
Nejprve jsem zkousel Corel linux z CD v casopise - to uz ale budou tak dva roky zpátky a dopadlo to neslavně - návratem k win xp. Potom následovaly dalsi pokusy před rokem a pul, kdy jsem zkusil Mandrake (kde jsem bohuzel nerozchodil vse potrebne - nejspis vlastni neznalosti linuxu) a následně openSuse - moje prvni plne funkcni distribuce, kterou jsem pouzival docela spokojene asi pul roku, nez jsem se rozhodl "zkusit to ubuntu" (respektive nejprve kubuntu), které bylo na 1cd oproti 6 instal. cd nabubreleho suse což mi imponovalo a zaroven lakalo: "jak je to mozny" a "bude stejne tak dobry jako suse, kdyz je o tolik mensi". A ono BYLO !!! a nejen to, ono bylo lepsi (IMO). následovala......... PLNÁ SPOKOJENOST A NADSENI, které pretrvaly dodnes. Jen jsem po pár měsících vyměnil kubuntu za ubuntu, které už z mého compu "neslezlo" a ani v nejblizsi dobe jen tak nesleze. I´m loving it.  Jen mi trochu kazí radost nutnost udržování winXP na dualboot - jen kvůli škole a účetnictví. Na hry už stejně nemám čas.

Michal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
    • http://www.arcanea.net
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #39 kdy: 05 Dubna 2007, 09:31:36 »
4 (mandrake) roky ale ve skutecnosti jenom 10 mesicu, tehdy jsem se totiz odvazil smazat windows a poridit si moje milovane ubuntu :)
master: Celeron 1Ghz, 512 RAM, nvidia geforce fx5200
blaster: Intel solo 1.86 Ghz, 1536 RAM, intel gma950

Gabo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
    • http://www.1job.sk
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #40 kdy: 05 Dubna 2007, 12:11:00 »
Asi mesiac.. som nespustil XP :-) Bill Gates moze byt rad.. ma o jedneho nelegalneho uzivatela menej :-D
Software is like sex it's better when it's free...

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #41 kdy: 05 Dubna 2007, 14:35:56 »
Od srpna 2006. Bez jakékoli předchozí zkušenosti s Linuxem jsem nainstaloval Kubuntu 6.06. a po počátečných hororových situacích jsem dnes plně spokojen.
Jinak v začátku (a stále) mi pomohl jeden kámoš - bez něj bych byl asi zpátky na Win.
Má to ale i vady: nefunkční 3D akcelerace (Asus D1500T) a na tiskárnu (Canon MF3110), účetnictví a banku jsem pořídil starší PC s WinXP.
Ubuntu 17.04.

slamozrout

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #42 kdy: 05 Dubna 2007, 22:30:51 »
Prvni co sem naistaloval asi pred rokem a kousek byla Mandrake 9.2 pak jsem jeste zkousel debiana nez sem prisel do styku s Kubuntu 6.06 a uz sem u Kubuntu zustal,momentalne 7.04 a sem spokojen.Sice vyvojova verze,ale uz ji 13.2. pouzivam a zatim bez vetsich problemu.Mensi sice obcas jsou,ale s cim si neporadim sam, tak vyresim na tomto skvelim foru.A WinXp mam jenom kvuli malimu brachovi pari Undergroundy a ja uz na nem hodne dlouho nebyl a v nejblizsi dobe to ani neplanuju.
MSI P35 Platinum, Core 2 Duo E6850 3GHz, Patriot DDR2 2x1GB 800MHz Kit, ASUS EN8600GT 512MB DDR3, Archlinux....

Ondřej Surý

  • Host
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #43 kdy: 05 Dubna 2007, 22:48:41 »
Ehm, já pamatuju ještě libc5, dselect (tedy debian 1.x) atak, takže to letos bude tak 11-12 let.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #44 kdy: 05 Dubna 2007, 22:49:58 »
Je tady Ondřej - řekněte Wow! :D

[rejp]Ten starý avatar byl lepší.[/rejp]

Pavelp

  • Host
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #45 kdy: 06 Dubna 2007, 07:57:05 »
Citace: Ondřej Surý
Ehm, já pamatuju ještě libc5, dselect (tedy debian 1.x) atak, takže to letos bude tak 11-12 let.
dselect i pouzivam / obcas

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #46 kdy: 08 Dubna 2007, 20:57:45 »
Začal jsem s linuxem před půl rokem. Nalákali mě live CD, protože instalovat szstém se mi moc nechtělo. Vzykoušel jsem Slax ten je perfektní jako live, ale pro vážnou práci to moc není, pak jsem podle rad zkusil Mandrivu, tu jsem nertrozchodil. pak další pokusy s live CD a po měsíci jsem se dopracoval k Ubuntu a utoho zůstanu. Někdy to dá dost práce něco rozchodit, ale nejsou taková neočekávaná překvapení jako ve Win, když tse to rozhejbe, tak to funguje. Nedávno jsem objevil VirtualBox, který umožňuje nainstalovat Win ve vokně a spustit tak aplikace pro které není náhrada. Samozřejmě podpora zvuku, 3D je mizerná, ale oto mi moc nejde. Takže dneska beru Win jako užitečnou utilitu do ubuntu

Lako

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #47 kdy: 25 Dubna 2007, 00:12:30 »
Prve zoznamenie s linuxom bolo cca pred rokom. Bolo to tesne pred maturami, tak sa mi s tym nechcelo nejak babrat. Potom prislo leto a linux pre mna zapadol prachom. Neskor v jeseni, ked som zistil ze aj v skole robime s linuxom som sa zacal onho trosku viac zaujimat a teraz ho z vacsej casti pouzivam ako defaultny os. Do windowsu zavitam hlavne ak potrebujem nieco naskenovat, pretoze v linuxe moj skener nie je mozne rozbehat. :( Ale inac vsetko ostatne sa snazim robit v linuxe.

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #48 kdy: 02 Května 2007, 00:41:21 »
Citace: vojtech.t
..a půl roku už nemám Windows (občas je musím použít ve škole, ale nerad).
ty sa toho windowsu tusim bojis ako cert kriza...nechapem takych typkov..ale co uz.. :)

ja pouzivam linux /ubuntu/ uz vyse roka.....zacalo to prakticky odkedy mam pripojenie na net...

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #49 kdy: 02 Května 2007, 08:49:07 »
Asi 2 roky.Predtým Mandriva,teraz asi pol roka Ubuntu 6.06 a 7.04 na inom PC . Všetko OK až na TV kartu. V Mandrive išla lepšie ako vo Win.
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.