Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak dlouho používáte Linux?  (Přečteno 16590 krát)

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #50 kdy: 02 Května 2007, 17:15:07 »
3/4 roku. do té doby jsem měl slabší pc s win98. Hned po koupi nového pc přišlo ubuntu a záhy na to winxp. Jenomže ta šla hned pryč. Mělo to prostý důvod - zatímco okýnka padaly každých 5minut modrou smrtí, ubuntu stabilně jelo. No a dnes jsem spokojený... Jenom občas se potýkám s tím, že mi při návštěvě okýnek z neznámého důvodu nejde kopírovat prostředním tlačítkem...
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #51 kdy: 13 Srpna 2007, 11:58:08 »
Zatim 7 mesicu jsem na ubuntu jinak linux a junix jen tak kondicne na serveru ale jak bych rekl nevedel jsem nic co delat proste jsem tam napsal to co bylo na papiru.. Aktivne 7 mesicu a to razne win do kose a ubuntu na pc od te doby doma jen ubuntu, zatim 3 stroje.. S win se setkam dost casto a asi s tim nic neudelam, mam nastarost win servery v praci takze takova zajimava situace.. :]
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #52 kdy: 13 Srpna 2007, 13:09:24 »
Prvni setkani s Linuxem jsem mel nekdy kolem roku 2000? Jojo, starej dobrej RedHat 6.2. Nicmene nevydrzel, nemel jsem dostatek nervu a snahy se ucit... :D

Par let po te, 2004? To sem si zacal hrat se serverem. Welcome to Debian! :)

No a loni mi preneslo Ubuntu svet Linuxu i na desktop a notebook. Edgy byl zlom. Chvili bezel dualboot, s prichodem Feisty uz mam na obou strojich jedinej system. :)

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #53 kdy: 13 Srpna 2007, 13:14:31 »
Citace: diwoczaak
Prvni setkani s Linuxem jsem mel nekdy kolem roku 2000? Jojo, starej dobrej RedHat 6.2. Nicmene nevydrzel, nemel jsem dostatek nervu a snahy se ucit... :D

Par let po te, 2004? To sem si zacal hrat se serverem. Welcome to Debian! :)

No a loni mi preneslo Ubuntu svet Linuxu i na desktop a notebook. Edgy byl zlom. Chvili bezel dualboot, s prichodem Feisty uz mam na obou strojich jedinej system. :)
Krasnej pribeh jak z romanu.. :]

JJ nekdo hold mel to stesti a linux obevil drive,,
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #54 kdy: 13 Srpna 2007, 13:20:18 »
Citace: Volis
JJ nekdo hold mel to stesti a linux obevil drive,,
A furt si kolikrat pripadam jako lama... :D

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #55 kdy: 13 Srpna 2007, 13:22:16 »
Citace: diwoczaak
A furt si kolikrat pripadam jako lama... :D
No to nejsi sam, ale nikdy nevi clovek vse a cim vic toho znam tim vic se toho musim ucit...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #56 kdy: 13 Srpna 2007, 13:27:23 »
Zvlast v *nix-world. Wirdouz sou furt tak nejak stejny, to se clovek jednou nauci a tak nejak porad stereotypne opakuje. Visty prinesly par zmen, ale taky se to da prezit. Diky bohu je po me este nikdo nechtel nainstalovat. :D

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #57 kdy: 13 Srpna 2007, 13:31:32 »
Citace: diwoczaak
Zvlast v *nix-world. Wirdouz sou furt tak nejak stejny, to se clovek jednou nauci a tak nejak porad stereotypne opakuje. Visty prinesly par zmen, ale taky se to da prezit. Diky bohu je po me este nikdo nechtel nainstalovat. :D
JJ souhlas, tata si koupil notase s Vistama a musim rici ze pro me to udelali tak hrozne neprehledne az hruza a jestli jsou tam nejake zasadni zmeni se mi moc zatim nepodarilo zjistit ale jednu vec vim jiste, Vista mi domu nesmi! PS: za dva dny to trikrat preistalovaval a este to zabira 8,5 giga no tak to jako fuj...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #58 kdy: 13 Srpna 2007, 13:35:57 »
Ja prisel do styku s Vistou uz loni v zari. Predbezna firemni verze. Instalovalo se to ctyri hodiny na P4@3GHz s 512MB pameti (tak zravej system sem este nevidel). Za tu dobu bych mel nainstalovanou a odladenou vetsinu dister se kterejma sem kdy prisel do krizku. :D

Jestli se neco zmenilo u soucasnych dostupnych verzi dost silne pochybuju. :)

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #59 kdy: 13 Srpna 2007, 13:40:42 »
No moc ne zere to jako prase, [diwoczaak promine..] a naroky absolutne nepomerne vykonu a narocnost na HW bralne nesmyslna.. jedine co si mi libilo bylo prihl;asovaci okno do win a kurzor ze system pracuje coz je asi malo pro to aby me to presvedcilo na istall.. Hold me to nejak neuchvatilo..
A porovnat compiz-fusion a vista nema asni smysl ale na druhou stranu je tam videt rozdil v tom prostredi ale nevim jesli je to jedina vec, ktera ma lakat..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #60 kdy: 13 Srpna 2007, 13:45:16 »
Citace: Volis
No moc ne zere to jako prase, [diwoczaak promine..]
:D Jj... promine. :)

Ja nikdy na graficky efekty moc nebyl... Beryl&Compiz jsem pouzival pouzival pouze tehdy, kdyz jsem nekomu chtel prezentovat Linux po graficky strance. Horici okna dycky zapusobila. :D

Ale pro beznou praci? Naprosto zbytecny, alespon pro me... me bohate staci nastavit si klavesovy zkratky ku obrazu svemu a basta fidly. :)

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #61 kdy: 13 Srpna 2007, 13:55:02 »
Citace: diwoczaak
Ja nikdy na graficky efekty moc nebyl... Beryl&Compiz jsem pouzival pouzival pouze tehdy, kdyz jsem nekomu chtel prezentovat Linux po graficky strance. Horici okna dycky zapusobila. :D

Ale pro beznou praci? Naprosto zbytecny, alespon pro me... me bohate staci nastavit si klavesovy zkratky ku obrazu svemu a basta fidly. :)
Ale jo me to docela poladila ale zase tedka jedu nez grafickejch efektu a jedine co mi chbi je prepinani mezi okny ale zatim toi v pohode takze jsem asi pred tejdnem trosku zkusil istalaci [hold se to jednou podarit muselo..] a compiz zatim instalovat nebudu nejak nepocituju potrebu pockam az bude v 7.10 a je tam uz defaulnte takze to bude pohoda ale zatim si pockam..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #62 kdy: 13 Srpna 2007, 14:06:03 »
Taky uz se finalky GG nemuzu dockat. Mi to pomalu zacina pripadat jako nejaka nemoc! :D

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #63 kdy: 13 Srpna 2007, 14:07:44 »
To mi povidej hnedka jak jsem rano [jeste doma] zjistil ze vysla tribe 4 tak uz jsem ji tahal a bylo smutno kdyz jsem si to nemohl zkouset a jit misto toho do prace normalne chvilkama si pripadam jako nemocnej linuxofobii...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #64 kdy: 13 Srpna 2007, 14:09:21 »
A nejaky drasticky novinky oproti predeslejm alfam? Zkousel jsem prvni dve... ale zdali se mi este dost nestabilni na to minimum vnejsich zmen. :)

No... presvedcils me... du si taky jeden snapshop-image stahnout. :D

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #65 kdy: 13 Srpna 2007, 14:11:06 »
No ja mel jednicku dvojku a ty me jeli celkem pohoda ale steble rozhodne ne.. trojka mi nesla ani nabootovat a to jsem to tahal asi na 6x a tak jsem dost zvedavej na tu 4 vecer poreportuju co jsem obevil, za chvilku koncim tak si utikam domu pohrat...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #66 kdy: 14 Srpna 2007, 23:19:58 »
je to niečo vyše roka, začal som s Dapperom tesne potom ako vyšiel
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #67 kdy: 15 Srpna 2007, 00:09:57 »
Myslím, že na většinu lidí sedí datum registrace na fórum ;)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #68 kdy: 15 Srpna 2007, 06:20:46 »
jakub.lucky - vetsinou to tak nejak odpovida.. u me podobne..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #69 kdy: 15 Srpna 2007, 07:37:38 »
Citace: jakub.lucky
Myslím, že na většinu lidí sedí datum registrace na fórum ;)
Mně ne - já si ještě necelý rok předtím hrál se Knoppixem a Suse... No a fórum jsem taky neobjevil hned...

PS: Teď jsem si všiml, že jsem měl včera roční výročí tady na fóru a zapomněl jsem to řádně oslavit :(.

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #70 kdy: 15 Srpna 2007, 09:01:23 »
No já si s linuxem hraju asi tak čtyři měsíce... Nejprve nějaké ty live CD (fedora, mandriva), pak chvilku mandriva 2007.1 Free a pak konečně na doporučení Feisty... Ale pořád ještě mám i windowsy, i když už je startuju jen málo - kvůli DC++, uTorrentu a DVD Shrink, a to jen proto že jsem liný si tyhle programy rozchodit přes wine. Ale jak to tak vidím tak jak vyjde Gutsy tak už to bude 100% linux, jen se mi v tom teď už nechce vrtat když (konečně) všechno funguje ;)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #71 kdy: 15 Srpna 2007, 10:17:34 »
Vico.B - ja jsem take furt ladil i kdyz vse funguje a nakonec jsem to preladil... :-[ ale k tem programum jsou zajimave alternativy na linux kvuli kterym chodi na win..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #72 kdy: 15 Srpna 2007, 11:02:37 »
Citace: Volis
ale k tem programum jsou zajimave alternativy na linux...
No třeba pro DC++ jsem si stáhl LDCPP (LinuxDC) ale je to neuvěřitelně pomalé a nestabilní, aspoň na mém počítači. Na torrenty zatím používám ten program přímo v ubuntu, ale to je spíš na takové malé stahování, možnostem uTorrentu se to nevyrovná (pravda, v tomhle směru jsem ještě nepátral co by mi uTorrent v Linuxu nahradilo). No a DVD Shrink mi všichni doporučují i pro linux, prý dostatečná alternativa neexistuje (sám už jsem jich pár vyzkoušel - názvy si nepamatuju)... Ale všechny tři programy prý jde bez problému rozchodit přes wine, takže wokna brzo půjdou z mého počítače pryč (jen zabírají místo).
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #73 kdy: 15 Srpna 2007, 11:55:58 »
Vico.B - casem si najdete neco co bude vyhovovat, treba na torreenty je u me vybornej Deluge, nezere tolik systemovych prostredku a taham rychleji nez treba i azureliusem..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Pavel Půlpán

Jak dlouho používáte linux?
« Odpověď #74 kdy: 15 Srpna 2007, 11:58:13 »
Take hlasuji pro Deluge. Za par mesicu vyvoje je z nej spickovy nastroj... jen tak dal.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.