Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?  (Přečteno 8086 krát)

aaaaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
Ahoj lidi,

včera jsem si koupil časopis Linux+ kde je článek o vydání Feisty Fawn herd 2. Zarazilo mě v článku psaní o open source aplikaci Kexi pro správu dat, která konkuruje produktům MS Access a OpenOffice. Kexi je údajně nyní nastavena jako výchozí aplikace pro správu dat ve Feisty a přestavuje tak první etapu v procesu nahrazení OpenOffice nástroji Koffice. Co je na tom pravdy. Je to kachna? Jestli k tomu dojde tak potěš koště :D http://www.abclinuxu.cz/blog/otakar/2006/10/30/155923


O projektu Kexi se můžete dočíst zde http://www.kexi-project.org

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2007, 20:51:59 »
ved je to logicke, ze budu preferovat svoje kde aplikacie :))
ale zas nie su uplne hlupi ... kexi je asi pouzitelne..ale kword a kspread...ci jak sa to pise..su nepouzitelne...
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

aaaaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2007, 21:10:23 »
tak co i kdyby k tomu došlo tak O.O.o se doinstalují :)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2007, 21:53:17 »
Jde spíš o ten default...
nějaká lamka si to nainstaluje a pokusí se v tom otevřít svůj milovaný dokument, načež se zděsí a Ubuntu odinstaluje...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2007, 01:23:55 »
Programy z KOffice by som nezatracoval. Lepsi sa kompatibilita aj praca v nich.  Je jasne ze OOo ma dost velky casovy naskok, ved tento balik je open pokracovatelom Star Office... Som zvedavy ako na tom KOffice budu v 2. major verzii.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2007, 09:11:51 »
Ako to mam teraz chapat ze v ubuntu bede default openoffice a v kubuntu koffice?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2007, 09:42:44 »
Aby tady nevznikaly dohady.
Cituji Linux+ 4/2007
Kexi je opensource aplikace pro správu dat, která konkuruje produktům Microsoft Acess nebo OpenOffice. Kexi je nyní výchozí aplikace pro správu dat ve Feisty, a představuje tak první etapu v procesu nahrazení OpenOffice nástroji KOffice.
→ z toho vyplývá, že žádné nahrazení OOo ve Feisty nebude, jenom tam bude výchozí Kexi a to neznamá,že tam nebude OOo, ani že bude KOffice jako default.

PS: Teď jsem si všiml, že v prvním příspěvku je ta citace správná, takže co tady vyvozujete za nesmysly?

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #7 kdy: 07 Dubna 2007, 12:52:50 »
Citace: vojtech.t
PS: Teď jsem si všiml, že v prvním příspěvku je ta citace správná, takže co tady vyvozujete za nesmysly?
Jde spíš obecně do budoucna(verze 7.10 apod), podle toho, co jsem pochopil... Ale bohužel je to ve špatné skupině threadů (hodilo by se do obecné diskuze)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #8 kdy: 07 Dubna 2007, 13:06:57 »
Já bych řekl, že budoucnost můžeme těžko vyvozovat z jedné věty v Linux+.

Citace: jakub.lucky
Ale bohužel je to ve špatné skupině threadů (hodilo by se do obecné diskuze)
Pravda, přesunu to.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #9 kdy: 07 Dubna 2007, 17:48:52 »
Je fakt, že KOffice a kompaktibilta nejdou moc k sobě, zrovna dneska jsem to ještě před přečtením tohohle vlákna instaloval a chtěl vyzkoušet, jak to běhá. Skvělý je, že se načte asi za pět vteřin, OO.org se mi otevírá tak pů minuty, jenže žalostně nestíhá XLS soubory. Rychlost otevírání super, ale nevím, jak dalece se kompaktiblita hrne kupředu, ale jestli to má být v horizontu jednoho či dvou let nasazené normálně, tak by měli hodně zrychlit.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #10 kdy: 07 Dubna 2007, 18:32:05 »
design je fajny .. rychlost taktiez... a ked ti staci vytvarat.,.a nasledne si svoje dokumenty editovat, tak je to pecka...
ale ak pouzivas dokumenty od inych tvorcov, tak smola :(( ..
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #11 kdy: 07 Dubna 2007, 18:35:12 »
Citace: randy
design je fajny .. rychlost taktiez... a ked ti staci vytvarat.,.a nasledne si svoje dokumenty editovat, tak je to pecka...
ale ak pouzivas dokumenty od inych tvorcov, tak smola :(( ..
Pokud potřebuju vytvářet text tak mám LaTeX (pokud potřebuji jen něco narychlo, tak AbiWord), pokud grafy a tabulky mám Mathematicu, případně jiné specializované programy, na prezentaci mám Beamer nebo HTML, takže jediné, co od těchto věcí potřebuji je, když mi někdo pošle nějakou matlaninu z MS Office, tak abych zjisitl, co to je.

Když už jsme v Obecné diskusi, tak si dovolím malý offtopic - gmail má funkci "zobrazit jako HTML" a dobře se s tím dají prohlížet i .doc a .xls soubory (pokud jsou bez obrázků), nevíte jak to funguje a jestli by se to nějak nedalo použít?

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #12 kdy: 09 Dubna 2007, 00:51:19 »
Citace: vojtech.t
Když už jsme v Obecné diskusi, tak si dovolím malý offtopic - gmail má funkci "zobrazit jako HTML" a dobře se s tím dají prohlížet i .doc a .xls soubory (pokud jsou bez obrázků), nevíte jak to funguje a jestli by se to nějak nedalo použít?
Bojím se, že je to něco dost drsně objemného... Protože se musí rozebrat celý .doc nebo .xls a pak se musí převádět na HTML podle nějakého klíče... Obdivuju lidi, kteří tohle pro Google dělají, protože to musí být slušný záhul (stejně tak mě fascinujou lidi, co dokázali zprovoznit .doc a .xls pro OpenOffice)

Teoreticky by se dalo použít jádro (nebo aspoň myšlenka) z OO.o
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #13 kdy: 09 Dubna 2007, 21:05:42 »
Citace: vojtech.t
Citace: randy
design je fajny .. rychlost taktiez... a ked ti staci vytvarat.,.a nasledne si svoje dokumenty editovat, tak je to pecka...
ale ak pouzivas dokumenty od inych tvorcov, tak smola :(( ..
Pokud potřebuju vytvářet text tak mám LaTeX (pokud potřebuji jen něco narychlo, tak AbiWord), pokud grafy a tabulky mám Mathematicu, případně jiné specializované programy, na prezentaci mám Beamer nebo HTML, takže jediné, co od těchto věcí potřebuji je, když mi někdo pošle nějakou matlaninu z MS Office, tak abych zjisitl, co to je.

Když už jsme v Obecné diskusi, tak si dovolím malý offtopic - gmail má funkci "zobrazit jako HTML" a dobře se s tím dají prohlížet i .doc a .xls soubory (pokud jsou bez obrázků), nevíte jak to funguje a jestli by se to nějak nedalo použít?
uuf..mathematicu pouzivas?? dakedy davno som s tym robieval..ale velmi nema zmysel platit za licenciu, ked je free alternativa - maxima :)
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Kexi a první etapa nahrazení OpenOffice nástroji Koffice?
« Odpověď #14 kdy: 18 Dubna 2007, 19:48:39 »
KOffice bude v Kubuntu defaultní až ve verzi 2. Ta víceméně visí na KDE 4 a to se do Kubuntu dostane nejspíš až ve 8.10. Takže nějaký čas na vývoj KOffice, aby mohl být defaultní, stále je.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.