Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Samba jako Unixový domain master  (Přečteno 1900 krát)

Jakub Kocourek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Samba jako Unixový domain master
« kdy: 03 Dubna 2007, 12:25:13 »
Máte někdo zkušenosti s použitím Samby pro ověření přihlášení do Linuxu?
Mám síť, kde je nyní 100% klientů Windows a jen na serveru běží Linux. Rád bych ale tento stav změnil :) Nechce se mi však konfigurovat ještě LDAP. Slyšel jsem, že samotná Samba by měla autentizaci v Linuxu zvládnout.
Jde mi tedy o toto:
1) Po zádání jména a hesla v GDM (XDM, KDM,...) dojde k ověření proti Samba serveru.
2) Pak se připojí sdílené Samba disky. Buď přes mount (snad by to měl podporovat) nebo prý existuje nějaký pam modul, který se o to postará. Nějaké zkušenosti???

Díky
Jakub Kocourek

Jakub Kocourek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Samba jako Unixový domain master
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2007, 17:48:10 »
Tak koukám, že takhle Sambu asi nikdo neprovozuje :)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Samba jako Unixový domain master
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2007, 20:50:25 »
Sambu provozuji jako ledacos :) Ale bohuzel verze, ze samba bude cosi jako "domenovy radic pro linux" je vec, kterou bych sice ocenil (tj. sprava uzivatelu jen na serveru, automaticky promitnuta prava uzivatele na kazde masine v siti, teoreticky i uzivateluv home ulozeny na serveru) ale nenasel :(

btw. take pouzivate tlacitka nahled, nez odeslete prispevek? Zjistil jsem, ze vetsinu svych prispevku edituji ihned po odeslani :-D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jakub Kocourek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Samba jako Unixový domain master
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2007, 11:32:35 »
Díky za odpověď. Takže je to asi ta varianta, které jsem se bál. Umí to částečně Novelácké distribuce :( Novel má nějaký vlastní patch do Samby.

Jakub

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.