Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alternativa k ICQ  (Přečteno 24817 krát)

TIGER

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Alternativa k ICQ
« Odpověď #25 kdy: 24 Května 2007, 19:17:10 »
Takze SIM jsem pouzival na Mandrake - Mandrive, celkem spokojenost, dokud ICQ nezmenilo port, tehda SIM byl v dost velkem utlumu a tak jsem presel na Gaim 1.5.x .... po case jsem zjistil, ze mi nevyhovuje Mandriva, respektive se na muj vkus dost zhorsila a tak prisel cas na 5.04 Hoary .... S tim prisla zmena z Kde na Gnome a zacal jsem pocitovat tisen, co se Gaimu tykalo, 1.5.x se mi zacala hure ovladat a tak jsem zkusil SIMa, sice uz zase jel, ale vadila mi zavislost na licq, ktera se tykala stavovych ikon. Tak jsem zkusil LICQ. Po poradnem nastaveni si troufam napsat, ze cloveku vyhovuje, teda pokud nechce mit kontakty i do jinych siti. Ale cas utyka a je tu 7.04 Feisty ... na ktere jsem si vyzkousel Psi a ICQ transport a zaroven prchnul k Debianovi 4.0 Etch. Proc jsem prchnul, to tu vysvetlovat radeji nebudu, ale Psi doporucit mohu.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Alternativa k ICQ
« Odpověď #26 kdy: 25 Května 2007, 07:30:06 »
To "administrator": Hýříte vtipem a inteligencí, ale na špatném místě. Tazateli jste moc nepomohl.

*Poznámka moderátora: Autor příspěvku reagoval na později smazaný příspěvek *

mrajda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • http://www.mrajdaweb.ic.cz
Alternativa k ICQ
« Odpověď #27 kdy: 26 Května 2007, 08:13:37 »
psi a ICQ transport.. Kéž by bylo v ČR více lidí pro Jabber!
www.jabber.cz
:: Linux, Jabber a bramborák s česnekem ::

Petr Soukup

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Alternativa k ICQ
« Odpověď #28 kdy: 10 Června 2007, 21:03:37 »
používám kopete ... maximální spokojenost
Let the battle begin with sword in the wind!

Leslie dahlberg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Alternativa k ICQ
« Odpověď #29 kdy: 15 Června 2007, 08:22:48 »
Mne vyhovuje Kopete ma skoro vse cp je potreba
Ubuntu 7.04 (Už se těším na Gutsyho)

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Alternativa k ICQ
« Odpověď #30 kdy: 08 Července 2007, 11:55:07 »
Poznámečka - kvuli nějký soudní při byli gaimáci nuceni přejmenovat gaim na pidgin.

anicka

  • Host
Alternativa k ICQ
« Odpověď #31 kdy: 10 Července 2007, 16:24:16 »
Třeba aplikaci "Pidgin" pro IM různými protokoly - web Pidgin anebo aplikaci "Gajim" jako GTK+ Jabber klient - web Gajim.

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Alternativa k ICQ
« Odpověď #32 kdy: 24 Září 2007, 22:56:33 »
2Septyk: Trochu pozdě, ale co. Chyba je v Qipu. Neumí pořádně kódovat do UTF-8, takže v nastavení identifikace: http://www.jptuning.net/clanky/qip-a-znaky-z-azbuky-v-nekterych-klientech-118.html - celý "dlouhý" návod jak na to i s obrázky
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Alternativa k ICQ
« Odpověď #33 kdy: 25 Září 2007, 00:36:29 »
Dlouho jsem používal Kopete a nenechal jsem na něj dopustit. Ovšem teď jsem nainstaloval SIM a vypadá to taky dobře. Mám z něj pocit, že je víc "ICQ" než Kopete. Uvidím jak to bude vypadat po delším testování. Ještě jsem zkoušel Gaim, ale ten se mi nelíbil po grafické stránce...
S diakritikou jsem měl v Kopete menší problémy, v SIM jsem se s nimi zatím nesetkal. (cp1250)
Co se protokolu týče, tak mam jako hlavní ICQ. Většina známých ho má a přesvědčovat je nehodlám. Jabber používám při kontaktu s linuxákama (kteří ho většinou mají). Ještě mám msn, ale to jen pro strýčka příhodu.
btw. ať žije multiprotokolový klient :)
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:20:23 od Anna Taliánová »

vlako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
    • http://www.vlakx.com
Alternativa k ICQ
« Odpověď #34 kdy: 25 Září 2007, 07:31:36 »
ako klienta najspolahlivejsieho odporucam urcite centericq alebo jeho pokracovatela centerim

je to multi klient pre protokoly: icq, jabber, msn, rss ......

idealne je pustit si ho v screene na serveri co bezi 24/7 :)
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:21:28 od Anna Taliánová »
ShaRe Or DIE!
open youR SOURcE!
uSe SSL ! ---------------------------- NTB: Debian Lenny/Sid Desktop: Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon Servers: Debian Etch 4.01

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Alternativa k ICQ
« Odpověď #35 kdy: 25 Září 2007, 12:37:44 »
Abych nezakládal nové vlákno - dokáže mi někdo doporučit klienta, který umí ICQ a umožňuje nějakou pokročilejší práci s historií konverzace? Potřebuji něco, kde si budu moci nastavit, u kterých uživatelů historii ukládat a u kterých ne (nebo u kterých ji při vypnutí klienta mazat, jako to umí jeden plugin do Mirandy), a bodla by také možnost odstraňovat části konverzací. Jde o to, používám ICQ ke komunikaci s kolegou z práce a některými klienty, tam je ukládání historie žádoucí, ale jelikož PC běží neustále a pod mým loginem a mají k němu přístup jiní uživatelé (neřešme proč), u ostatních kontaktů považuji ukládání historie za nežádoucí, nechci aby se mi v tom někdo prohraboval... Preferuji Gnome klienty, ale ideálně kdyby na to byl plugin do Pidginu. Díky
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:23:17 od Anna Taliánová »

Micro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Alternativa k ICQ
« Odpověď #36 kdy: 25 Září 2007, 23:46:00 »
Ahojte. jsem tu naprosto nový s Linuxem v podstatě nulové zkušenosti, ale jelikož když už mi po třetí spadly Windowsy a vzaly si s sebou nějaký důležitý data (který jsem ještě neměl zazálohovaný), tak jsem se holt naštval a přešel na Ubuntu Linux.
Bohužel mi nejde ICQ v klientovi Gaim, pokaždé mi to napíše že můj účet byl suspendován, nebo něco v tom stylu.
Máte s tím někdo zkušenosti?


P.S. otázek mám ještě tunu ale to budu řešit asi v jednotlivých tématech.

Díky moc Micro
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:25:22 od Anna Taliánová »

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Alternativa k ICQ
« Odpověď #37 kdy: 26 Září 2007, 01:41:19 »
Citace: Micro
Ahojte. jsem tu naprosto nový s Linuxem v podstatě nulové zkušenosti, ale jelikož když už mi po třetí spadly Windowsy a vzaly si s sebou nějaký důležitý data (který jsem ještě neměl zazálohovaný), tak jsem se holt naštval a přešel na Ubuntu Linux.
Bohužel mi nejde ICQ v klientovi Gaim, pokaždé mi to napíše že můj účet byl suspendován, nebo něco v tom stylu.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Pokud vím, tak na ICQ skutečně účty mizí - dostanete se na ten svůj z nějakého jiného klienta/najdete se v people search?

Citace: Micro
P.S. otázek mám ještě tunu ale to budu řešit asi v jednotlivých tématech.

Díky moc Micro
Tak to už víte minimálně základ! Co problém, to téma :)
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:26:27 od Anna Taliánová »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Micro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Alternativa k ICQ
« Odpověď #38 kdy: 26 Září 2007, 03:01:18 »
No z mobilu se na svůj účet bez problémů dostanu, takže účet nezmizel..Což je aspoň jedna dobrá zpráva. :)
Jinak bych prosil tykání díky...
Už jsem dokázal rozhýbat ATI Radeon 1950Xt...v glxgears mám myslím kolem 11 000fps nebo víc.
Bohužel při instalování Compiz Fusion nevím kde jsem udělal chybu (podle návodu nikde) a už tam prostě žádný 3D prostředí nemám. Sice bych ho na práci nepoužíval jelikož já na takovýto featurky moc nejsem ale chtěl jsem to konečně vidět v plné parádě, tak zase nic.
Tiskárnu už jsem taky nějakým záhadným způsobem rozjel dokonce bez návodu...
Zvukovku taky, ale bohužel mám po přepínání na sluchátkovej výstup což je pro mě obrovskej fakt obrovskej problém, jelikož se hudbou částečně zabývám.
Teď konečně rozjet nějakýho kecálka by bodlo...
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:27:50 od Anna Taliánová »

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Alternativa k ICQ
« Odpověď #39 kdy: 26 Září 2007, 09:39:44 »
Micro: Mno...compiz-fusion nejenže nepatří do tohoto vlákna, dokonce má i vlastní kategorii ;) Ale jinak co se compiz-fusion týče, bodlo by napsat zda se jedná o 32bit nebo 64bit distribuci a také kde / jakou to hlásí chybu. Debatu o tomto ale prosím přesunout do příslušného tématu, s ICQ to nikterak nesouvisí ;)
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:29:04 od Anna Taliánová »

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Alternativa k ICQ
« Odpověď #40 kdy: 26 Září 2007, 09:57:18 »
Citace: Tapan
Abych nezakládal nové vlákno - dokáže mi někdo doporučit klienta, který umí ICQ a umožňuje nějakou pokročilejší práci s historií konverzace? Potřebuji něco, kde si budu moci nastavit, u kterých uživatelů historii ukládat a u kterých ne (nebo u kterých ji při vypnutí klienta mazat, jako to umí jeden plugin do Mirandy), a bodla by také možnost odstraňovat části konverzací. Jde o to, používám ICQ ke komunikaci s kolegou z práce a některými klienty, tam je ukládání historie žádoucí, ale jelikož PC běží neustále a pod mým loginem a mají k němu přístup jiní uživatelé (neřešme proč), u ostatních kontaktů považuji ukládání historie za nežádoucí, nechci aby se mi v tom někdo prohraboval... Preferuji Gnome klienty, ale ideálně kdyby na to byl plugin do Pidginu. Díky
to mazani urcitych casti bohuzel asi rucne.. ale ukladat / neukladat historii umi Pidgin :) [v menu musite zaskrtnout povolit logovani ci jak to je]
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:30:07 od Anna Taliánová »
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Alternativa k ICQ
« Odpověď #41 kdy: 26 Září 2007, 11:13:55 »
Citace: reaper
to mazani urcitych casti bohuzel asi rucne.. ale ukladat / neukladat historii umi Pidgin :) [v menu musite zaskrtnout povolit logovani ci jak to je]
Pidgin aktuálně používám, jsem s ním vesměs spokojen, ale historii v současné době neloguji právě proto, protože si nemůžu zvolit u kterých uživatelů ji ukládat a u kterých ne :( Možná jsem paranoidní, ale prostě bych nerad aby se mi někdo vrtal v tom co si s kým píšu...
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:31:21 od Anna Taliánová »

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Alternativa k ICQ
« Odpověď #42 kdy: 26 Září 2007, 13:27:17 »
Citace: Tapan
Citace: reaper
to mazani urcitych casti bohuzel asi rucne.. ale ukladat / neukladat historii umi Pidgin :) [v menu musite zaskrtnout povolit logovani ci jak to je]
Pidgin aktuálně používám, jsem s ním vesměs spokojen, ale historii v současné době neloguji právě proto, protože si nemůžu zvolit u kterých uživatelů ji ukládat a u kterých ne :( Možná jsem paranoidní, ale prostě bych nerad aby se mi někdo vrtal v tom co si s kým píšu...
no kdyz mate otevrene okno s nekym tak tam jde vypnout logovani u toho uzivatele :)
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:32:04 od Anna Taliánová »
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Micro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Alternativa k ICQ
« Odpověď #43 kdy: 26 Září 2007, 15:31:24 »
Tak kecálka už jsem nějak rozjel... bez rad jen jsem se v tom rejpal do 5 do rána...
Offtopic: Compiz už mám taky rozjetej...

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Alternativa k ICQ
« Odpověď #44 kdy: 26 Září 2007, 15:39:53 »
Citace: reaper
no kdyz mate otevrene okno s nekym tak tam jde vypnout logovani u toho uzivatele :)
Opravdu? To jsem nenašel...kde to vypnu? A je to nastálo, nebo jen pro aktuální session? Až přijdu domu, tak se v tom ještě zkusím pohrabat...

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Alternativa k ICQ
« Odpověď #45 kdy: 26 Září 2007, 18:40:24 »
reaper:
Tak je to skutečně tak, logování historie mi u otevřeného konverzačního okna jde vypnout - ale jde někde nastavit, aby se to u určitých kontaktů nastavovalo implicitně? Tak jak jsem to dnes použil se to musí zdá se při každém otevření konverzačního okna nastavovat znovu - to není úplně příjemné...

Quimby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Alternativa k ICQ
« Odpověď #46 kdy: 11 Října 2007, 19:51:12 »
Abych nezakládal nové vlákno - dokáže mi někdo doporučit klienta, který umí ICQ a umožňuje nějakou pokročilejší práci s historií konverzace? Potřebuji něco, kde si budu moci nastavit, u kterých uživatelů historii ukládat a u kterých ne (nebo u kterých ji při vypnutí klienta mazat, jako to umí jeden plugin do Mirandy), a bodla by také možnost odstraňovat části konverzací. Jde o to, používám ICQ ke komunikaci s kolegou z práce a některými klienty, tam je ukládání historie žádoucí, ale jelikož PC běží neustále a pod mým loginem a mají k němu přístup jiní uživatelé (neřešme proč), u ostatních kontaktů považuji ukládání historie za nežádoucí, nechci aby se mi v tom někdo prohraboval... Preferuji Gnome klienty, ale ideálně kdyby na to byl plugin do Pidginu. Díky

A co pouzit google talk a transfer pro icq (nepodporuje to primo, ale da se to oklikou provest - neni to tezke, kdyztak najdu nekde navod). Google talk uklada historii na webu v gmailu. Tam uz se to da v pohode organizovat, archivovat, mazat - a na historii tam mate skoro 3Gb mista. A nikdo vam do historie koukat nebude, jelikoz bude pod heslem na internetu - tedy pristupna odkudkoli. Ma to vyhodu i v tom, ze se da psat na icq pres webove rozhrani gmailu.
« Poslední změna: 14 Října 2007, 12:35:02 od Anna Taliánová »

Eli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Alternativa k ICQ
« Odpověď #47 kdy: 17 Ledna 2008, 18:38:42 »
gaim je podle me nejlepsi, beha celkem ok

Fuzzy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
    • www.jarosov.org
Re: Alternativa k ICQ
« Odpověď #48 kdy: 17 Ledna 2008, 23:17:53 »
.. jinak bych chtěl velmi pochválit nové kopete (v0.50.0) řekl bych že za chvilku už mi nebude v Linuxu nic chybět.
doma:Lenovo SL500, Ubuntu 10.10 + win XP, Lenovo S12 (VIA NANO), Ubuntu 10.10
práce: HP550, Ubuntu 10.04

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Alternativa k ICQ
« Odpověď #49 kdy: 19 Ledna 2008, 14:08:13 »
Kde by sa dalo stiahnuť to noé kopete? ja mám verziu 0.12.7 a tamtú som nenašiel...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.