Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení  (Přečteno 58993 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #75 kdy: 26 Dubna 2007, 21:35:01 »
Citace: mkds
Nepřišel jsem na způsob, jak zahlasovat. Jsem pro první variantu kompletního názvu "Občanské sdružení Ubuntu Česká republika" a používání zkratky "Ubuntu CZ"
Hlasuje se upravením stránky wikipedie - http://wiki.ubuntu.cz/N%C3%A1vod_pro_wikery#head-b2a9defe64576cb173b94f119490dfb4cb8a9390

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #76 kdy: 27 Dubna 2007, 20:26:32 »
Diskuze o stanovách probíhá právě teď online na #ubuntu-cz-stanovy

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #77 kdy: 27 Dubna 2007, 23:18:34 »
Diskuze již skončila - škoda tak malé účasti.
Vzhledem k tomu, že jsem zdaleka nestačili vše probrat, tak bude v nejbližší době další "schůze".

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #78 kdy: 28 Dubna 2007, 00:12:27 »
A víte, proč byla ta účast tak malá? Protože si troufám tvdrit, že IRC je ve zdejší uživatelské obci řádově nejméně používaný prostředek ke komunikaci - mobil, e-mail, ICQ, MSN, Jabber jsou mnohem populárnější.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #79 kdy: 28 Dubna 2007, 00:24:58 »
O tom pochybuji - ti, kteří tam měli být, jsou ti, kterým na tom záleží, a těm by nemělo dělat problém se připojit k IRC.

(A pravděpodobně to nebylo protože si troufáš tvrdit :))
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #80 kdy: 28 Dubna 2007, 01:36:48 »
Jendo, možná se budeš divit, ale znám dost přátel na FI MU, kteří umí napropgramovat kde co a jsou to experti, ale IRC ještě nikdy v životě k ničemu nepotřebovali a nechtějí/nemají čas hledat a řešit takové věci. Já sám to umím, ale používal jsem to jen zřídkakdy... To už je fakt lepší a snazší ta jabber konference.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #81 kdy: 28 Dubna 2007, 08:21:46 »
Citace: Petr Tomeš
Jendo, možná se budeš divit, ale znám dost přátel na FI MU, kteří umí napropgramovat kde co a jsou to experti, ale IRC ještě nikdy v životě k ničemu nepotřebovali a nechtějí/nemají čas hledat a řešit takové věci. Já sám to umím, ale používal jsem to jen zřídkakdy... To už je fakt lepší a snazší ta jabber konference.
Sice jsem také používal IRC poprvé, ale vůbec mě to neodradilo - ty, co chtěli opravdu pomoci to určitě neodradilo. (A navíc je na wiki relativně přehledný návod.)

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #82 kdy: 28 Dubna 2007, 21:29:10 »
Dovolil bych si avrhnout poposunutí diskuze od vhodnosti a používanosti IRC zase k původnímu tématu.

Citace: Kingskid
čl. II, poslední věta - navrhuji vypustit "a nevýhodách", nerozumím proč by to tam muselo být
Toto bych tam nechal. Přijde mi serióznější informovat jak o výhodách tak o nevýhodách - což myslim taky děláme už teď. To co navrhujete mi zní  tak trochu jako by to vyslovil Horst Fuchs :)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #83 kdy: 28 Dubna 2007, 21:32:45 »
Souhlasím s Horst Foxem.

Líbí se mi, že sdružení si klade za cíl lidi informovat i o nevýhodách. Např. neinformovat člověka, že pod Ubuntu nepoběží MS Office (aspoň tedy ne normálně, že) je podle mne zrovnatak naše povinnost jako informovat, že je tam skvělá alternativa.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #84 kdy: 28 Dubna 2007, 21:38:04 »
Citace: Původní konec
V případě zániku bude případný zbylý majetek po likvidaci předán na základě rozhodnutí členské schůze neziskové právnické osobě, jejíž cíle jsou blízké cílům sdružení.
Kdoví co bude za X let a ptoto bych to upravil takto
Citace: Upravený konec
V případě zániku sdružení, pokud se členové nodohodnou jinak, bude  případný zbylý majetek po likvidaci předán na základě rozhodnutí členské schůze neziskové právnické osobě, jejíž cíle jsou blízké cílům sdružení.
Možná je to blbost ale jenom mně to tak napadlo.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #85 kdy: 28 Dubna 2007, 21:41:24 »
To, že budeme informovat o výhodách přece automaticky neznamená, že budeme skrývat nevýhody. Podle mě taková formulace (o nevýhodách) shazuje produkt, který nabízím.
Ale třeba někdo připraví a natiskne leták o nevýhodách Ubuntu ;)

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #86 kdy: 28 Dubna 2007, 21:53:23 »
Zalezi jak se to vezme. Berte to že jsem to bral tak jak to říká jenda. NA druhou stranu je to prostě jenom řádka v popisu požadavků na člena. V žádném případě nechci naznočovat že ten papír je jenom ignorvání hodná formalita. Ale kždý rozumný Ubunťák radši svou potenciální oběť budoucího zajmu o Ubbutnu připraví na to že rozjet Flash na 64bitech je hardkor.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #87 kdy: 28 Dubna 2007, 22:09:07 »
Jenom si dovolím připomenout, že ten diskutovaný řádek jsme včera celý vyhodili...

Nejnovější verze stanov se nachází zde - http://wiki.ubuntu.cz/Sdru%C5%BEen%C3%AD (pdf jako příloha).

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #88 kdy: 28 Dubna 2007, 22:15:16 »
Tak potm bych měl prosbičku jinou - Skuste udržovat pouze jeden nejaktuálněší exeplář na jednom místě. - Toto jsem na šel na wiki pod hlasováním.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #89 kdy: 28 Dubna 2007, 22:32:29 »
Citace: Fox
Tak potm bych měl prosbičku jinou - Skuste udržovat pouze jeden nejaktuálněší exeplář na jednom místě. - Toto jsem na šel na wiki pod hlasováním.
Ano, pod tím hlasováním je zdrojový kód LaTeXu a to pdf je vytvořené aktuální ;).

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #90 kdy: 28 Dubna 2007, 22:47:48 »
proč tam není jenom to co je aktuální ?

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #91 kdy: 29 Dubna 2007, 09:28:11 »
Citace: Fox
Ale kždý rozumný Ubunťák radši svou potenciální oběť budoucího zajmu o Ubbutnu připraví na to že rozjet Flash na 64bitech je hardkor.
To je blbost. Není to zase až tak složité a časově náročné a jak se to jednou nastaví, tak to jde už pořád.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #92 kdy: 29 Dubna 2007, 09:29:10 »
Citace: Fox
proč tam není jenom to co je aktuální ?
Nechápu. Aktuální jsou oba jak zdrojový kód (.tex, který je tam dán), tak pdf (který je tam jako příloha).

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #93 kdy: 29 Dubna 2007, 09:34:24 »
Mohu vědět, o jakém aktuální pdf se tu diskutuje? Já na té stránce vidím jen zdrojový kód. To je takový problém dávat věci do souvislostí a dát na tu stránku odkaz na vygenerované pdf? To se na mně nezlobte, ale kdyby si měl každý kvůli otmuto nahrávat LaTeX, tak ty stanovy raději ani nepište a nedávejte k diskusi.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #94 kdy: 29 Dubna 2007, 09:40:49 »
Citace: Petr Tomeš
Mohu vědět, o jakém aktuální pdf se tu diskutuje? Já na té stránce vidím jen zdrojový kód. To je takový problém dávat věci do souvislostí a dát na tu stránku odkaz na vygenerované pdf? To se na mně nezlobte, ale kdyby si měl každý kvůli otmuto nahrávat LaTeX, tak ty stanovy raději ani nepište a nedávejte k diskusi.
Velice se omlouvám, protože tohle nedorozumění nakonec bude opravdu moje chyba - neuvědomil jsem si, že když přidám k té stránce soubor jako přílohu, tak wiki sama nevytvoří odkaz, ale musím ho udělat sám - ten soubor tam tedy byl celou dobu v přílohách ("Attachments"). Pouze odkaz chyběl...

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #95 kdy: 29 Dubna 2007, 09:44:47 »
Hmm, když jsme stanovy diskutovali, tak jsme používali texový zdroják a nikomu to moc nevadilo.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #96 kdy: 29 Dubna 2007, 11:01:25 »
Citace: Jenda
Hmm, když jsme stanovy diskutovali, tak jsme používali texový zdroják a nikomu to moc nevadilo.
Tak v tomto případě vám musím sdělit, že to přinejmenším mě velice vadí. Nevím, proč bych měl louskat zdrojový kód LaTeXu, když se nemohu soustředit na obsah. Navíc to nejde rozumně prohnat žádnými nástroji pro kontrolu gramatiky. Vytvořit PDF nebo jiný rozumný formt přece není problém.

Já jen čekám, až tam koneně někdo pochopí, že když už chcete dělat sdružení, tak se čas od času (nebo aspoň jednou jedinkrát) ukažte taky v Brně, stanovy diskutujte odpovídajícím způsobem a ne přes IRC v blbý čas proboha a už vůbec ne přes zdrojové kódy!!!

Ale jestli si chcete hrát tak prosím, malé děti si obvyle naposledy hrají na pískovišti s bábovičkama. Pak to ale laskavě nevydávejte za seriozní přístup a práci.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #97 kdy: 29 Dubna 2007, 11:11:04 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: Jenda
Hmm, když jsme stanovy diskutovali, tak jsme používali texový zdroják a nikomu to moc nevadilo.
Tak v tomto případě vám musím sdělit, že to přinejmenším mě velice vadí. Nevím, proč bych měl louskat zdrojový kód LaTeXu, když se nemohu soustředit na obsah. Navíc to nejde rozumně prohnat žádnými nástroji pro kontrolu gramatiky. Vytvořit PDF nebo jiný rozumný formt přece není problém.

Já jen čekám, až tam koneně někdo pochopí, že když už chcete dělat sdružení, tak se čas od času (nebo aspoň jednou jedinkrát) ukažte taky v Brně, stanovy diskutujte odpovídajícím způsobem a ne přes IRC v blbý čas proboha a už vůbec ne přes zdrojové kódy!!!

Ale jestli si chcete hrát tak prosím, malé děti si obvyle naposledy hrají na pískovišti s bábovičkama. Pak to ale laskavě nevydávejte za seriozní přístup a práci.
Pane nejchytřejí, lidem, kteří se dostavili na diskuzi o stanovách zdrojový kód Latexu nevadil, dokonce se tam dohodli, že to mohou používat. Kdybys tam přišel Ty, možná bychom se dohodli na jiném formátu.
Čas diskuze byl na fóru zveřejněný a nikdo proti němu neměl námitek. To jen Ty vždy dodatečně hážeš jedovatou slinu.
Pokud chceš přispět, přijď příště také a neotravuj svými výpady na fóru lidi, kteří se to snaží v rámci svých možností posunout kupředu.
Výsledný dokument se samozřejmě převede do něčeho v čem se dá udělat kontrola gramatiky - pokud to ještě není jasné, stanovy jsou nyní především ve fázi dolaďování obsahové stránky.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #98 kdy: 29 Dubna 2007, 11:12:03 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: Jenda
Hmm, když jsme stanovy diskutovali, tak jsme používali texový zdroják a nikomu to moc nevadilo.
Tak v tomto případě vám musím sdělit, že to přinejmenším mě velice vadí. Nevím, proč bych měl louskat zdrojový kód LaTeXu, když se nemohu soustředit na obsah. Navíc to nejde rozumně prohnat žádnými nástroji pro kontrolu gramatiky. Vytvořit PDF nebo jiný rozumný formt přece není problém.

Já jen čekám, až tam koneně někdo pochopí, že když už chcete dělat sdružení, tak se čas od času (nebo aspoň jednou jedinkrát) ukažte taky v Brně, stanovy diskutujte odpovídajícím způsobem a ne přes IRC v blbý čas proboha a už vůbec ne přes zdrojové kódy!!!

Ale jestli si chcete hrát tak prosím, malé děti si obvyle naposledy hrají na pískovišti s bábovičkama. Pak to ale laskavě nevydávejte za seriozní přístup a práci.
Kdybyste si alespoň přečetl můj příspěvek...

Ten LaTeX ani není hlavní - jenda chtěl nějaký text na wiki (ne pdf) a mě se nepodařilo pomocí latex2rtf vytvořit normální text, tak jsem tam hodil alespoň toto a již po několikáté zdůrazním - to pdf tam je! Tentokrát dokonce i s odkazem.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #99 kdy: 29 Dubna 2007, 11:24:30 »
Citace: Kingskid
Citace: Petr Tomeš
Citace: Jenda
Hmm, když jsme stanovy diskutovali, tak jsme používali texový zdroják a nikomu to moc nevadilo.
Tak v tomto případě vám musím sdělit, že to přinejmenším mě velice vadí. Nevím, proč bych měl louskat zdrojový kód LaTeXu, když se nemohu soustředit na obsah. Navíc to nejde rozumně prohnat žádnými nástroji pro kontrolu gramatiky. Vytvořit PDF nebo jiný rozumný formt přece není problém.

Já jen čekám, až tam koneně někdo pochopí, že když už chcete dělat sdružení, tak se čas od času (nebo aspoň jednou jedinkrát) ukažte taky v Brně, stanovy diskutujte odpovídajícím způsobem a ne přes IRC v blbý čas proboha a už vůbec ne přes zdrojové kódy!!!

Ale jestli si chcete hrát tak prosím, malé děti si obvyle naposledy hrají na pískovišti s bábovičkama. Pak to ale laskavě nevydávejte za seriozní přístup a práci.
Pane nejchytřejí, lidem, kteří se dostavili na diskuzi o stanovách zdrojový kód Latexu nevadil, dokonce se tam dohodli, že to mohou používat. Kdybys tam přišel Ty, možná bychom se dohodli na jiném formátu.
Čas diskuze byl na fóru zveřejněný a nikdo proti němu neměl námitek. To jen Ty vždy dodatečně hážeš jedovatou slinu.
Pokud chceš přispět, přijď příště také a neotravuj svými výpady na fóru lidi, kteří se to snaží v rámci svých možností posunout kupředu.
Milerád bych přišel, pokud bych právě nekončil v práci. A já to dopředu nemůžu vědět, kdy přesně skončím. Tak jsem se snažil na to dívat dodatečně, a viděl jsem jen zdrojové kódy na wiki a tuto diskusi, tak co jsem si měl myslet? Chápu, pokud někomu nevadí diskutovat zdrojový kódy tak prosím, ale buďte natolik ohleduplní a myslete taky na ostatní lidi, kteří se chtějí vyjádřit a nemohou v danou dobu. Pokud se vám takový přístup líbí, tak mě připadá asi tak stejně debilní jako kdybych musel tuto diskusi číst v zobrazeném HTML kódu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.