Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Příští sraz Ubuntu ČR  (Přečteno 14962 krát)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Příští sraz Ubuntu ČR
« kdy: 21 Dubna 2007, 11:08:42 »
Tak se nám povedl již třetí sraz Ubuntu ČR. Ačkoli proběhl (alespoň první 2 hodiny) v dobrém duchu a s vtipem, tak jak bych chtěl, aby probíhaly i nadále, všem přítomným byla zřejma nedostatečnost prostor.

Hospoda Ferdinanda byla (oproti poslednmu srazu)
- plná (nemohli jsme se přesunout k většímu stolu)
- hlučná (neslyšeli jsme se z jednoho konce na druhý)
- malá (no... však víte)

Navrhuji tedy příště zkusit:

1) optat se ve Ferdinandě, zda by nám nevyhradili celý salonek - myslím, že pak by to bylo zvladatelné. Stálo by i za úvahu vzít mikrofon a reproduktory :)
   a) Pokud ano, rozhodnout se mezi tímto a možnostmi v b. 2)
   b) Pokud ne, hledali bychom jinou 'venue', viz b. 2)
2) Náhradní možnosti:
   a) jiná hospoda v centru s odděleným salonkem. Museli bychom rozhodit sítě
   b) zahradní hospoda v Riegerových sadech či na letné
   c) co takhle kavárny a jiné prostory?

Co si o tom myslíte? Máte návrhy, připomínky, hospody?

Také by mne zajímaly vaše názory na proběhlé setkání i v obsahovém směru. Můžete samozřejmě i soukromě na adrese jenda zavináč ubuntu tečka com.

Příští setkání podle vašich příspěvků;
1) měl by být moderátor diskuse
2) měly by být zásuvky a pokud možno, veřejná síť
3) mělo by začínat okolo 4. hodiny a být pokud možno o víkendu, nejlépe v sobotu
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #1 kdy: 21 Dubna 2007, 11:57:17 »
Místo:
Pokud ve Ferdinandě, tak určitě salónek. Pokud jinde, tak určitě s přístupem na veřejnou síť a také by bylo dobré zjistit zdal-li jsou k dispozici zásuvky (to platí i pro Ferdinandu, protože baterie často nestačily).

Pro příště bych byl také pro konání o víkendu s dřívějším začátkem, protože se muselo probrat mnoho věcí a někteří museli odejít dříve, aby se dostali domů nějak rozumně.

Příště by to také chtělo trochu lepší organizaci - tzn. když je potřeba něco probrat, aby se to probralo, ne že se celá společnost rozpadne na diskutující skupinky (samozřejmě může, ale až potom, co se proberou potřebné věci).

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #2 kdy: 21 Dubna 2007, 14:04:30 »
Jendo, nejenom první dvě hodiny, ale i pak bylo vše super...
Místa bylo fakt málo, tak snad na příště něco vymyslíme, jdu pátrat v paměti, kde by to mohlo jít.
Pro organizaci navrhuji, aby se úvodu a řízením diskuze ujal Jenda nebo Vojta, aby byla možnost zápisu - já jsem fakt nestíhal a po schůzce se mohou hloučky vytvořit :)
Dobu bych navrhoval jako Vojta, tj. víkend (sobota???) a od cca 16. hod.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #3 kdy: 21 Dubna 2007, 16:38:21 »
Jak by sis představoval možnost zápisu? Nahrávání?

Jinak sobota by asi byla nejlepší den... a co se hospody týče, rozhoďte sítě! :)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Ondřej Lauerman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2007, 16:46:48 »
Nahrávání:
Pokud má někdo možnost zapůjčit ruchový mikrofon, který by se třeba pověsil na strop, tak proč ne :)

Místo:
Mno, vzhledem k tomu že bych se tam rád ukázal, tak bych byl rád aby to bylo co nejblíže k Černému mostu, abych pak nemusel jet přes celou Prahu na autobus do Liberce ;)

Čas:
Souhlasím se sobotou a 16. hodinou...
Ubuntu 7.04

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #5 kdy: 21 Dubna 2007, 17:18:04 »
Nahrávání by bylo jistě nejlepší - ale jen to, co se týče Sdružení ;)
Myslím, že kvalitní diktafon postačí (zapisovatel/zaznamenávač ho může směrovat k řečníkovi) - musíme předem vyzkoušet a předpokládám, že budou přítomní natolik ukáznění, že nebudou jednotlivé řečníky přerušovat a překřikovat.
Pak se to jen hodí na papír/do kompu a vypracuje se zápis.

Ragzid: Černý most je poněkud z ruky, někde poblíž centra to je nejlepší. Znám jednu příjemnou hospůdku s odděleným salonkem v Jeruzalémské (www.jeruzalemska.cz) - několikrát jsem tam něco slavil a dobře se tam jí. Točí tam Starouše :) ...ale nevím, jestli se tam chytne wifina...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2007, 18:28:57 »
Zdravím sdružení Ubuntu Praha... =)

... střed republiky je někde v úrovni Jihlavy... co vy na to ?... pragocentristé? =)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2007, 18:33:19 »
Když tak je střed republiky sice na Vysočině, ale Jihlava je mimo, je to kousek od Žďáru nad Sázavou, poblíž Poličky :)

Ale středem celkového dění je přece jen Praha ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #8 kdy: 21 Dubna 2007, 18:49:10 »
Myslím, že by bylo docela zajímavé najít cosi jako 'populační těžiště' :)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #9 kdy: 21 Dubna 2007, 18:55:13 »
Ale ačkoli by to bylo zajímavé, myslím, že hlavní město je hlavní město. Nic nebrání Brněnským Ubunťákům, aby si udělali hospodský slezík :)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #10 kdy: 21 Dubna 2007, 19:12:40 »
Myslím, že by se slušelo, aby se oficiální reprezentace Ubuntu v ČR objevila také mimo Prahu. Připomínám, že Brno je druhé největší město a je přibližně stejně daleko od hlavního města i od třetího největšího města - Ostravy. Bylo by opravdu vhodné myslet také na Moravu, zvláště, když jde již o třetí sraz. Nebo rovnou řeněte, že se nedokážete nikdy dostavit nikam jinam.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #11 kdy: 21 Dubna 2007, 21:39:05 »
Uhm, šlo by o čtvrtý sraz.

Zatím brňáci o organisační prvky Ubuntu moc nejevili zájem. Ale pokud setkání zorganisují, myslím, že by pražáků taky několik přijelo - já určitě. 200 Kč zainvestuju s radostí.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #12 kdy: 21 Dubna 2007, 22:10:04 »
Jendo, nejevili jsme zajem, protoze Praha je preci jen trochu z ruky a je nas tu trochu mene. :(
Klidne bych se do neceho takoveho zapojil a nejen z hlediska "chlastaci" akce :) Treba by mne moooc potesilo, kdyby Ondrej Sury nedelal prednasky jen na CVUT, ale i na VUT nebo na MUNI v Brne :) Jeho posledni dilko, ktere se mi dostalo do rukou (IP telefonie a ENUM na Asterisku) je tak trochu dost z oblasti, ve ktere se ted v praci stouram a mooc by mne to zajimalo :)

Ja tedy vubec tak nejak zjistuji, jak moc slavnych lidi mezi sebou mame :)  A je to dobre! Moooc dobre :) Jen mne to trosinku deprimuje, kdyz vidim, kolik tihle lidi delaji prace a jak tezce pokulhavam :(
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #13 kdy: 21 Dubna 2007, 22:22:29 »
Původně jsem si jenom rýpnul... ale jsem rád, že se rozjela diskuze...  mimopražská =)
... minimálně takové "výjezdní zasedání" třeba v době Invexu by také mohlo být "bezbolestné" a klapnout =)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #14 kdy: 21 Dubna 2007, 22:45:43 »
Citace: Petr Tomeš
Myslím, že by se slušelo, aby se oficiální reprezentace Ubuntu v ČR objevila také mimo Prahu. Připomínám, že Brno je druhé největší město a je přibližně stejně daleko od hlavního města i od třetího největšího města - Ostravy. Bylo by opravdu vhodné myslet také na Moravu, zvláště, když jde již o třetí sraz. Nebo rovnou řeněte, že se nedokážete nikdy dostavit nikam jinam.
A tebe to štve??? Vždyť Sokolov je blíže Praze než Brnu...

Ale fajn...je potřeba si uvědomit, že Praha je opravdu střed České republiky - proto je hlavním městem, že... Nikdo nebere, že by se Brno mohlo taky účastnit srazů - vždyť z Brna do Prahy je to  tak stejně jako z Prahy do Brna... Když mohou přjet kluci z Liberce, proč by nemohli z Brna.
Jen je potřeba si uvědomit, že hlavním městem je Praha---ačkoliv mnoho Brňáků i dalších Moraváků by si přálo, aby to bylo Brno nebo Ostrava nebo Olomouc...
 Smůla, nejsme sice nacionalisti a zapřísáhlí odpůrci Moravy /sám jsem z části Moravák nebo spíše Slezan/, ale většina "národních" institucí má sídlo v Praze - proto má Praha přednost - berte to jako můj názor, ale nikdo mě nepřesvědčí, že by sídlo jakékoliv organizace mělo být jaksi v Ostravě nebo v Brně. To je jako by jsme zakládali organizaci na Sibiři - je to sice Rusko, a Rusko je silné, ale Rusko je Moskva, ne Sibiř!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #15 kdy: 21 Dubna 2007, 23:36:47 »
Poslední sraz byl opravdu výborný, ačkoliv se na něm mnoho nevyřešilo, bohužel...

1) Opravdu by to chtělo nějakého moderátora, který si to tam ošéfuje, aby to vedlo co k čemu

2) Moje soboty bohužel probíhají ve znaku skautingu či návštěvy příbuzných na druhém konci republiky, takže soboty jsou dost krizové... snad spíš neděle v ranějším odpoledni

3) Pokud Ferdinandu, pak salónek a spoustu rozdvojek :)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #16 kdy: 22 Dubna 2007, 00:21:23 »
Citace: jakub.lucky
2) Moje soboty bohužel probíhají ve znaku skautingu
Účastníš se 100 let skautingu? A byls na Orbisu? :) (trochu off topic, no) :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #17 kdy: 22 Dubna 2007, 00:43:13 »
Citace: marp
Smůla, nejsme sice nacionalisti a zapřísáhlí odpůrci Moravy /sám jsem z části Moravák nebo spíše Slezan/, ale většina "národních" institucí má sídlo v Praze - proto má Praha přednost - berte to jako můj názor, ale nikdo mě nepřesvědčí, že by sídlo jakékoliv organizace mělo být jaksi v Ostravě nebo v Brně. To je jako by jsme zakládali organizaci na Sibiři - je to sice Rusko, a Rusko je silné, ale Rusko je Moskva, ne Sibiř!
Hm lol. Ja se vam do toho nechci michat. Ani nemam v umyslu jet na sraz takze je mi putna kde bude. Ale na tohle se neda nereagovat :). Proste lolec. Takhle to dopada kdyz zacne mluvit prazak :D. "Jo jo marava nooo to znam, to je tam vzááádu, snad tam mam pradedu ale ............ nepouzvaj tam jeste pazourky?". Ach jo :(. Pokud to prirovnani myslite vazne tak byste to mozna meli opravdu udelat na morave. Aspon uvidite ze tu neni jen led a nejaci trestanci na nucenych pracech ;). A to ze je Praha hlavni mesto to je jasne, ze je nejvetsi je take jasne, ze je tam asi nejvice firem je mozna pravda ale stred republiky to urcite neni. Njn tak jsem se vykecal ale musel jsem, ta sibir me fakt dostala :))

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #18 kdy: 22 Dubna 2007, 01:21:23 »
Citace: marp
Citace: Petr Tomeš
Myslím, že by se slušelo, aby se oficiální reprezentace Ubuntu v ČR objevila také mimo Prahu. Připomínám, že Brno je druhé největší město a je přibližně stejně daleko od hlavního města i od třetího největšího města - Ostravy. Bylo by opravdu vhodné myslet také na Moravu, zvláště, když jde již o třetí sraz. Nebo rovnou řeněte, že se nedokážete nikdy dostavit nikam jinam.
A tebe to štve??? Vždyť Sokolov je blíže Praze než Brnu...
A to píšeš jako proč? Já jsem drtivou většinu času v Brně.

Citace: marp
Ale fajn...je potřeba si uvědomit, že Praha je opravdu střed České republiky - proto je hlavním městem, že...
Měl by sis doplnit vzdělání, většina hlavních měst většiny zemí světa neleží v jejich geografickém středu nebo v jeho okolí, takže takový argument je mimo.

Citace: marp
Nikdo nebere, že by se Brno mohlo taky účastnit srazů - vždyť z Brna do Prahy je to  tak stejně jako z Prahy do Brna... Když mohou přjet kluci z Liberce, proč by nemohli z Brna.
A naopak - proč by nemohli pražáci do Brna? Například já se do Prahy jen tak nedostanu hlavně z důvodu času a peněz.

Citace: marp
Jen je potřeba si uvědomit, že hlavním městem je Praha---ačkoliv mnoho Brňáků i dalších Moraváků by si přálo, aby to bylo Brno nebo Ostrava nebo Olomouc...
No a co? Jak s tím souvisí hlavní město?

Citace: marp
Smůla, nejsme sice nacionalisti a zapřísáhlí odpůrci Moravy /sám jsem z části Moravák nebo spíše Slezan/, ale většina "národních" institucí má sídlo v Praze - proto má Praha přednost - berte to jako můj názor, ale nikdo mě nepřesvědčí, že by sídlo jakékoliv organizace mělo být jaksi v Ostravě nebo v Brně.
No smůlu máš spíše ty, že ti chybí vzdělání o tom, že je v Brně třeba sídlo Ústavního soudu nebo veřejného ochránce práv.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #19 kdy: 22 Dubna 2007, 03:38:03 »
Petr Tomeš: Vaše reakce na Marpa se mi nelibila. Praha je střed ČR. Ale z pohledu geografického, ale možností přístupu. Příjezd do Prahy vlakem , autobusem, autem není problém. zkuste si to z Krkonoš do Brna. Stojí to za 2 věci. Z Brna pokud vím jede vlak pohodlně za 2 hodiny, jestli ne, tak mě opravte...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #20 kdy: 22 Dubna 2007, 03:38:50 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: marp
Citace: Petr Tomeš
Myslím, že by se slušelo, aby se oficiální reprezentace Ubuntu v ČR objevila také mimo Prahu. Připomínám, že Brno je druhé největší město a je přibližně stejně daleko od hlavního města i od třetího největšího města - Ostravy. Bylo by opravdu vhodné myslet také na Moravu, zvláště, když jde již o třetí sraz. Nebo rovnou řeněte, že se nedokážete nikdy dostavit nikam jinam.
A tebe to štve??? Vždyť Sokolov je blíže Praze než Brnu...
A to píšeš jako proč? Já jsem drtivou většinu času v Brně.

Citace: marp
Ale fajn...je potřeba si uvědomit, že Praha je opravdu střed České republiky - proto je hlavním městem, že...
Měl by sis doplnit vzdělání, většina hlavních měst většiny zemí světa neleží v jejich geografickém středu nebo v jeho okolí, takže takový argument je mimo.

Citace: marp
Nikdo nebere, že by se Brno mohlo taky účastnit srazů - vždyť z Brna do Prahy je to  tak stejně jako z Prahy do Brna... Když mohou přjet kluci z Liberce, proč by nemohli z Brna.
A naopak - proč by nemohli pražáci do Brna? Například já se do Prahy jen tak nedostanu hlavně z důvodu času a peněz.

Citace: marp
Jen je potřeba si uvědomit, že hlavním městem je Praha---ačkoliv mnoho Brňáků i dalších Moraváků by si přálo, aby to bylo Brno nebo Ostrava nebo Olomouc...
No a co? Jak s tím souvisí hlavní město?

Citace: marp
Smůla, nejsme sice nacionalisti a zapřísáhlí odpůrci Moravy /sám jsem z části Moravák nebo spíše Slezan/, ale většina "národních" institucí má sídlo v Praze - proto má Praha přednost - berte to jako můj názor, ale nikdo mě nepřesvědčí, že by sídlo jakékoliv organizace mělo být jaksi v Ostravě nebo v Brně.
No smůlu máš spíše ty, že ti chybí vzdělání o tom, že je v Brně třeba sídlo Ústavního soudu nebo veřejného ochránce práv.

Citace: marp
To je jako by jsme zakládali organizaci na Sibiři - je to sice Rusko, a Rusko je silné, ale Rusko je Moskva, ne Sibiř!
Toto vlákno se jednak týká srazu (takže ta poznámka je fakt mimo) a jednak i kdyby šlo o organizaci, tak drtivá většina organizací nemá sídlo v Praze (protože to prostě ani nejde a ani by se tam nevešli). Tečka.
1. S Brnem jsi začal ty...
2. Nemyslel jsem geograficky, ale to jsem již vysvětloval výše :)
3. Protože většina, co byla na srazu, je z Prahy ;)
4. To byl jen takový dovětek, ale pamatuji si doby, kdy se o tom vážně uvažovalo na politické úrovni.
5. Napsal jsem "většina"... tak se nauč číst.
6. Přirovnání, nikoliv tvrzení :) ...a "organizace..by se nevešlY - ty češtináři vždychytrej.
Tečka
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #21 kdy: 22 Dubna 2007, 10:56:04 »
1. Jo, ale tak pro jsi sem cpal Sokolov? Nevykrucuj se.
3. Což nijak nesouvisí s tím, že by srovnatelný nebo dokonce vyšší počet lidí mohl být i v Brně. To nijak není vyloučeno.
5. A ty se nauč pamatovat, žes tam taky halekal něco o tom, že bys chtěl sídla všech institucí v Praze. A to je blábol, protože je to nerealizovatelné.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #22 kdy: 22 Dubna 2007, 11:00:02 »
milhouse: Dal jste příklad Krkonoše-Brno. Mohl bych vám napsat tisíce podobných případů, jak špatně realizovatelné (nebo spíše nerealizovatelné) je dopravní spojení z některé oblasti do Prahy a zpět v rámci jednoho dne. Dokonce i do Sokolova, okresního města v Karlovarském kraji, se po sedmé hodině z Prahy nedostanete. A to je dokonce podstatně menší vzdálenost než Praha-Brno. A co teprve kdyby jel někdo až od/do Chebu nebo od/do Aše...

Takže ten argument Prahy coby hlavního města a ideálního spasitele zaručující dopravní dostupnost si všichni klidně můžete strčit někam. Třeba za klobouk.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #23 kdy: 22 Dubna 2007, 11:05:19 »
Citace: Petr Tomeš
1. Jo, ale tak pro jsi sem cpal Sokolov? Nevykrucuj se.
Možná proto, že máte u svého jména napsáno Místo: Sokolov

PS: Nemohli bychom těch žabomyších válek jestli Praha nebo Brno nechat?

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Příští sraz Ubuntu ČR
« Odpověď #24 kdy: 22 Dubna 2007, 11:15:21 »
OK, ale někde se to konat musí. Chceme-li mít co největší účast a výsledek setkání, je Praha zkrátka nejlepší (lidi tam nejen bydlí, ale i jezdí do škol apod., kromtoho do ní vede dobré spojení z okolí).

Chceme-li naprostou rovnoprávnost, bylo by vhodnější to rozptýlit po jiných městech, sejde se tam ale určitě míň lidí. Nejsem úplně proti, v tom případě doporučuji se domluvit, abychom obsadili plná auta.

Co takhle zprovoznit videokonferenci a současně probíhající lokální, malé srazy?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.