Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE nebo GNOME?  (Přečteno 22532 krát)

nojvirt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 286
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #25 kdy: 30 Dubna 2007, 23:38:13 »
bohuzel mi KDE aplikace, resp. cele KDE obcas pada, u GNOME se mi to nestava
prestoze mi par veci u GNOME chybi, zustavam u nej
Ubuntu od 5.04...

"My howercraft is full of eels!!"

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #26 kdy: 30 Dubna 2007, 23:45:30 »
Uf, uz som si myslel ze je chyba niekde medzi stolickou a klavsnicou :), ale vidim ze nie som sam komu pada KDE.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #27 kdy: 01 Května 2007, 00:29:22 »
Citace: Miko10
Dva dni pouzivania KDE a som spat na GNOME :D.
ako som vyssie napisal az po roku s Gnome skusam KDE a na tvoj problem ti nie skorej ako opat po !roku! neodpoviem ci problem bol v KDE alebo "niekde medzi stolickou a klavesnicou" 8)

zatial tolko...

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #28 kdy: 01 Května 2007, 00:32:44 »
neviem preco vacsina stale pise ze v Gnome vedia spravit KDE - paaaanove to sa tu bavime len o omalovankach okien alebo aj funkciach - nastavovanie, rozsirena ponuka Hlavnej nabidky a podobne....neviem si pomoct ale dost mi to nasvedcuje ze taky useri KDE videli tak maximalne iba na nejakom screenshote..... peace )

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #29 kdy: 01 Května 2007, 00:45:51 »
Citace: linux77
Ja používám GNOME, ale i s ním se dá udělat lepší design než v KDE...
KDE je podle mne takové moc Wokeňácké :)
reakcia na prvu vetu: nesuhlasim 8)
reakcia na druhu vetu: chces tym povedat ze tym padom budem mat menej zabezpeceny system voci virusom a dalsim "svinstvam", pribudne nutnost restartovat system pri instalovani programov, ako aj samotny system kazdy polrok preinstalovavat,,,,,,,omg ani tu si neviem pomoct ale taky linuxak musi byt strasne zaujaty uz len ked niekto vyslovi "windows" ..

peace...

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #30 kdy: 01 Května 2007, 00:56:37 »
Citace: uf
Citace: linux77
Ja používám GNOME, ale i s ním se dá udělat lepší design než v KDE...
KDE je podle mne takové moc Wokeňácké :)
reakcia na prvu vetu: nesuhlasim 8)
reakcia na druhu vetu: chces tym povedat ze tym padom budem mat menej zabezpeceny system voci virusom a dalsim "svinstvam", pribudne nutnost restartovat system pri instalovani programov, ako aj samotny system kazdy polrok preinstalovavat,,,,,,,omg ani tu si neviem pomoct ale taky linuxak musi byt strasne zaujaty uz len ked niekto vyslovi "windows" ..

peace...
myslím, že linux77 zjavne narážal na vzhľad a pravdepodobne na niektoré ovládacie prvky. vaše rozhorčenie je úplne zbytočné, ak hovoríte peace, tak nezmyselne nepodrývajte.

ja by som sa chcel opýtať aké funkčné zmeny má mať KDE4, nakoľko KDE nepoužívam a teda jeho vývoj podrobne nesledujem. lebo teda všade sa stretávam iba s čakaním so zatajeným dychom, že aká paráda to bude. hmm?
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #31 kdy: 01 Května 2007, 00:57:20 »
ano budem tu rypat do takych prispevkov lebo mi to vobec nepripada ako "normalne".... vsade tu (na fore) smrdi povysenectvo nad windows, nenavist vsetkeho co suvisi s windoze...

toto je nas obraz komunity linuxakov? trikrat vam HANBA :D

thats all...

Vojtin

  • Host
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #32 kdy: 01 Května 2007, 09:52:32 »
To povýšení bych řek, že je do značný míry tim, že spousta lidí zjistila, že existuje i jinej funkční OS a jsou z něj nadšeni. Jinak taky nemam rád linux rulez a windows sux, jo a je tu ještě osx :)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #33 kdy: 01 Května 2007, 14:44:40 »
Driv jsem chvilku pouzival Gnome, ale nez jsem se s nim naucil poradne pracovat, presel jsem na KDE. U toho jsem vydrzel docela dlouho, a po te dobe jsem se rozhodl zase pro Gnome, i kdyz aplikace jako Amarok a Licq jsem neopustil ani v Gnome-proste jsem odpovidajici nahradu neobjevil. KDE pro me ma tu vyhodu, ze si tam customizuju (respektive umim to) opravdu vsechno, u Gnome kolikrat dost tapu (treba bych rad odstranil vsechny panely, jenze at delam co delam...). To, ze je "wokenacke", bych s chuti poprel (moje KDE Windows rozhodne nepripominalo). Proc nereknete, ze Windows je KDEacky? Chtel jsem Gnome vyzkouset, abych mel porovnani, a ta jednoduchost se mi dost zalibila-je to velky rozdil. Pocitam, ze GG budu mit zase Kubuntu.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #34 kdy: 01 Května 2007, 15:34:06 »
Citace: nojvirt
bohuzel mi KDE aplikace, resp. cele KDE obcas pada, u GNOME se mi to nestava
prestoze mi par veci u GNOME chybi, zustavam u nej
Jaké? Já se s tím poslední dobou setkávám u amaroku a u ktorrentu.

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #35 kdy: 01 Května 2007, 16:18:27 »
Citace: eStar
Citace: nojvirt
bohuzel mi KDE aplikace, resp. cele KDE obcas pada, u GNOME se mi to nestava
prestoze mi par veci u GNOME chybi, zustavam u nej
Jaké? Já se s tím poslední dobou setkávám u amaroku a u ktorrentu.
a mne nikdy nic nepadalo, okrem adepta ... takze..pouzivam synaptic :P .. :)
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

ing. Roubátko

  • Host
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #36 kdy: 01 Května 2007, 22:46:13 »
já používám KDE, ale až budu mít nový notebook tak tam dám KDE + Gnome. Gnome jsem chvíli používal, ale KDE mi sedlo víc, možná proto že je to opravdu podobnější widlím a já linux ještě tak dlouho nemám (asi od října minulýho roku, nebo listopadu nebo tak..) ale chtěl bych Gnome víc poznat.
btw. nechápu proč někdo píše to co na tom blogu. proč napadat lidi ze "svých" linuxových řad? woknaře dobře, i když ani to není v pořádku, ale střílet takhle do vlastních řad..

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #37 kdy: 02 Května 2007, 00:28:01 »
Citace: ing. Roubátko
nechápu proč někdo píše to co na tom blogu. proč napadat lidi ze "svých" linuxových řad? woknaře dobře, i když ani to není v pořádku, ale střílet takhle do vlastních řad..
problem je v tom ze niekto takych userov nezaraduje do linuxovej komunity ale skor do nejakej fanatickej sekty ktora len zhodou okolnosti pouziva daku linuxovu distribuciu... )

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #38 kdy: 02 Května 2007, 01:08:41 »
Citace: uf
ano budem tu rypat do takych prispevkov lebo mi to vobec nepripada ako "normalne".... vsade tu (na fore) smrdi povysenectvo nad windows, nenavist vsetkeho co suvisi s windoze...

toto je nas obraz komunity linuxakov? trikrat vam HANBA big_smile
ja myslím, že "militantný" druh ľudí je typickým a neodmysliteľným koloritom každej podobnej myšlienky. treba to tak akceptovať, jednoducho niekto je natoľko zaslepený, že nevidí slabiny svojho OS a zveličuje slabiny toho druhého. poprípade (a to je v linuxovej komunite ešte zábavnejšie) svojej distribúcie, správcu okien, hudobného pehrávača, IM klienta...
treba sa nad tým pousmiať, nanajvýš jemne upozorniť, rozhodne to nestojí za spenenú krv.
a dovolím si nesúhlasiť, nie, nesmrdí to všade tu na fóre. nevravím, že to tu nie je, ale vaše hodnotenie je silne skresľujúce a z môjho pohľadu rovnako neobjektívne, ako postoj voči ktorému bojujete.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #39 kdy: 02 Května 2007, 01:28:02 »
Citace: dumi
..rozhodne to nestojí za spenenú krv.
a dovolím si nesúhlasiť, nie, nesmrdí to všade tu na fóre. nevravím, že to tu nie je, ale vaše hodnotenie je silne skresľujúce a z môjho pohľadu rovnako neobjektívne, ako postoj voči ktorému bojujete.
ale prosím Vas.....nekritizujem tu linux ale linuxakov.....tych tu netreba obhajovat lebo sa ich nijako neda obhajit....

.."skreslene"? ..je jedno ako rozsiahlo ale je tu peknych miest kde to poriadne smrdi...to hovori za vsetko.. budme realisti..

ps: militantny - ano treba byt,,ale triezvo..na toto sa tu na fore ale zabuda...


normalne si viem predstavit ze taky user s linuxom aj zaspava.....ja tioez som nadsencom linuxu a pouzivam ho s radostou a aj odporucam ale nikde nehanobim iny OS len preto ze sa mi na nom nieco nepaci-uz z hocakych dovodov....zda sa mi to take detinske a cisto mozgovo vymyte..

windows pouzivam bezproblemovo - odkedy mam ubuntu tak uz iba ako "hraciu konzolu" - na moje oblubene hry )
 niektori ludia maju proste problem pracovat vo windoze kvoli svojej "fanatickej" viazanosti na "svoj" OS....hm taky clovek sa "vo svete fakt nestrati" mi to pripada ako vo stredoveku ked sa ludia bali chodit do lesa v noci lebo si mysleli ze je v nom plno demonov a strasidiel..  inak nemam spenenu krv - praveze ten usmev si vystihol..je ale riadne pokriveny ked citam dake prispevky z tohto fora na tuto temu   :/

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #40 kdy: 02 Května 2007, 01:52:24 »
Citace: eStar
Citace: nojvirt
bohuzel mi KDE aplikace, resp. cele KDE obcas pada, u GNOME se mi to nestava
prestoze mi par veci u GNOME chybi, zustavam u nej
Jaké? Já se s tím poslední dobou setkávám u amaroku a u ktorrentu.
KTorrent obsahoval několik bugů, které zapřičiňovali pád (ikdyž mne tedy nespadl ani jednou), nová verze je opravuje: http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/ktorrent-2.1.4
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

dankez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #41 kdy: 02 Května 2007, 14:03:01 »
ktorrent ma ekvivalent pre gtk - deluge moc sa mi paci.
a amarok -- rhytmbox. [velmi podobne]
Bojové sŕňa 7,04 - P4 D930 - Ati X1600

ing. Roubátko

  • Host
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #42 kdy: 02 Května 2007, 17:23:08 »
Citace: uf
Citace: ing. Roubátko
nechápu proč někdo píše to co na tom blogu. proč napadat lidi ze "svých" linuxových řad? woknaře dobře, i když ani to není v pořádku, ale střílet takhle do vlastních řad..
problem je v tom ze niekto takych userov nezaraduje do linuxovej komunity ale skor do nejakej fanatickej sekty ktora len zhodou okolnosti pouziva daku linuxovu distribuciu... )
fakt blbost..naopak, když je KDE víc podobný woknům tak by to mělo pomoct začátečníkům, což je častý kámen úrazu, není liž pravda..?
jo a s tim padáním mám taky problém. třeba opera, Kget..nejlepší když stahuju a padne to. v opeře se blbě navazuje a některý servery to vůbec nepodporujou tak mám smůlu a tahám odznova i s Kgetem.

fastsnail

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #43 kdy: 02 Května 2007, 17:55:35 »
ing. Roubátko: Ale Opera přece padá všude, i v Gnome i kdekoli jinde :-)) ... sám jí teda taky používám a občasný pád mi zas tak nevadí, ale to fakt nemá souvislost s KDE...

A k té podobnosti KDE s Windows - je to jedině dobře, jestli se zdá, že to tak je, fanatický uživatel KDE (jako třeba já) si s tím KDE stejně hraje tak, že to nakonec Windows připomíná fakt míň než výchozí Gnome, a ostatním ta podobnost s Windows vyhovuje.
ARCH Linux na desktopu:
Chieftec LBX-02B-B-B-400W, Asus P5B-VM, Intel Core2Duo 6320, 2x512MB Geil, 250GB Seagate, nVidia 7300GS, Samsung 225BW (22" 1680x1050)
 UBUNTU Studio 8.04 (HH) na notebooku: Lenovo ThinkPad R61; 15,4" WSXGA+ (1680x1050); nVidia Quadro NVS 140M

ing. Roubátko

  • Host
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #44 kdy: 02 Května 2007, 18:10:44 »
Citace: fastsnail
ing. Roubátko: Ale Opera přece padá všude, i v Gnome i kdekoli jinde :-)) ... sám jí teda taky používám a občasný pád mi zas tak nevadí, ale to fakt nemá souvislost s KDE...

A k té podobnosti KDE s Windows - je to jedině dobře, jestli se zdá, že to tak je, fanatický uživatel KDE (jako třeba já) si s tím KDE stejně hraje tak, že to nakonec Windows připomíná fakt míň než výchozí Gnome, a ostatním ta podobnost s Windows vyhovuje.
no on tu někdo psal že v KDE mu padají aplikace a hodně lidí se k němu přidalo, tak jsem myslel že ve Gnome by to bylo lepší..ale stejně ho zkusim:)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #45 kdy: 02 Května 2007, 18:52:21 »
Osobně se mi líbí po estetické stránce více gnome, ale co jsem zkoušel KDE.. zas takový rozdíl nebyl.. snad jen, že mi přijde, že pro KDE je více aplikací, ale možná je to jen pocit.. stejně mám radši gnome...;-)
Have you tried turning it off and on again?

fastsnail

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #46 kdy: 02 Května 2007, 18:54:06 »
Hm, ale tím byly asi myšleny "Kaplikace", né žádná Opera, ta není na KDE vůbec závislá :-) mě padá úplně všude...
ARCH Linux na desktopu:
Chieftec LBX-02B-B-B-400W, Asus P5B-VM, Intel Core2Duo 6320, 2x512MB Geil, 250GB Seagate, nVidia 7300GS, Samsung 225BW (22" 1680x1050)
 UBUNTU Studio 8.04 (HH) na notebooku: Lenovo ThinkPad R61; 15,4" WSXGA+ (1680x1050); nVidia Quadro NVS 140M

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #47 kdy: 02 Května 2007, 19:18:05 »
to ing roubatko ...
opera mi este nikdy nepadla.. .. a taktiez..mi vzdy dokazala  nadviazat spojenie ...
a padanie aplikacii?? to som nepostrehol ....
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

ing. Roubátko

  • Host
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #48 kdy: 02 Května 2007, 19:27:39 »
Citace: randy
to ing roubatko ...
opera mi este nikdy nepadla.. .. a taktiez..mi vzdy dokazala  nadviazat spojenie ...
a padanie aplikacii?? to som nepostrehol ....
tak jako mě padá snad jen ten Kget (ale to jako že hodně často) a opera, firefox taky padal a zrovna u těchhle aplikací se to teda nehodí..a já nevím čím to je:) jinak s tim navazováním jsme se přesvědčil že jednou to šlo a jednou ne (ze stejnýho serveru) takže někde se stala chyba:) ale s tim navazovánim je někdy problém taky proto že to prostě nejde kvůli tomu serveru ze kterýho se stahuje (stahoval jsem bootlegy z helloween.cz a ani Kget to nedokázal navázat).

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
KDE nebo GNOME?
« Odpověď #49 kdy: 02 Května 2007, 21:50:56 »
No ako som vravel mne nepadali aplikacie, ale SPUSTANIE aplikacii. Cize spustim terminal, nacitava sa..... a potom padne, a robi to pri vsetkych aplikaciach, ako aj vseobecnych (OO, FF,...) tak aj cisto Kackovych. Takisto je problem, ked chcem nieco nastavit a je tam tlacitko "Rezim administratora!. Vtedy zmiznu texty, zcervenie ramik v okne a to je vsetko.

Ak by sa mi podarilo  vyriesit tento problem asi by som rad skusil KDE viac ako doteraz.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.