Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Streamovaná ČT nejde a nejde  (Přečteno 12203 krát)

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Streamovaná ČT nejde a nejde
« kdy: 22 Září 2008, 12:16:27 »
Zdravím, hledal jsem na fóru a vyzkoušel všechno možné, ale nejde mi pustit ve firefoxu streamovaná ČT (myslím tím teď jednotlivé pořady, které tam mají, např. zde: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1096066178-televizni-klub-neslysicich/). Nainstaloval jsem bez problému realplayer z binu, standalone chodí jako nic. zkoušel jsem různé pluginy - vlc, xine, mplayer, nic nepomohlo. Mam firefox 3. Když se snažím pustit to přes záložku realplayer, napíše to Získávám seznam skladeb... a dál to nic nedělá. Záložka wmv samozřejmě nefunguje absolutně vůbec. Vím, že se to dá rozchodit, ale ať dělám, co dělám...a žel to potřebuju k práci.

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2008, 13:11:45 »
Zkusil jsem zatím nainstalovat ten medaplayerconnectivity, ale s mplayerem to nejede, ten se nastartuje a vyhodí error: can not resolve name blablabla

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2008, 22:15:18 »
Musíš si přepnout na webu ČT ten stream pro Real Media a ne pro Windows Media Player. Pak to funguje.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2008, 10:28:58 »
Ano, to jsem prepnul. A nejede to. Ze nejede toten windows, to je jasny.

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2008, 10:33:57 »
Jenže do by chtěl poslouchat TV Noe.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2008, 11:32:04 »
Nova.cz to má přes flash, takže to je jasný, že to jde. Možná blbá otázka, ale Ubuntu-restricted-extras máte nainstalovaný?
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2008, 11:22:51 »
U mě funguje doplněk Media Player Connectivity a VLC. Na jinym kompu sem nainstaloval MozPlugger a přehrávám normálně  v okně Windows. Tady je ale důležitý MozPlugger nastavit. Když se začíná video načítat, klikni pravym tlačítkem a zvol nastavení, pak už jen obraz (asi xv) a zvku (alsa). Snad to pomůže.

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2008, 13:32:08 »
tak jsem zkusil VLC a mediaplayerconnectivity - po kliknuti na okynko se streamem se otevrel vlc, neudelal vubec nic. Tak jsem v nastavenich nastavil aby se oteviral realplayer - ten se otevre, nabufferuje cele video, prehraje par framu a obraz se sekne. Achjo, tak co dal?
 

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2008, 13:38:32 »
Dej tam tohle a pojede to - Na ten flash jsem nainstaloval :ubuntu-restricted-extras,non-free-codecs,flashplugin-nonfree,mozilla-mplayer,mozilla-helix-player.Není problém přehrát cokoli.Psal jsem to už na diskuzi vedle jede to i na 32bit a nemusíš to externě otevírat ve VLC.
 1)Synaptic - vypiš to a on ti to najde a pak jen nainstaluješ klik,klik   2) Aplikace přidat-odebrat - MPlayer Movie Player a Helix Player   V těch aplikacích zvol - všechny dostupné.
Tady to máš podrobně:http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=27452.0
« Poslední změna: 24 Září 2008, 13:59:27 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #9 kdy: 25 Září 2008, 10:34:08 »
Nee, nepomohlo to. Všechno jsem nainstaloval, pro jistotu, to co už jsem měl tak reinstaloval, ale nic. Buď je teda zapnutý MPC, takže se klikne na šipečku, vyskočí externě okýnko přehrávače. Realplayer se seká, VLC neudělá nic, MPLayer vyhodí error (viz výše). Při vypnutí MPC se snaží firefox přehrát video přímo uvnitř prohlížeče, v tomto případě v Mplayeru, který napíše "Získávám seznam skladeb" a tím to zhasne. Takže jsme tam, kde jsme byli :-(

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #10 kdy: 25 Září 2008, 11:15:32 »
Nee, nepomohlo to. Všechno jsem nainstaloval, pro jistotu, to co už jsem měl tak reinstaloval, ale nic. Buď je teda zapnutý MPC, takže se klikne na šipečku, vyskočí externě okýnko přehrávače. Realplayer se seká, VLC neudělá nic, MPLayer vyhodí error (viz výše). Při vypnutí MPC se snaží firefox přehrát video přímo uvnitř prohlížeče, v tomto případě v Mplayeru, který napíše "Získávám seznam skladeb" a tím to zhasne. Takže jsme tam, kde jsme byli :-(
Pokud máš dole nabídku ovládání- tak to dej spustit znovu,třeba i vícekrát   A v Opeře musíš ještě kliknout do okna přehrávání a povolit pluginy.Vyzkoušej a uvidíš,že to bude makat(mplayer to tak občas udělá,ale nakonec to přehraje) :D
« Poslední změna: 25 Září 2008, 11:18:44 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

oyankee

  • Host
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #11 kdy: 25 Září 2008, 19:12:43 »
mplayer mi ted dela to same v prohlizeci. jedine, co mi funguje temer u kazdeho poradu z ct je vlc pres mpc.nektere porady ale nejdou.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #12 kdy: 25 Září 2008, 22:36:40 »
Pokud to stále nefunguje, doporučuji zkusit Linux Mint. V něm mi to šlo out-of-box a je to vlastně Ubuntu, jen o něco vylepšené.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #13 kdy: 26 Září 2008, 00:26:25 »
Ať dělám co dělám, taky mi to nejde. Mám stejné problémy jako Lukee - dokonce i VLC si ani neškrtne, to vážně nechápu. A to jsem si říkal, že zprovoznit tady tydle prkotiny bude sranda. :(
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #14 kdy: 26 Září 2008, 00:31:05 »
Stáhni tohle a spusť to ve VLC,pak napiš jestli to jde ;) http://jirivanek.eu/download/play/Online_TV.zip  ;)Návod je na stránkách.Funguje to super.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #15 kdy: 26 Září 2008, 10:34:16 »
Díky, funguje aspoň ct24, óčko (a markíza) :) což už je znatelný pokrok.

Když jsem postupoval podle howto a rovněž tvého příspěvku, rozběhly se aspoň některé. U všeho ostatního se neděje nic.

MPlayer vyhodí hlášku Couldn't resolve name for AF_INET6: www.w3.org, VLC pro změnu například Unable to open 'mms://wms.the.sk/tvsvetprimalive?MSWMExt=.asf' -> z toho playlistu cos posílal, některé jako óčko a ct24 jdou.

Ale díky moc, aspoň něco už jde :)
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #16 kdy: 26 Září 2008, 10:37:49 »
Ty programy chodily všechny(čt1,2/nova,prima atd),ale nějací chytráci z tv to utnuli :-\
A jinak ti nechodí co ještě?
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #17 kdy: 26 Září 2008, 12:02:33 »
No a když tam máš to okýnko "Získávám seznam skladeb" tak do něj klikni pravým tlačítkem a tam je nabídka nastavení. Zvol výstup pro obraz a zvuk. Ozkoušeno na Linux Mint s balíčkem mozplugger. Ale v Ubuntu by to mělo jít taky.

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #18 kdy: 26 Září 2008, 16:15:29 »
A jinak ti nechodí co ještě?

No, nechodí právě vůbec nic... :( přesně stejný problém jako Lukee, a všechny přehrávače vyhazují stejnou, nebo podobně znějící chybu.
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #19 kdy: 26 Září 2008, 18:01:34 »
Ještě se pokusím něco pohledat,jak by to mohlo jít. ;) Mě hlavně zajímá jestli ti jdou na rervrech ty videa(např:na zkouknito.cz,stream.cz atd) To že ti nefungují všechna stream-videa z toho souboru ve VLC není ani možné jelikož je zablokovali.Mě nefungují taky. ;)
Jde jich tam jen pár cz a asi 8 zahraničních. :-\
« Poslední změna: 26 Září 2008, 18:11:04 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #20 kdy: 27 Září 2008, 10:54:33 »
Ještě mě napadlo tohle : Ubuntu Tweak :D
Přidej zdroj softwaru :  (deb http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ubuntu hardy main) Vložit vše v závorce do Zdoje softwaru !!!
Nebo přímo ze stránek http://ubuntu-tweak.com/downloads
Tam si nainstaluj - Screenlets.
Ve Screenlets Manageru dáš -Get more screenslets a na otevřené stránce si stáhneš Internet TV ;)
A tam je plno všelijakých tv z celého světa (nééé všechny jsou funkční) !!! :D
« Poslední změna: 27 Září 2008, 11:10:11 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #21 kdy: 29 Září 2008, 09:56:24 »
Tak já jsem zkusil, když tam MPlayer hodí to "získávám seznam skladeb" dát pravým a nastavení a opravdu tam nejsou nastavené výstupy a zřejmě by se měly nějak nastavit. Na to jsem ale moc velký amatér. Zkoušel jsem něco nastavit, ale bez úspěchu. U obrazu lze nastavit gl / x11 / xv a u zvuku alsa / arts / esd / jack / oss. Zkousel jsem kombinace gl a alsa, taky x11 a alsa, pod videem se najednou zobrazilo jakesi ovladani, ktere tam driv nebylo, napsalo to prehravam...a pak se to kouslo. Co bych tam mel nastavit, aby to jelo? Diky za vsechny postrehy...

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #22 kdy: 29 Září 2008, 09:59:03 »
Ty programy chodily všechny(čt1,2/nova,prima atd),ale nějací chytráci z tv to utnuli :-\
A jinak ti nechodí co ještě?

To se da poznat i na Windowsech, asi pred rokem jsem bez problemu nahraval streamy z ct, ale pak to prekopali a prestalo to chodit. Musel jsem sehnat jiny program, ktery to pak rozchodil... Neco opravdu museli zmenit.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #23 kdy: 29 Září 2008, 10:45:43 »
Mám slíbeno,že až budou tyhle programy zprovozněny dostanu ten soubor (tv.xspf) nový.Pak ho sem vyvěsím  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Streamovaná ČT nejde a nejde
« Odpověď #24 kdy: 06 Října 2008, 11:11:32 »
Tak jsem zkusil Operu. Vyskočil z ní na mě Realplay (tak se to dá nastavit i v Mozilla-Firefox). Když dám větší okýnko, video se tváří že přehrává ale obraz se sekne na jednom z prvních frejmů. Zkusil jsem ale poprvé menší okýnko a to v Realplayeru jede jako po másle (v netu problém není, mám rychlé připojení ve firmě, na windowsech to fičí jako nic). Takže teď by mě už jen stačilo něco udělat s Realplayerem, aby se nesekalo video ve velkém okénku - že by nějaký buffer nebo tak něco? Máte nějaké řešení?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.