Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Kolik jste ochotni připlatit za notebook/netbook B?

0 Kč 0 EURO
100 Kč 4 EURA (bez DPH)
200 Kč 8 EURO
500 Kč 20 EURO
1000 Kč 40 EURO
2000 Kč 80 EURO
více

Autor Téma: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?  (Přečteno 12034 krát)

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #25 kdy: 20 Května 2011, 15:15:09 »
Aha, jasně. Na druhou stranu, když už bych byl ochoten zaplatit za to, že tam je předinstalovanej systém, tak by to asi bylo nejspíš proto, že sám se na to třeba necítím a nechtělo by se mi s tím sr.t. Tím pádem bych asi neměl dostatečnej skill na to, abych si ty ovladače měnil ...
Asi celá ta anketa je položena na špatném místě. My, co jsme tady, si raději vybereme a přizpůsobíme distro podle svého. Otázka by měla směřovat spíš na BFUčka, ale zase pokud oni si mají vybrat mezi placeným linuxem a placenýma Woknama, tak volba je myslím jasná.

jasně, pokud tomu někdo nerozumí, nebo spíš nechce rozumět a radši to bude mít za tisícovku hotové budiž, beru, ale jak si říkal, tady se imho najde málokdo :) plný souhlas
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #26 kdy: 20 Května 2011, 15:27:51 »
jasně, pokud tomu někdo nerozumí, nebo spíš nechce rozumět a radši to bude mít za tisícovku hotové budiž, beru, ale jak si říkal, tady se imho najde málokdo :) plný souhlas

Mám vždy dva počítače, jeden na práci a vydělávání (kde chci, aby vše fungovalo) a druhý na hraní a experimentování. Pro první použití bych si chtěl koupit něco hotového.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #27 kdy: 20 Května 2011, 15:35:30 »
jasně, pokud tomu někdo nerozumí, nebo spíš nechce rozumět a radši to bude mít za tisícovku hotové budiž, beru, ale jak si říkal, tady se imho najde málokdo :) plný souhlas

Mám vždy dva počítače, jeden na práci a vydělávání (kde chci, aby vše fungovalo) a druhý na hraní a experimentování. Pro první použití bych si chtěl koupit něco hotového.

mám dohromady ani nevim kolik mašin.

3 servery, ktereé jsem si stavěl od základu sám, vše nastavoval sám aby vydělávaly.
domácí PC na práci, které jsem si dělal sám, pracovní pc na práci, který jsem si dělal sám, domácí PC na testování které jsem si dělal sám, domácí server, který jsem si dělal sám, jeden ntb na práci, jeden na hry a jeden služební, všechno ručně přizpůsobované.

V práci máme momentálně kolem 130-ti serverů, které nám zajišťují veškeré naše podnikové služby apod.. všechno jsme si dělali sami.

takže má odpoveď je: a?
« Poslední změna: 20 Května 2011, 15:39:11 od Miroslav Marcišin »
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #28 kdy: 20 Května 2011, 15:39:45 »
Koupili byste si nové auto, které má motor rozložený v krabici a mnoho různých (neověřených) návodů na sestavení a seřízení se dá najít na webu?
Pokud budu automechanik, tak v tom vidím paraelu s tím, že si každý zkušenější uživatel pošteluje to svoje Ubuntu a neřeší...

Jak tu padlo, za notebook bez OS u kterého budu mít jistotu, že mi všechen HW nějakým způsobem poběží jsem ochoten připlatit tu tisícovku.
Ale momentálně je pro mě jediným notebookem macbook air, je s podivem, že asus ani acer nejsou schopni se nějakým modelem alespoň přiblížit.
Modelem, který bude kvalitní konstrukce (nejlépe kov jako v podání apple) a který nebude výmóděn serepetičkama okolo, jako různý plastový ozdoby a bůhví co.
Prostě chci jen "placku" s pravidelnými tvary pořádné konstrukce.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #29 kdy: 20 Května 2011, 16:23:49 »
Je neúměrně drahý a pokud se na něj náhodou dá Ubuntu, tak některé věci nejedou...
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #30 kdy: 20 Května 2011, 16:41:16 »
Prostě chci jen "placku" s pravidelnými tvary pořádné konstrukce.

Souhlasím, je to nádhera... ale předchozí MacBook (nezešikmený) měl ještě čistší tvar. Osobně už bych ho už jen zeštíhloval, ale nezešikmoval...
Drahý to není. Drahý je dát za PC desítku, ale dvacku třicku na Maca ne.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

alkoholik

  • Host
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #31 kdy: 20 Května 2011, 18:23:37 »
OT:
Citace
Koupili byste si nové auto, které má motor rozložený v krabici a mnoho různých (neověřených) návodů na sestavení a seřízení se dá najít na webu?
Jo mít k němu dokumentaci a zdarma nástroje k sestavení, jako na Linuxu, neni problém.

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #32 kdy: 20 Května 2011, 18:53:12 »
Je neúměrně drahý a pokud se na něj náhodou dá Ubuntu, tak některé věci nejedou...

dovolím si částečně nesouhlasit - celkem jsem měl tři macbooky, dva klasické a jeden pro a všude mi běželo všechno. Jen to chtělo trochu hledání, času a věnovat se tomu. Že něco nejde je jen mýtus, mám s tím zkušenosti :)
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #33 kdy: 20 Května 2011, 19:36:33 »
Že něco nejde je jen mýtus, mám s tím zkušenosti

V takovém případě je škoda, že ses nezapojil do diskuze tady:

http://corwin78.blog.root.cz/2011/05/18/macbook-pro-ocima-linuxaka-cast-2-2/
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #34 kdy: 20 Května 2011, 20:15:35 »
Že něco nejde je jen mýtus, mám s tím zkušenosti

V takovém případě je škoda, že ses nezapojil do diskuze tady:

http://corwin78.blog.root.cz/2011/05/18/macbook-pro-ocima-linuxaka-cast-2-2/

no, root fakt nečtu no ale psal jsem o tom články na abclinuxu

ale tak k problémům - výdrž baterie = laptop-mode / možná mám ještě někde scripty

ke grafice - dá se to v administrátorských právech nastavit, ale měl jsem jiný typ karty

wifi mi fungovala všude hned. a ty problémy mi přijdou že spíš nebyly řešené, nebo ve spěchu, podle článku i komentářů :)
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #35 kdy: 22 Května 2011, 23:23:09 »
compaq: Lide, kteri ctou tohle forum a kteri se proklikaji az sem nejsou dle meho nazoru ti pravy konzumenti tvych sluzeb. Ja bych si takove notebook take ihned komplet predelal dle sveho. Uz jen z principu. Je ale spousta uzivatelu, kterym by se tahle sluzba mohla naramne hodit. Ovsem ma to nekolik ALE. Tak napriklad takovy clovek nebude shanet PC s linuxem, musel by mu to nekdo verohodny doporucit. Dale je tu problem podpory - takovy clovek nebude procitat fora. Bude chtit co nejdriv Tebe a okamzite odstraneni vyskytnuvsiho se problemu:)
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #36 kdy: 23 Května 2011, 08:11:09 »
compaq: Lide, kteri ctou tohle forum a kteri se proklikaji az sem nejsou dle meho nazoru ti pravy konzumenti tvych sluzeb. Ja bych si takove notebook take ihned komplet predelal dle sveho. Uz jen z principu. Je ale spousta uzivatelu, kterym by se tahle sluzba mohla naramne hodit. Ovsem ma to nekolik ALE. Tak napriklad takovy clovek nebude shanet PC s linuxem, musel by mu to nekdo verohodny doporucit. Dale je tu problem podpory - takovy clovek nebude procitat fora. Bude chtit co nejdriv Tebe a okamzite odstraneni vyskytnuvsiho se problemu:)

Nejsou a nebudou to "moje služby". Jen mě zajímalo, jestli má naději na prodej nějaký ten notebook, nebo netbook s Ubuntu a o kolik by mohl být dražší.

Doporučit by ho mohl právě prodavač. Stejně jako dnes doporučí každý ženský nějaký růžový netbook s Windows. Kde je ta podpora? V čem je podpora lepší, než u Ubuntu?

Kamarádky, které mají slušný OS (Mac, Ubuntu) žádnou podporu nepotřebují (pouze doinstalovat tiskárnu, Skype a OpenOffice a nastavit mailový účet a samozřejmě zakázat dokupovat další HW). Potom, když nemají na nic jiného práva, tak jim počítač funguje i roky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #37 kdy: 23 Května 2011, 13:35:03 »
A jak by se něco takového mohlo prodávat s označením "vyladěné", když ubuntu každých několik měsíců vydává novou verzi, ve které klidně může několik věcí na notebooku přestat fungovat (z vlastní zkušenosti). Tedy já bych do toho neinvestoval ani korunu, pokud bych neměl stoprocentní záruku, že pojede opravdu VŠE

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #38 kdy: 23 Května 2011, 14:56:09 »
A jak by se něco takového mohlo prodávat s označením "vyladěné", když ubuntu každých několik měsíců vydává novou verzi, ve které klidně může několik věcí na notebooku přestat fungovat (z vlastní zkušenosti). Tedy já bych do toho neinvestoval ani korunu, pokud bych neměl stoprocentní záruku, že pojede opravdu VŠE
castecne pravda, melo by se to zlepsit
http://www.ubuntu.com/certification/

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #39 kdy: 23 Května 2011, 15:09:59 »
A jak by se něco takového mohlo prodávat s označením "vyladěné", když ubuntu každých několik měsíců vydává novou verzi,

Stejně jako u starého OS i Maca vždy provozuji tu verzi OS, se kterou jsem si to koupil. Když mi vyhovovala při koupi, vyhovuje mi i za dva roky. Manželku taky neměním vždy, když vidím někde mladší.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #40 kdy: 23 Května 2011, 15:35:39 »
ja osobne bych za nainstalovane a funckcni ubntu neplatil na vic ani n. Stejne bych vedel, ze si tam hodim nejake jine distro apod...

ale na druhou cenu bych si bylo ochoten priplatit za to, ze by mel hw kompletni podporu v kernelu - tzn. napr. grafarna dobre funkcni s novueau, nebo wifi na jejiz funkcnost neni potreba zadny binarni blob od vyrobce (tzn. ne jako moje broadcom wifi), nebo nejaka rozumna moznost jak flashovat BIOS bez pomoci windows
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #41 kdy: 23 Května 2011, 15:56:05 »
A jak by se něco takového mohlo prodávat s označením "vyladěné", když ubuntu každých několik měsíců vydává novou verzi,

Stejně jako u starého OS i Maca vždy provozuji tu verzi OS, se kterou jsem si to koupil. Když mi vyhovovala při koupi, vyhovuje mi i za dva roky. Manželku taky neměním vždy, když vidím někde mladší.

S tím souhlasím, ale starší verze ubuntu přece časem úplně ztrácí podporu ne (v podobně bezpečnostních aktualizací apod.), nebo to tak není? To můžu jednu verzi používat třeba 5 let?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #42 kdy: 23 Května 2011, 16:00:53 »
A jak by se něco takového mohlo prodávat s označením "vyladěné", když ubuntu každých několik měsíců vydává novou verzi,

Stejně jako u starého OS i Maca vždy provozuji tu verzi OS, se kterou jsem si to koupil. Když mi vyhovovala při koupi, vyhovuje mi i za dva roky. Manželku taky neměním vždy, když vidím někde mladší.

S tím souhlasím, ale starší verze ubuntu přece časem úplně ztrácí podporu ne (v podobně bezpečnostních aktualizací apod.), nebo to tak není? To můžu jednu verzi používat třeba 5 let?

K té podpoře, ano např. u LTS verzí pro servery je podpora 5 let -> https://wiki.ubuntu.com/LTS
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #43 kdy: 23 Května 2011, 16:01:57 »
S tím souhlasím, ale starší verze ubuntu přece časem úplně ztrácí podporu ne (v podobně bezpečnostních aktualizací apod.), nebo to tak není? To můžu jednu verzi používat třeba 5 let?

Víc jak 5 let nemám ani HW.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #44 kdy: 23 Května 2011, 18:06:14 »
S tím souhlasím, ale starší verze ubuntu přece časem úplně ztrácí podporu ne (v podobně bezpečnostních aktualizací apod.), nebo to tak není? To můžu jednu verzi používat třeba 5 let?
Můžeš, ale když víš že je to instalace "na trvalo" tak je lepší nasadit LTS.

Nebo to můžeš brát jako výhodu, že ti (nikdy nevydané) aktualizace nic nerozbijí. Třeba file/print servery aktualizace nepotřebují a vydrží dlouhé roky. :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #45 kdy: 23 Května 2011, 21:37:30 »
"Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu"

NA to abych mohl popravdě odpovědět, musela by pod otázkou být detailnější definice vyladěnosti.

Počítám že do vyladěnosti Ubuntu nespadají samolepky nebo cd, ale nastavení systému.

Ubuntu je vždy v nějaké "naladěnosti".

Lazení této "naladěnosti" do nějaké "vyladěnosti" znamená býti ubunťákem. Je to bytostná podstata, smysl samotného Ubuntu. Dosáhnout absolutní, konečné vyladěnosti , znamená konec ... smrt.

---

Podle mě, by otázka spíš měla znít: "Kolik je ochotný nezkušený uživatel zaplatit za naformátování, instalaci a nastavení Ubuntu?" Taková otázka je podle mě ale proti filosofii Ubuntu, kt. je spíš o tom se něco naučit, vysvětlit, pomoc si navzájem. O tom je Ubuntu komunita, ubuntu fórum. Když za mnou někdo seriozně přijde, rád mu nainstaluju ubuntu zadara. Když to bude hezká slečna, možná budu trvat na budoucí schůzce ... ale to je jiná otázka.

Čili tato anketa, otázka a diskuse je podle mě Proti celému smyslu UBUNTU, ubuntu komunity a světa free softwaru vůbec.
« Poslední změna: 23 Května 2011, 21:39:18 od urgulak »
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

jmp

  • Host
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #46 kdy: 24 Května 2011, 07:42:53 »
"Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu"

NA to abych mohl popravdě odpovědět, musela by pod otázkou být detailnější definice vyladěnosti.

Počítám že do vyladěnosti Ubuntu nespadají samolepky nebo cd, ale nastavení systému.

Ubuntu je vždy v nějaké "naladěnosti".

Lazení této "naladěnosti" do nějaké "vyladěnosti" znamená býti ubunťákem. Je to bytostná podstata, smysl samotného Ubuntu. Dosáhnout absolutní, konečné vyladěnosti , znamená konec ... smrt.

---

Podle mě, by otázka spíš měla znít: "Kolik je ochotný nezkušený uživatel zaplatit za naformátování, instalaci a nastavení Ubuntu?" Taková otázka je podle mě ale proti filosofii Ubuntu, kt. je spíš o tom se něco naučit, vysvětlit, pomoc si navzájem. O tom je Ubuntu komunita, ubuntu fórum. Když za mnou někdo seriozně přijde, rád mu nainstaluju ubuntu zadara. Když to bude hezká slečna, možná budu trvat na budoucí schůzce ... ale to je jiná otázka.

Čili tato anketa, otázka a diskuse je podle mě Proti celému smyslu UBUNTU, ubuntu komunity a světa free softwaru vůbec.


no a ja mam dojem, ze Ubuntu chce byt "pro lidi" ne "pro lidi, kteri si jej umi nainstalovat, nastavit a pripadne i opravit"
takze predinstalovany system (a i vyladeny) by treba mnoho lidi uvitalo, jinak je pro ne pouzivani Ubuntu nemozne, protoze se k nemu vubec nedostanou
instalace samotna ci komplikace pri instalaci muze byt pro mnoho lidi neprekonatelny problem

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #47 kdy: 24 Května 2011, 08:39:59 »
Když za mnou někdo seriozně přijde, rád mu nainstaluju ubuntu zadara. Když to bude hezká slečna...

...takže starej důchodce s nemocnou nohou má utrum...

Ale vážně: nechápu, proč by se například sedmdesátiletý důchodce, který si chce přečíst maily a najít si předpověď počasí a program televize na webu měl chtít cokoli učit? Zvláště, když má problém si zapamatovat Ctrl+C a Ctrl+V.
Potřebuje systém, kterej zapne, použije a vypne. Není to nic proti Ubuntu, ale důchodců přibývá geometrickou řadou a přeci nechcete, aby zůstali u woken, nebo nedejbože objevili Android nebo Macka.
« Poslední změna: 24 Května 2011, 10:06:28 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #48 kdy: 24 Května 2011, 08:56:05 »
"Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu"

NA to abych mohl popravdě odpovědět, musela by pod otázkou být detailnější definice vyladěnosti.

Počítám že do vyladěnosti Ubuntu nespadají samolepky nebo cd, ale nastavení systému.

Ubuntu je vždy v nějaké "naladěnosti".

Lazení této "naladěnosti" do nějaké "vyladěnosti" znamená býti ubunťákem. Je to bytostná podstata, smysl samotného Ubuntu. Dosáhnout absolutní, konečné vyladěnosti , znamená konec ... smrt.

---

Podle mě, by otázka spíš měla znít: "Kolik je ochotný nezkušený uživatel zaplatit za naformátování, instalaci a nastavení Ubuntu?" Taková otázka je podle mě ale proti filosofii Ubuntu, kt. je spíš o tom se něco naučit, vysvětlit, pomoc si navzájem. O tom je Ubuntu komunita, ubuntu fórum. Když za mnou někdo seriozně přijde, rád mu nainstaluju ubuntu zadara. Když to bude hezká slečna, možná budu trvat na budoucí schůzce ... ale to je jiná otázka.

Čili tato anketa, otázka a diskuse je podle mě Proti celému smyslu UBUNTU, ubuntu komunity a světa free softwaru vůbec.


K+ This was a triumph. I'm making a note here: HUGE SUCCESS...

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Na kolik si ceníte vyladěné Ubuntu?
« Odpověď #49 kdy: 24 Května 2011, 10:01:20 »
...
 Taková otázka je podle mě ale proti filosofii Ubuntu, kt. je spíš o tom se něco naučit, vysvětlit, pomoc si navzájem.
...
na tos prisel jak?
http://www.ubuntu.com/project/about-ubuntu/our-philosophy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.