Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Battle for Wesnoth  (Přečteno 25819 krát)

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Battle for Wesnoth
« Odpověď #25 kdy: 16 Listopadu 2006, 13:51:32 »
koukni se do synapticu ... určitě je tam najdeš.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Battle for Wesnoth
« Odpověď #26 kdy: 16 Listopadu 2006, 14:30:17 »
Jasne je pravda, to co jsem si kompiloval je release candidat, ale podle me je vyborny. Proc kompilovat? No neni to zas tak velky problem. Muzete hru optimalizovat a mate vzdy nejnovejsi verzi. Protoze mam zkusenosti, ze v repozitarich se vzdy objevi mrda aplikaci v nejaktualnejsich verzich (Blender, Inkscape ...), ale potom pokud vyjde novejsi verze uz mate s ofic repozitari utrum. Bud neoficialni repozitare nejake nebo kompilace. Proto si myslim, ze kompilaci by se nemel nikdo vyhybat. K te cestine. Zkousel jsem hybat s locale na cs_CZ.UTF-8 a vubec se to nechyta :(. Me anglictina nevadi, ale zase me nebavi jen tupe hrat. A z tech textu ve hre prelozim 50 - 60%. Prepinat do hry a na slovnik je neprakticke.

EDIT: Cestina uz jede. Nemel jsem nainstalovany balicek languages-pack-cs-base a tudiz ani nevygenerovane cs_CZ locale. Ale i tak hra nedokazala locales pro ni upravit. Skoncilo to touto chybou
Kód: [Vybrat]
set locale to cs_CZ.UTF-8
locale not found in known array; defaulting to system locale
set locale to
. Nicmene pokud jsem jako default locale nastavil cs_CZ.UTF-8 hra se spustila automaticky cesky a ja si konecne mohl zahrat tutorial na 100% :).

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Battle for Wesnoth
« Odpověď #27 kdy: 16 Listopadu 2006, 18:38:31 »
Mam jednu otazku, na ktorú som prisiel pri  tejto hre. Ako sa prepnem pocas hrania do gnomu? Viem ze to bude mozno blbost, ale neprisiel som na to.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Battle for Wesnoth
« Odpověď #28 kdy: 16 Listopadu 2006, 19:00:55 »
No to neni podle me blba otazka, taky uz jsem nad tim uvazoval a dosel jsem k zaveru ze to jednoduse nejde. Ale nekde v nastaveni je polozka zobrazovat v okne nebo fullscreen a tu kdyz odskrtnes tak se ti hra zobrazi v okne a muzes delat neco v gnome.

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Battle for Wesnoth
« Odpověď #29 kdy: 16 Listopadu 2006, 19:49:53 »
aha. vdaka, vsak to sa dobre hra aj v okne :)
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

gema

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
    • http://gemerle.cz/jan
Battle for Wesnoth
« Odpověď #30 kdy: 17 Listopadu 2006, 11:08:13 »
je, uz sem si nainstaloval 1.1.12 a vsechno funguje :D kdy si zahrajem?

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Battle for Wesnoth
« Odpověď #31 kdy: 17 Listopadu 2006, 11:34:04 »
Co třeba v neděli ? Po osmé ?
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Battle for Wesnoth
« Odpověď #32 kdy: 17 Listopadu 2006, 12:06:35 »
Ráno nebo večer?

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Battle for Wesnoth
« Odpověď #33 kdy: 17 Listopadu 2006, 15:41:53 »
Zahral by nekdo v ponedli, utery nebo stredu k veceru? Nebo v podstate jakykykoliv pondeli, utery nebo stredu k veceru. Jestli jo muzete se ozvat. Tato nabidka je casove neomezena :D

gema

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
    • http://gemerle.cz/jan
Battle for Wesnoth
« Odpověď #34 kdy: 17 Listopadu 2006, 18:59:49 »
jj ja muzu, neznate nejakej ceskej server?

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Battle for Wesnoth
« Odpověď #35 kdy: 17 Listopadu 2006, 22:15:47 »
Hele moja ip je 91.148.6.33 spustam tu hru takze kedy zahrame a kolkati ? Napiste mi na icq 226596893
Ako spustem tem wenoth-server ?
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Battle for Wesnoth
« Odpověď #36 kdy: 18 Listopadu 2006, 14:52:35 »
Citace: jojko
Ako spustem tem wenoth-server ?
Musis ho mit naistalovany (normalne pres synaptic - balik wesnoth-server) a potom uz budes mit v nabidce "hra vice hracu" moznost vytovrit sitovou hru, nebo tak neco.

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Battle for Wesnoth
« Odpověď #37 kdy: 18 Listopadu 2006, 19:44:51 »
Večer ...
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Battle for Wesnoth
« Odpověď #38 kdy: 19 Listopadu 2006, 11:19:03 »
Ked to tak citam tak ak chcete tak vam pripravim deb baliky.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Battle for Wesnoth
« Odpověď #39 kdy: 10 Prosince 2006, 14:35:56 »
Citace: gema
je, uz sem si nainstaloval 1.1.12 a vsechno funguje :D kdy si zahrajem?
můžeš mi dát nějaký návod, jak jsi to provedl? já mám v synapticu jen verzi 1.1.8, takže se nemůžu připojit na ten oficiální server.
Ještě jeden dotaz: máte v té doprovodné muzice taky takové jakoby praskání? Celkem mě to štve a zajímalo by mě, jak se toho můžu zbavit (kromě stažení hudby na minimum, protože je skutečně líbivá).
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Battle for Wesnoth
« Odpověď #40 kdy: 10 Prosince 2006, 20:41:39 »
pro ty kdo by to jeste nevedeli, strucny navod na wesnoth uz je i na wiki
http://wiki.ubuntu.cz/Battle_for_Wesnoth
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Battle for Wesnoth
« Odpověď #41 kdy: 10 Prosince 2006, 20:53:04 »
Jednoduse zkompilovat. Navod co doinstalovat pro to aby jste mohl kompilovat je tu na foru nescetnekrat. Na wesnoth.org je navod na kompilaci. Trochu je treba si pohrat s knihovnami nutnymi pro kompilaci. Musi se instalovat jak samotna knihovna tak jeji sestra s privlastkem -dev. Pokud si neste jist jestli jsou to ty spravne knihovny protoze se v repozitarich nejmenuji presne jako pisi v navodu, jednoduse je nainstalujte a spustte ./configure. Pokud skonci hlaskou typu vytvarim makefile mate vyhrano. make potom make install a wesnoth je vas.

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Battle for Wesnoth
« Odpověď #42 kdy: 10 Prosince 2006, 22:34:07 »
Kompilace není nutná. Použijte zdroj : deb http://ftp.tr.debian.org/debian/ unstable  main
Ovšem POZOR: Při aktualizaci seznamu balíčků se vám objeví kolem 650 nových aktualizací. NEAKTUALIZUJTE. Jsou to balíky pro debian né ubuntu a nejspíš by vám zničily systém. Jenom si najděte hru, nainstalujte a zdroj zakomentujte nebo vymažte a pak aktualizujte seznam balíčků.Hra funguje bezchybně a hned v češtině. Jinak verze 1.1.12 už je stará, existuje už verze 1.1.13 , která bohužel není ani v tomto zdroji.

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Battle for Wesnoth
« Odpověď #43 kdy: 11 Prosince 2006, 15:25:01 »
Nechci samozrejme nikomu vykladat ze je kompilace nejaky zazrak, ale podle me kazdy kdo poziva linux vice jak jednou za 14 dni by se mel seznamit s kompilaci. Nerikam ze pokud se vyskytne nejaky bug, kvuli kteremu se nemuze kompilace dokoncit, aby jste byly schopni jej odstranit. Ale zkratka nainstalovani zavislosti a postup podle readme zvladne skoro kazdy a nutno poznamenat ze je to nekdy opravdu good. Zadne shaneni repozitaru, cerstvy software. A pokud se preci jen necitite tak to aspon zkuste pokud ./configure nedojede ok chyba je asi mezi klavesnici a zidli. Pokud make nebo make install (pod pravy roota samozrejme) tak zrejme chyba neni u vas. Pokud mate nejake zavislosti ktere jsou vyss inez verze v systemu a hrozi ze by vam ho rozkopali tak si je zkompilujte treba do /usr/local a pak ktomu programu zkuste vnutit aby tu knihovnu hledal tam kde jste ji zkompilovali a ne ve standartnich cestach systemovych. Ale samozrejme nikoho nenutim. Jen podnet k experimentovani. Wesnoth je zrovna dobry k vyzkouseni uspesne kompilace, jde to jako pomasle pokud nainstalutete pozadovane zavisloti.

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Battle for Wesnoth
« Odpověď #44 kdy: 11 Prosince 2006, 16:31:14 »
to drat: dobra zkusim vlastni kompilaci (stejně se to chci do budoucna naučit).
to all: a s tim zvukem nikdo neporadí?
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

fastsnail

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Battle for Wesnoth
« Odpověď #45 kdy: 11 Prosince 2006, 20:36:11 »
eStar: S tím tvým zdrojem se nějak nechce skamarádit moje apt, takže aby mi vůbec fungoval program aptitude, musel jsem ten řádek ze sources.list vymazat...
ARCH Linux na desktopu:
Chieftec LBX-02B-B-B-400W, Asus P5B-VM, Intel Core2Duo 6320, 2x512MB Geil, 250GB Seagate, nVidia 7300GS, Samsung 225BW (22" 1680x1050)
 UBUNTU Studio 8.04 (HH) na notebooku: Lenovo ThinkPad R61; 15,4" WSXGA+ (1680x1050); nVidia Quadro NVS 140M

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Battle for Wesnoth
« Odpověď #46 kdy: 12 Prosince 2006, 15:31:40 »
Citace: fastsnail
eStar: S tím tvým zdrojem se nějak nechce skamarádit moje apt, takže aby mi vůbec fungoval program aptitude, musel jsem ten řádek ze sources.list vymazat...
Já ho použil přes synaptic a žádný problém.

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Battle for Wesnoth
« Odpověď #47 kdy: 18 Prosince 2006, 16:02:31 »
UFF, tak se mi povedlo zkompilovat si vlastní hru, pořád mám ale dva problémy:
1) křupání ve zvukové stopě (viz výše)
2) ukrutně pomalé posunování mapy
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Battle for Wesnoth
« Odpověď #48 kdy: 18 Prosince 2006, 19:42:51 »
zdarec,
Nainstaloval jsem si Battle for Wesnoth přes Synaptic, ale nevím, jakou mám verzi. Můžete mi prosím napsat, jak se mám připojit na servr? Potřeboval bych to trochu polopaticky, pro syna.
Mám Ubuntu 6.06.1 LTS.

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Battle for Wesnoth
« Odpověď #49 kdy: 18 Prosince 2006, 21:28:51 »
Číslo verze je napsané v levém dolním rohu na hlavní stránce hry (s hlavním menu). Pokud jste instaloval přes Synaptic, tak to bude nejspíše verze 1.1.8, přičemž na oficiální server je v současné době potřeba verze 1.1.12. Seznam dalších možných serverů s podporovanými verzemi jsem na stránkách hry nikde nenašel.
Pokud chce Váš syn hrát po síti a stačí mu, že by hrál pouze s kamarády, kteří mají stejnou verzi - pak by jeden fungoval jako server (nutný je balíček wesnoth-server) a ostatní by se k němu připojili, tak máte téměř vyhráno. Pokud prahne po oficiálním serveru, pak ať si (a) počká - což může být i velmi dlouho - a trénuje zatím na taženích nebo (b) zkompiluje potřebnou verzi
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.