Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

jaky jste typ uzivatele (viz. nize) ?

jsem prvni typ ..
jsem druhy typ ..
jsem treti typ ..

Autor Téma: Je ubuntu pro vsechny?  (Přečteno 12510 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #50 kdy: 11 Prosince 2008, 20:54:35 »

 .. tohle je trochu mimo misu ..






neni to mimo misu - ja ty tvoje zvasty pochopil stejne...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #51 kdy: 11 Prosince 2008, 21:05:37 »
.. hm .. ok. nevim jak jsi si me zvasty vylozil, nicmene budu se opakovat ::

nemyslim si, ze Linux je blbce .. // to je vse a nijak uzce to nesouvisi s tim jestli nekdo radsi cmdlajnu nez GUI

ad.rady) ja neznam klikatka v GUI, proto pokud se me nekdo na neco pta, tak se v 99% pripadu dozvi prikaz .. jednoduse to neznam jinak

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #52 kdy: 11 Prosince 2008, 21:14:44 »
ale ja jsem ten Linux nainstaloval fakt skutecnym blbcum (dle tveho meritka - asi). Opravdu - treba klukum z Oravy, Moravy ;D , kteri treba zasadne pouzivaji jenom mekke i... Pripravil jsem jim system, vysvetlil jim jak na to, oni si udelali na papirek poznamky a dnes uz pul druheho roku na linuxu vesele klikaji...Jednou za cas, jak se vidime, jim tam neco posmrdlam a de se dal! Uplne stejne, jak 80 procent uzivatelu Windows, kteri si sami taky nedokazi poradit...
Proste to co pises, uz u Linuxu neplati - mozna by ses mel podivat na ty klikatka... 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

xfce

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #53 kdy: 11 Prosince 2008, 21:25:15 »
pokud nema bezny clovek ve sve blizkosti nekoho, kdo mu dokaze pomoci s resenim jeho problemu, tak bycb rekl ze pouzivat Linux nuze byt misty znacne deprimujici ..
Ano, ale to jako chcete lidem ve zkoušení Linuxu nějak bránit? Jak?
A když už ho zkusí a něco mu tam nepůjde (a ono nepůjde  :)), tak přiběhne sem a jsou jen 2 scénáře:

1) napíšete mu (je jedno, jestli přímo nebo nepřímo), že na Linux intelektuálně nemá a že pro nás není přínos a tak ani nebudeme plácat energií mu pomáhat
2) budete se mu snažit pomoci, i když si budete v duchu říkat "to je zase případ..."

Ani jeden scénář nezaručí, že u Linuxu zůstane a že o něm nebude říkat, co tam všechno nefunguje, ale zatímco v prvním případě pomluví kde co a HLAVNĚ komunitu, jaký to jsou namyšlený kokoti a že místo aby pomohli se mu vysmáli jak je blbej, tak v druhém případě řekne "hele ono mi to sice nefungovalo, ale fakt se mi tam snažili pomoct" - a to je sakra rozdíl.

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #54 kdy: 11 Prosince 2008, 21:38:46 »
4xfce ..

ne, ja budu do posledni kapky krve pomahat i sebezaostalejsimu synkovi nebo cerecce, ale jedine co pozaduju je, aby projevil alespon krapet snahy.

pokud sem prijde line, neiniciativni, hloupe a nevychovane hovado, tak si jednoduse nedokazu pomoct ..
« Poslední změna: 11 Prosince 2008, 21:51:21 od nettezzaumana »

xfce

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #55 kdy: 12 Prosince 2008, 11:51:26 »
ne, ja budu do posledni kapky krve pomahat i sebezaostalejsimu synkovi nebo cerecce, ale jedine co pozaduju je, aby projevil alespon krapet snahy.
pokud sem prijde line, neiniciativni, hloupe a nevychovane hovado, tak si jednoduse nedokazu pomoct ..
Původně to bylo "ze kterych nic dobreho nekouka, zadna tvorivost, zadne trebas reportovani bugu". Čekat od BFU tvořivost nebo reportování bugů je opravdu mimo, většina lidí je ráda, že se konečně naučila dvojklik a vypotí email.. Jenže i BFU je přínosem, už jen když napíše, co mu nejde, je to dobrý feedback (teda kdyby na to Canonical bral ohled  :)) Vyšší čísla rozšířenosti pomohou ve větší snaze výrobců poskytovat drivery. Pro OS, který bude používat několik geeků, nikdo žádné drivery a další podporu nevydá. Takže na tom následně vyděláte i vy.

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #56 kdy: 12 Prosince 2008, 23:50:39 »
je to asi ta prva  ;D ;D ;D.....ale ovládnout sem ho jeste neovládl...no motivace zustáva... Sloboda...a ne 30-dný trial...... a jeste moc vecí.... jo a serou mne hlavne stim ze vymivaj detem na skolách mozgi ...to udelali aj mne...no na stesti sem se spamatoval v cas ;D ;D ;D.... good topic!

ornet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #57 kdy: 13 Prosince 2008, 11:37:59 »
Moje seznámení s Linuxem mělo několik fází:
                      1. Naprosté znechucení - nepodařilo se mi nainstalovat Mandrivu, suse.
 asi po půl roce  2. Lehký zájem/nezájem - nainstaloval jsem Fedoru, ale co s tím?
 po pár měsících 3. Zájem - vedle widlí jsem nainstaloval Ubuntu 5.10.
                      4. Nadšení, Zažrání - úžasné objevování (jak malé děcko).
                      5. Běžná práce - asi před rokem jsem zrušil Windows. Jsem a zůstanu Lama.

Do Ubuntu jsem ukecal dva lidi: Manželku - používá
                                          Kolegu z práce - nechytil se
   
   

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #58 kdy: 13 Prosince 2008, 20:20:48 »
"Pro mne je Linux jako kolo"
Když sednu na kolo tak si jedu kam chci, bez ohledu na to jestli jedu nebo nejedu po silnici.
Když sednu do auta, mohu jezdit jen po silnici a podle předpisů. Dostanu se do dopravní zácpy kde stojím za desítkama aut a musím čekat až ty "trojský koně" pustí na křižovatce zelená.

Linux používám od verze. 7.10.

Linux jsem nainstaloval asi na 7 stále používajících počítačů. Z instalacemi nebyly problémy a dodnes fungují.
Licence na XP mám doma tři, z toho jen jednu používám a na ostatních PC je Ubuntu.
Zařadil sem se do skupiny 1, protože to co mne baví, tomu se rád věnuji...
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #59 kdy: 26 Ledna 2009, 22:11:39 »
Já jsem ten první typ. Linux používám od verze Ubuntu 7.10. Ubuntu, Xubuntu resp. Fluxbuntu jsem nainstaloval na 6 počítačů - podle konfigurace HW. Celkem mi to jde snadno, netrpím z občasných problémů rozladami, nespavostí ani depresemi.  :)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #60 kdy: 12 Července 2009, 20:03:39 »
Jsem třetí typ,neschopnost googlit,hledat,kouknout se na wiki,líný,tlustý,mladý prase :) Ubuntu používám protože linuxu (či unixu) nerozumím,s debianem jsem se pral týdny a stejně to nešlape jak má...Ale jsem open-srcdcař,na pda mám windows mobile jen z nutnosti (kéž se dočkáme toho že nainstalovat systém na pda bude stejně "jednoduché" jako na počítač) ,čekám na něco s 1) hw klávesnicí 2) Androidem(google jako velky bratr nicemene je to opensource) 3) přijatelným vzhledem a designem (g1 je prasárna z nutnosti,vrže to,tlačítka nezmáčknutelný,malý,daleko od sebe) na stolním počítači bych svoje data nesvěřil ničemu jinému než opensource - tudíž v současné době linuxu.Není to tím že bych si to nějak vášnivě upravoval,nebo tomu kódu vůbec rozuměl (programovat neumím,bash je pro mne problém) ale že mám z toho divný pocit když pracuju na něčem u čeho nikdo neví co to doopravdy dělá.Tolik ke mně :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #61 kdy: 13 Července 2009, 01:33:51 »
Ubuntu je pro ty, kteří si ho chtějí nainstalovat. Ubuntu není pro ty, kteří si ho nainstalovat nechtějí. Někdo talent má, někdo ne, někdo u toho vydrží a někdo odpadne, ale to je v životě naprosto normální.

Lidé, kterým jsem pomohl s počítačem a to ať Win nebo Linux se mi někdy opravdu zdáli jako flákači a bez zájmu. Jenže, když si s nimi člověk promluví, zjistí že pouze netuší jak problém "profíkovi" jako já popsat, kde hledat řešení a jak s ním pracovat.

Při té příležitosti si vždy vzpomenu na můj první počítač s procesorem Intel 386 SX a okamžik, kdy přišel pro mě tehdy IT Guru Ivoš (on opravdu byl a doposud je) a ze svých výšin se zeptal: "Jsou tam nějaký hry, soft?" A já před ním stál a nic neříkal, protože do té doby (měl jsem ho jeden den) jsem dokázal použít pouze jeden příkaz "help" a to se ještě nedovedl vrátit zpět na klasicky prompt. Byl to DOS 6.22.

Možná jsem mu mohl tehdy připadat jako líný, tlustý hovado bez špetky snahy, ale já jen netušil odkud mám začít... :-)
« Poslední změna: 13 Července 2009, 01:39:01 od umiyaki »
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.