Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu  (Přečteno 14096 krát)

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 01 Ledna 2008, 17:14:39 »
kdybys ten obchod měl mluvíš jinak to za prvé. A za druhé ukazuje to jenom, že se menšina musí cpát kamkoliv jakýmkoliv způsobem, stačilo by se zeptat jesti by tam třeba nějakej plakát nebo něco k sobě nedal a ne to tam narvat prostě a hotovka a tady na foru je to strašně vtipný. Osobně je mi to fuk, ale vrhá to špatný světlo.  ;)

co bych si řekl já v jeho pozici:

nj dejte dětem nálepky a takhle to dopadá a strhl to.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 01 Ledna 2008, 17:34:24 »
Tak za prvé - kdybych ten obchod měl, tak bych se asi fakt zasmál a pokud bych nevěděl, co je to Ubuntu, tak bych si to zjistil, ale natolik se znám, že bych z toho nejančil jak pominutý a zapřísáhlý zastánce "jediného a toho pravého", majoritního OS  ;)
A za druhé - jak jsem psal - Není potřeba to nijak dramatizovat... Je to prostě fórek s JEDNOU nálepkou, která nic NEZESMĚŠŇUJE a ani NEPOŠKOZUJE  ;) ;) ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 01 Ledna 2008, 18:00:01 »
Já žádnej systém nezastávám. Mám Fedoru a používám ji a jen v případě nutnosti použití CADu bootuju do Windows. Alespoň nejsem jedinej kdo má na to takovej názor jako já. Ale jak říkám je mi to fuk. BTW. A  co to dělá když to nezesměšňuje ? Reklamu ? Nebo jak to mám chápat. Já myslim, že právě tomu se tu většina směje ne ? Že to má jako zesměšňit MS. Nerozumím takovým jako jste vy. Toť můj názor a toho se držim, ale nebudu se snažit nadále něco říkat, vypadá to, že je to zbytečné.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 01 Ledna 2008, 18:40:46 »
Většina z vás to chválí ,ale kdyby někdo na obchod s linuxovejma distrama nalepil nálepku JE TU VISTA ŘEKNĚTE WOW tak by tu byla diskuze o 250 přízpěvků jak je microsoft špatnej a jak lidi neví co je dobré.Navíc odlepovat nálepky ze skla občas jde fakt blbě a jedině přiděláváte práci lidem kterým ten krám patří.Oni těžko ovlivní co lidi chtějí kupovat pokud je po tom poptávka tak proč sobě dělat zlo a prodávat linux ?Windows už nepoužívam ,ale pořád to beru jako slušnej OS i když je dost předraženej.

qUAKER

  • Host
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 01 Ledna 2008, 22:12:31 »
windows není špatný OS. ale když je něco lepší, proč to nepoužívat ;)
Windows mám doma kvůli některým hrám ale většinu si přes wine rozchodím.

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #30 kdy: 01 Ledna 2008, 22:19:30 »
Podělím se s vámi o své dojmy z tohoto vlákna:
1)I když máme všichni rádi linux, ten vtípek imho zas tak geniální není. Ale netvrdim že je trapnej.
2)Někteří nejmenovaní účastníci této diskuse mi přijdou jako typičtí matematici. Rozhození, jakmile někdo do jejich přehledného světa čísel nalepí nálepku navíc. S nikým se nedomluvíte tak špatně, jako s těmahle lidma.
3)Ještě jsem nezažil že by se někdo rozčiloval že mu někdo někam nalepil nálepku :). A právně je to imho taky v pořádku :).
4)Omlouvám se (především dámám), ale to nejde vyjádřit jinak. Asi 30 příspěvků tady řešíte největší sračku :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #31 kdy: 01 Ledna 2008, 23:01:07 »
Podělím se s vámi o své dojmy z tohoto vlákna:
1)I když máme všichni rádi linux, ten vtípek imho zas tak geniální není. Ale netvrdim že je trapnej.
2)Někteří nejmenovaní účastníci této diskuse mi přijdou jako typičtí matematici. Rozhození, jakmile někdo do jejich přehledného světa čísel nalepí nálepku navíc. S nikým se nedomluvíte tak špatně, jako s těmahle lidma.
3)Ještě jsem nezažil že by se někdo rozčiloval že mu někdo někam nalepil nálepku :). A právně je to imho taky v pořádku :).
4)Omlouvám se (především dámám), ale to nejde vyjádřit jinak. Asi 30 příspěvků tady řešíte největší sračku :).
Nemůžu než souhlasit.
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #32 kdy: 02 Ledna 2008, 06:16:09 »
Citace
1)I když máme všichni rádi linux, ten vtípek imho zas tak geniální není. Ale netvrdim že je trapnej.

mě to ani jako vtípek nepříjde, na to, že se tady tomu každej směje.

Citace
2)Někteří nejmenovaní účastníci této diskuse mi přijdou jako typičtí matematici. Rozhození, jakmile někdo do jejich přehledného světa čísel nalepí nálepku navíc. S nikým se nedomluvíte tak špatně, jako s těmahle lidma.

Stím rozhozením z nálepky navíc, to si ani komentář nezasluhuje  ;). Ano však je to špatně. Kdyby ti na dveře někdo nalepil MS Windows tak už vidim jak se tady směješ  ;) ;) ;) A nemusíš mi tu vyprávět, že ano. Je mi to jasné.

Citace
3)Ještě jsem nezažil že by se někdo rozčiloval že mu někdo někam nalepil nálepku . A právně je to imho taky v pořádku .

Ne ? Já ano. O právech nic nevim, beru to tedy tak, že máš pravdu.

Citace
4)Omlouvám se (především dámám), ale to nejde vyjádřit jinak. Asi 30 příspěvků tady řešíte největší sračku .

Pokud projedu první stránku, tak si připadám jak když čtu sračku to je pravda, ale zvrhlo se to tu k diskuzi a to je koukám tady špatně.  ;) ;)
Acer Aspire 5101ANWLMi

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #33 kdy: 02 Ledna 2008, 11:42:11 »
2)Někteří nejmenovaní účastníci této diskuse mi přijdou jako typičtí matematici. Rozhození, jakmile někdo do jejich přehledného světa čísel nalepí nálepku navíc. S nikým se nedomluvíte tak špatně, jako s těmahle lidma.
proc proboha matematici???
(at zmenime tema flejmu :) )
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

nettezzaumana

  • Host
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #34 kdy: 02 Ledna 2008, 15:43:34 »
dejte mi nalepky -- budu 'bombit' // nevim, jestli je to vtipne, ale ja bych to patrne -- majic nalepku -- udelal stejne..

vandalismus to rozhodne neni a na Linuxovou komunito to spatne svetlo nevrha.. jo, mozna trocha zbytecny thread, ale akce dobra..
proti nalepkam nic nemam -- windows jdou pres mrtvoly, lzi, klam a pokusy na zviratech ..

4 Duffy -- jj, tentokrat 90% souhlas
4 mAXxZ! -- nejebe ti trocha?? -- huh

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #35 kdy: 02 Ledna 2008, 16:12:25 »
mělo by ?  ;) Pokud máš nálepku a prostě si jí musíš nalepit a ještě k tomu na cizí obchod, potom jebe tobě.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #36 kdy: 02 Ledna 2008, 16:13:53 »
Určitě se ale mohl zeptat než to tam dal to mi nevymluvíte
/Vážně dělají pokusy na zvířatech ? /
Už se do diskuze nebudu zapojovat nemá to cenu :) je to stejné jako se hádat jestli je lepší linux nebo windows obojí je totiž dobré.

nettezzaumana

  • Host
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #37 kdy: 02 Ledna 2008, 16:28:57 »
.. je to stejné jako se hádat jestli je lepší linux nebo windows obojí je totiž dobré.
huh .. nemam nic proti windows a ani nejsem zadny Linuxovy fanatik, ale tomuhle se smeju << 'LOL'

ad.1) Pokud ti pripadaj windows dobre jen kvuli tomu, ze za jejich jednotne API lze vdecit patentu jedine firmy a tudiz neroztristenosti konfigurace, tak 'soudny den se priblizil sestry' ..

ps. jednou uz jsem to tady psal :: pro me jsou windows jako zaplacena devka co te ve skutecnosti nechce.. a jak rika Linus Torvalds::

"se softwarem je to jako se sexem, chutna lip kdyz je zadarmo.."
« Poslední změna: 02 Ledna 2008, 16:30:46 od nettezzaumana »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #38 kdy: 02 Ledna 2008, 16:36:48 »
4 maxz:
1)Humor je subjektivní, a pokud si většina myslí že to vtipné je, tak to většinou je tak. Neexistuje vtip kterému by se zasmál každý :).
2)Kdyby mi někdo nalepil nálepku windows na dveře, tak bych se asi fakt smál. Smál bych se tomu že existuje někdo kdo takhle propaguje MS Windows :). Já propaguju linux a svobodný software, protože mně (a nejen mně) dal skvělý operační systém a spoustu softwaru zadarmo a legálně. Proto mu něco dlužim. Microsoft mi za několik tisíc prodá zastralý šmejd co neustále padá, tomu opravdu nic nedlužim.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

nettezzaumana

  • Host
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #39 kdy: 02 Ledna 2008, 16:42:24 »
4 maxz:
1)Humor je subjektivní, a pokud si většina myslí že to vtipné je, tak to většinou je tak. Neexistuje vtip kterému by se zasmál každý :).
2)Kdyby mi někdo nalepil nálepku windows na dveře, tak bych se asi fakt smál. Smál bych se tomu že existuje někdo kdo takhle propaguje MS Windows :). Já propaguju linux a svobodný software, protože mně (a nejen mně) dal skvělý operační systém a spoustu softwaru zadarmo a legálně. Proto mu něco dlužim. Microsoft mi za několik tisíc prodá zastralý šmejd co neustále padá, tomu opravdu nic nedlužim.
jj. a navic popletl spouste deti hlavu ..
-- ja jak nejsem zvyklej, tak jsem pres vanoce smrtelne zaviroval svymu brachovi pocitac a windows jsem proklel asi 3x .. dyk je to hnus -- nejde mi operacni system a jeho kvalitu, jako o ty lzi a praktiky, ktere windows provadi .. je to hnuj

ps. a nevim, jestli je to humor.. ale je to jen nalepka a jak rikas ty, naprosto otevrene Linux propaguju taky a spatnou hlavu z toho nemam, pac kdyz mi nekdo pres rameno vidi muj vytunenej deskop a pta se co to je, tak zacnu popisovat rozdil mezi mym linuxem a 'jeho hnojem', coz je 100x horsi nez nalepka;..
« Poslední změna: 02 Ledna 2008, 16:44:35 od nettezzaumana »

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #40 kdy: 02 Ledna 2008, 17:06:36 »
Kdyby byl windows tak děsnej tak proč se lidi ještě nespamatovali a nepřešli na linux nebo mac?Kdyby měl Linux nebo Mac na trhu podíl 30% tak by určitě viry byly taky a bůh ví jak moc by proti tomu byl linux nebo mac odolnej.

nettezzaumana

  • Host
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #41 kdy: 02 Ledna 2008, 17:13:47 »
Kdyby byl windows tak děsnej tak proč se lidi ještě nespamatovali a nepřešli na linux nebo mac?Kdyby měl Linux nebo Mac na trhu podíl 30% tak by určitě viry byly taky a bůh ví jak moc by proti tomu byl linux nebo mac odolnej.
ne. jsi priklad popleteneho chlapce ..
Linux je na rozdil od windows uz nejaky ten patek nasazenej na serverech, coz je 'target #no.1' a protoze byl take pro ucely site a bezpecnosti vytvoren, tak na nem viry nejsou .. 'trackin' cookie' a podobny prohlizecovy balast je jasny, ale ze by se ti siril trojan (aka virtumonde) v systemovejch slozkach Linuxu je vyloucene..
;) -- mas se jeste hodne co ucit

ps .. v dobach, kdy mel mac 80% podilu trhu (min v USA) viry neexistovaly -- viry se rozsirily az s nastupem windows

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #42 kdy: 02 Ledna 2008, 17:22:40 »
100% bezpečný os není a kdo tomu věří je blázen.Viry se dají vytvořit na vše a většinou se rozšíří díky blbosti uživatele.Když bude nějaký BFU pracovat s Linuxem je schopnej ho zavirovat stejně tak jako windows /až an linux budou viry v takovém množství/

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #43 kdy: 02 Ledna 2008, 17:24:10 »
Ale ale. Jistě, že kdyby se rozšířil Linux tak bude taky terčem, navíc ani linux není bez děr a díky tomu, že jsou volně poskytovány zdrojové kody prakticky ke všemu je možné je najít a zneužít, ale také se dají rychle zacelit. Linux beru jako bezpečný systém, ale rozhodně nebude nenapadnutelný. V Mac OSx se taky využívaj díry programů jako Itunes, safary a podobně, taky díky těmto dírám bylo možné udělat pro mac osx "vir". Ale to je fuk. O to vůbec nejde. Nevim co sem do toho taháte teď bezpečnost a nebezpečnost systémů.  ;) Říkám, dle mě Windows není až zas tak špatný systém. Používám ale Linux, vybral jsem si prostě linux. Windows mám legálně v dual bootu kvůli specializovaným aplikacím. Ale jsme daleko od tématu.

Nebyl jsem sám kdo tu zmínil, že to není až zas tak vtipné lepit nálepku na obchod a "nettezzauman" dodal, že mít nálepku udělal by to samé. Fajn mě je to fuk. Vyjádřil jsem jen svůj názor a to, že je to trapný a akorát to vrhá špatné světlo na komunitu a jak jsme se přesvědčili, tak každý jsme jinej, někdo by se smál, kdyby mu to bylo provedeno, někdo ne. A právě protože jsme každej jinej se dá domluvit s prodavačem, myslim, že by vůči tomu ani nic nenamítal, ale když mu to tam nějakej "blbeček" nalepí jen tak jako strašnou srandu a půlka fora se tu může usmát smíchy, tak to strhne a řekne si, že jsme blbečci.  ;)
Acer Aspire 5101ANWLMi

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #44 kdy: 02 Ledna 2008, 17:53:19 »
100% bezpečný os není a kdo tomu věří je blázen.Viry se dají vytvořit na vše a většinou se rozšíří díky blbosti uživatele.Když bude nějaký BFU pracovat s Linuxem je schopnej ho zavirovat stejně tak jako windows /až an linux budou viry v takovém množství/


Ve widlích může BFU poškodit či zničit cokoliv na celém disku, v dobřech nastaveném linux jenom /home/bfu. Pak jsou tady ještě další důvody, kterým jako amatér moc nerozumim :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #45 kdy: 02 Ledna 2008, 19:20:59 »
zacina se to zvrhavat ve FLAME. proste je na nejakych dverich nalepka. tecka. rozvinte svuj klid  ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Pavel Půlpán

Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #46 kdy: 02 Ledna 2008, 19:22:19 »
Buďte dobrá, Lenino Haxleyová... ;D

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #47 kdy: 02 Ledna 2008, 19:29:14 »
Mě se to líbí, ptají se co podporujeme my, tak je tam jasná odpověď. Ale na druhou stranu, na windows se dá vydělávat, na ubuntu ne, takže ta nálepka tam asi moc dlouho nezůstane ;-)
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

Pavelp

  • Host
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #48 kdy: 02 Ledna 2008, 19:52:49 »
Sic mi ta diskuse pripadne vcelku naprd, neda mi, abych se aspon trochu nezastal Chriza. Vy ostatni, kteri mluvite o windows jako o "hnoji" a podobne, kteri lepite nejake priblble nalepky na cizi dvere (nejlepe vylezte na nejaky vysoky komin a rozvinte transparent), vezte, ze OS Windows ve verzi 2000/XP je dobry a stabilni operacni system, privetivy k uzivateli. Uzivatelem mam na mysli BFU uzivatele, nikoliv elektronikou zblble pubescentni hovado. Militantnim revem o nadrazenosti Linuxu a cmaranim grafitti na cizi zdi opravdu postrcite Open Source o hodny kus dopredu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #49 kdy: 02 Ledna 2008, 20:05:06 »
Pavelp podla mojho nazoru to je uz prehnane.
Co sa tyka win. je to dobry OS nech si hovori kto chce co chce kazdemu vyhovuje nieco ine a nech si vyberie kazdy co mu vyhovuje ale nech ma respekt aj k tomu druhemu.
Co sa tyka nalepky je to vtip a pokial ta nalepka ide lahko dole  nic proti tomu.

P.s a konecne kedy sa dozvieme ci tam este je? :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.