Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Internet a sítě / Re:Anketa na wifi
« Poslední příspěvek od West kdy 02 Duben 2021, 20:00:22 »
To riešiš stále rovnaký, alebo iný PC?
Tuším si niečo písal, že si to nechcel rozoberať kvôli záruke.
92
Internet a sítě / Re:Anketa na wifi
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 02 Duben 2021, 19:32:41 »
Ano - AC 3165 má 2 konektory UFL, ale PC má jen jednu anténu - leda by ten druhý konektor byl osazen jen kabýlkem uvnitř. Avšak jestli jsem to dobře pochopil, tak ani tak by se nic zásadního nestalo ..
93
Internet a sítě / Re:Anketa na wifi
« Poslední příspěvek od West kdy 02 Duben 2021, 18:19:29 »
Doteraz si tam mal kartu s dvoma konektormi, takže jedna anténa ostane v lufte. Tá druhá anténa sa používa na minimalizáciu závislosti na natočení PC vo funkcii diversity.
94
Ako vies ze ho tam nainstaloval boot-repair a ze to nieje stale ten isty co si tam niekedy omylom nainstalovala. EFI zavadzanie nieje ako volakedy MBR ze kazdy zavadzac si prepisal stale tu istu cast disku ale EFI ma svoju particiu a v nej moze byt zavadzacov kolko sa tam zmesti. Pri preinstalovani zavadzaca sa len opravia zavadzacie subory konkretneho OS a v UEFI sa oznaci ako prvy na bootovanie.
Ak si v ubuntu pripojis EFI particiu tak tam uvidis vsetky nainstalovane zavadzace v tej casti disku pekne kazdy vo svojom adresari aby sa nemiesali.
Napr. u mna to vyzera ako na obr.
95
Obecná podpora / Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Poslední příspěvek od ikx kdy 02 Duben 2021, 17:01:37 »
...ano,ale nech riesi len problemy s linuxom,co je cielom tohto fora,bez oboznamenia citatelov o dokonalosti eppl...vid prispevok na pol strany vyssie...a tu poviem zazracnu skutocnost,ze aj bezne kompy dokazu fungovat 10 a viac rokov...aj android telefon vie vygumovat ájfon...aj vygumoval...a napriek tomu tu nikto neriesi svoj problem s linuxom s konecnym konstatovanim,ze win je predsa lepsi...chýba objektivita...skorej priklanam k nazoru,ze to cele je o tom,ze ona nato ma...asitolkonadnes...
96
Internet a sítě / Re:Anketa na wifi
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 02 Duben 2021, 14:01:41 »
Testuji teď na jiném modelu Intel AC 9462, kterou ani 20.04.2. nedokáže identifikovat, ale výsledek je velmi mírně nestabilní, ale celkem slušný. Horší je ten správce sítě, který dost selhává v přepínání a vynucování pásma. Ale to prý řeší WICD- jen se nepodařilo prý ještě dořešit definitivní odstavení výchozího netmanageru.
Takže teoreticky bych mohl kupit celkem lacině AC 9461 - tedy pokud v těchto kartách není nějaký propastný rozdíl - nevíte někdo ?

Edit: Tak rozdíl je prý v tom, že 9461 má jednu přípojku na anténu a 9462 dvě, což je asi šumák, pokud má PC pouze jeden anténní výstup RSMA ..
Nebo se pletu?
97
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Problém s aktualizacemi
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 02 Duben 2021, 13:50:18 »
Třeba by chtělo začít tím, že podáš nějaké kloudné informace, jako třeba co máš za OS a zkopíroval sem do KÓDU, co vypíše terminál po zadání těch příkazů.
98
Obecná podpora / Re:micro SD karta a ext 4 problém s právy
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 02 Duben 2021, 13:25:39 »
To appleovaní se mi nelíbí o nic více, ale je třeba podotknout, že Abby tu problém s Linuxem řeší. A to ten generální tedy nejpodstatnější: Přístup a mentalita vývojářů a potažmo i komunity. Že je tolik lidí tak retardovaných, že si nedokáží uvědomit, že efektivnější cesta je pracovat na zdokonalení systému a nikoliv ho neustále upravovat až přetvářet (systemd) v uživatelsky bezvýznamé rovině, bez dořešení toho podstatného a základního. I největšímu blbovi ze staré gardy fabrikantů bylo jasné, že tohle je cesta do záchoda. Ano i otevřená mysl je potřeba pro progres, ale to se má dělat paralelně a až opravdu funkční změny postupně zavádět. A ne to šít horkou jehlou a brát si uživatele jako rukojmí. A to je přesně to, co mě u např. MS až tolik nepřekvapilo - jim jde jen o prachy, ale u Linuxové komunity je tohle selhání už i v rovině základní myšlenky ...

Pravda je taková, že Linux (a tím hůře, že ani korporátní distra) dodnes uspokojivě nefungují ani v takových základních věcech, jako je např. vykreslování obrazu či připojení periférií. A o to tuplem hůře, že s novými verzemi, místo aby byl alespoň mírný progres přichází dekadence - tedy zhoršuje se funkčnost i věcí, které předtím alespoň pro ty méně náročné fungovaly alespoň použitelně, když už ne kdovíjak.

A na místo, aby se tyto kritické hlasy zvedaly a ti fundovanější bombardovali vývojáře zaměřením se na základní funkčnosti OS, tak se tu projevuje spíše tendence dělat, jako že ty potíže mají jenom nadšení příznivci jiné platformy ..
.. to je pak na místě otázka, jak to, že pak jenom třeba tady to naše malé české fórum dokáže takhle bohatě zaplňovat malá hrstka lidí ...
... a že se jedná jen o tak malou hrstku ...

Není to žádné velké logické padedé se pak dobrat k tomu, že takové hlasy, jako je tento poslední na který reaguji, v podstatě Linuxu škodí více, než omílaná propagace někoho, kdo si zřejmě neuvědomuje, komu a čemu vlastně se podvolil, k čemu to ve skutečnosti slouží a jaké to má fatální sociální dopady ...
99
Pracovní prostředí / KDE - Režim spánku
« Poslední příspěvek od jeem@email.cz kdy 02 Duben 2021, 13:00:07 »
Dobrý den.
Po každé aktualizaci mi zmizí volba 'Uspat' z nabídky start. Občas se po jiné aktualizaci opět objevila, ale nyní je cca dva měsíce je asi nadobro pryč. což je pech, protože to je ta z mého pohledu ta nejčestnější možnost.
Aktuálně jsem to vyřešil ikonou s linkem na systemctl suspend, ale beru to jako nouzové řešení.

Nevíte někdo proč se to děje?
Díky JM.
100
Pracovní prostředí / KDE - problém s právy
« Poslední příspěvek od jeem@email.cz kdy 02 Duben 2021, 12:54:18 »
Dobrý den.
Až do minulého týdne mi aplikace (Kate, Dolphin) zobrazili dialogové okno pro zadání hesla na povýšení práv, pokud jsem na danou operaci neměl právo. Typicky třeba úprava php.ini.
Poslední týden (asi po aktualizaci) to nefunguje a píše hlášku, že na operaci nemám právo nebo je soubor poškozený. Jelikož to dělá u všech souborů, předpokládám, že je to těmi právy.
Nevíte někdo co s tím?
Díky JM
Stran: 1 ... 8 9 [10]