Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Nový wifi router
« Poslední příspěvek od CyberCodeDroid kdy Dnes v 06:46:11 »
Do limitu je tu TP-LINK Archer AX20 WiFi 6 (AX1800), ale viděl bych to na navýšení budgetu a jiného řešení, třeba MikroTik nebo Mesh WiFi systém.
2
Každopádně je rozdíl šílet z pandemie, o které si můžeme myslet své a chovat se jako vypatlaný příslušník sekty covidovy a je rozdíl pomoct to nesmyslné šílenství ukončit.
Sama jsi si odpověděla  ;)
Stačí si jenom najít definici "pandemie" a "epidemie". Třeba Wikipedie hovoří: "V ČR je to pro vyhlášení epidemie chřipky 1.600 až 1.800 nemocných na 100.000 obyvatel, významné jsou i další okolnosti, například trend, nakažlivost nebo úmrtnost."
Když vezmeme v úvahu, že "skutečně nemocných s C19" (nikoliv bezpříznakových/pozitivních!!!), kteří jsou hospitalizováni je nyní cca 7.000 lidí a cca 3.500 lidí s lehkým průběhem v PN doma, tak to vychází na 105 nemocných na 100.000 obyvatel - takže žádná epidemie se nekoná.
K oné "bezpříznakovosti" - masmédia a politici se ohánějí nesmyslnými čísly, když za nemocného označují "pozitivního" člověka. Ovšem k "ne/spolehlivosti" PCR testů (které definují pozitivitu i na další respirační viry, včetně chřipkových virů A a B, nebo i obyčejné rýmy (!!!), je toto označování velice diskutabilní.
Respirační onemocnění (tedy chřipky, zápal plic, rýma i C19) není NIKDY BEZPŘÍZNAKOVÉ! To je to samé, jako by někdo tvrdil, že máte BEZPŘÍZNAKOVÝ průjem..., když žádný průjem nemáte. V medicíně STÁLE PLATÍ: Kde nejsou příznaky onemocnění, není nemoc!
Nemoc je patologický stav organismu, projevující se PŘÍZNAKY pro danou nemoc specifickými - toliko základní lékařská poučka!
Kde nejsou příznaky, tam nemoc není.
Ad politikum: Když bylo v listopadu 2020 hospitalizováno cca 8.100 "covidových" pacientů, vláda tvrdila, "že jsme na 90% kapacity nemocnic". V lednu 2021 to bylo cca 7.500 pacientů a vláda strašila, "že jsme absolutně na hraně". Na začátku února 2021, když se rušila zbytečná polní nemocnice v Letňanech, která stála daňové poplatníky 100 miliónů korun (!!!), bylo v nemocnicích cca 5.600 pacientů a vláda kvílela, "že jsme už za hranou". Tak jaká se tu hraje hra? Kdo hraje tu hru: "čím lépe, tím hůře?" Už jen tohle musí docvaknout i méně inteligentním jedincům...
Celý rok se nosily roušky (ve většině doma ušité, protože vláda nic!) a najednou se zjistí, že nejsou tak účinné a že radši respirátory? Stačí si dohledat několik rozhovorů s plk. Romanem Prymulou, kde naopak obhajuje roušky a o respirátorech tvrdil, že "chrání jen nositele, ale nechrání ty ostatní" (rozhovory lze dohledat!). X odborníků (lékaři, biochemici, imunologové ap.) tvrdí, že zakrytí dýchacích cest je více zdraví škodlivé, než nějaký covid se smrtností v řádu 0,2 promile (!!!).
Jenže Hamáček (a jeho parta divných kamarádů s divnými firmami a se silnými vazbami na Čínu) nakoupili na jaře 2020 tuny respirátorů, které pak nenašly uplatnění, páč soudruh Prymula řekl ne (viz výše). Ale Prymula byl sestřelen, takže Hamáček, Babiš, Havlíček a další melody boys začali čuchat, že je potřeba se na těch levných, čínských, šmejdsky vyrobených respirátorech bez platné certifikace a zcela neúčinných musí přeci něco vydělat. Takže od čtvrtka máme povinné respirátory! Kvalitu čínských výrobků snad nemusím připomínat, že? Jeden respirátor vyjde u výrobce cca 40-80 haléřů (!!!), ale lidé je kupují (v mylné představě, že je ochrání) za 40-80 korun za kus (!!!). To ani tohle lidem nedojde, že té bandě, co se nazývá vláda (i opozice) vůbec nejde o zdraví lidí? Že jim šlo a jde jen o byznys? Za koho lobbuje Prymula a jaké společnosti je předsedou?
Takže závěrem: Vůbec nejde o nějakou nemoc, vůbec jim nejde o zdraví obyvatelstva, to je jen hra a masmédia jim v tom sekundují. Tady jde o prachsprostý covidový byznys - s vakcínami (které nejsou otestované!), s ochrannými pomůckami, které nesou na krabicích jasné upozornění "No Medical", protože jsou určeny pouze pro prašné prostředí, proti smogu a max. proti pylům.
Proto, když vidím, jak těm grázlům chce někdo ještě pomáhat, tak se mi otevírá kudla v kapse.
PS: Na rakovinu a jiné skutečné choroby umírá ročně násobně více lidí než na čínskou chřipku. Tím pádem oceňuji, že se někdo této oblasti věnuje a podporuje to, ale c19 je fakt za hranou...
3
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Konec LastPass
« Poslední příspěvek od Abby kdy Včera v 23:19:11 »
Taky mám ten pocit a myslím že právě hlavně o tom Next Cloud.

Home Assistant je Apple Home Kit? Ten používáme, ale běží to přes TV, aby byl přístup z venku a bereme pouze věci, které nepotřebují bridge a jedou napřímo a je to pecka 😊

AdGuard používáme na všem, máme normálně filtry z internetu, Bitwarden jsem dala taky u poskytovatele a to ostatní neznám. Cca 500€ stálo to Synology, není to to nejlepší, co by mohlo být, zjišťuju, že jsme si měly připlatit za verzi Play kvůli HW kódování filmů v Plex, ale to co má dělat tak dělá dokonale a vlastně kombinujeme Synology + iCloud + Apple Music a splňuje to prakticky 99.9% požadavků. Akorát to neutáhne ty 4k filmy přes internet, holt se nedá nic dělat. Spotřeba Synology je cca to samé v maximální možné zátěži, jinak většinou je na 8 W a jsou tam 4 NAS disky, 3x Seagate IronWolf (2x 4 TB, 1x 2 TB) a 1x WD Red (který byla chyba kupovat, v porovnání se Seagatem je horší a to jde o nezmrzačený disk SMR...). A výhoda je i v SHR (Synology Hybrid Raid) a formátu btrfs, jednoduché a funkční Time Machine, což si nejsem jistá, jestli bych na home made dokázala rozběhnout.
4
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Boj proti Covid-19 na domácích počítačích
« Poslední příspěvek od Abby kdy Včera v 23:12:34 »
Jestli to tak děláš, tvoje věc, já nosím roušku jen tam, kde za její nenošení hrozí pokuta. Všude jinde dýchám kyslík a bude to tak i nadále. Občas se setkám s debilem, který třeba ke mě odmítne nastoupit do výtahu, ale hadr mě nedonutí nasadit. Každopádně je rozdíl šílet z pandemie, o které si můžeme myslet své a chovat se jako vypatlaný příslušník sekty covidovy a je rozdíl pomoct to nesmyslné šílenství ukončit. Já jsem zvolila tu druhou možnost a i díky mě bylo tak brzo očkování (že kvůli "vládě odborníků" není dostupné je věc druhá), i díky mě se přichází s léky a i díky mě skončí tohle šílenství dřív, než by to bez distribuovaných výpočtů skončilo. A jakmile skončí "rýmičkové šílenství", tak vrátím výzkum rakoviny, který jedu už pěkných pár let. Ale protože chci, aby byl co nejdřív zase normální stav, tak prostě počítám covid. Nikdo vás k tomu nenutí, dělejte si co chcete, klidně jako typičtí češi jen nadávejte, mě je to fuk. Ale já aspoň mám dobrý pocit, že proti tomu šílenství bojuju a dělám dobrou věc.
5
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Boj proti Covid-19 na domácích počítačích
« Poslední příspěvek od ikx kdy Včera v 21:04:01 »
...sám na ludoprazdnej ulicy rano o piatej v maske...sam v aute za volantom v maske...cely den v maske...zmanipulovany ludia...v maske tazko dychaju,pneumonia,alebo virus...v skratke...
6
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Konec LastPass
« Poslední příspěvek od vawaver kdy Včera v 21:02:30 »
Myslím že už sme sa o tom bavili v nedávnej minulosti.
Ja mám doma za 500 eur postavený malý virtualizačný sever. Spotreba 33 W čo je cca 35 eur ročne za elektriku.
Beží mi na tom Proxmox a pod ním 2x Ubuntu server, 1x LXC a image s Home Assistant.
Zo služieb potom Nextcloud, a v dockeroch Adguard, Bitwarden, InfluxDB, Grafana, Nginx..
Proste aspoň pre mňa veci na domáce použitie.
Keby som nebol na optike, tak by som do toho nešiel.
7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Konec LastPass
« Poslední příspěvek od Abby kdy Včera v 20:47:48 »
Možná by to bylo řešení 😂 Jenže je tu několik otázek.
1. jaký HW, aby to nebylo hlučné a nežralo to jako tank
2. jaký OS na to použít
3. co na tom provozovat, když mi vlastně reálně stačí to, co máme a to je NAS s Plex/em pro snadné sledování filmů a seriálů kdekoliv na světě a na čemkoliv, Time Machine a klasické sdílené disky. Vlastně Plex je to nejsložitější a nejnáročnější, co na tom běží. Zkoušela jsem DS Note místo One Note a DS Note totálně selhal (pomalá synchronizace a málo funkcí). Zkoušela jsem cal/card dav a sice to bylo lepší, ale na iCloud mám změnu v kontaktu nebo kalendáři okamžitě všude a přes Synology to trvalo klidně několik desítek minut. Web server nepotřebuju, na cloud mám 200 GB iCloud, iTunes server nepotřebuju, protože Apple Music, Photo Station nepotřebuju, protože iCloud a Photos.app a přístup k fotkám z Windows nebo Linuxu nepotřebuju, stačí Mac a iPhone/iPad/TV. Jediné na co bych uvítala vyšší výkon Synology je přehrávání 4k videa přes internet, což nejde, protože upload je žalostně pomalý (10 Mbps) a na překonvertování není dost výkonu. Ale do fullHD to běží skvěle.
8
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Konec LastPass
« Poslední příspěvek od vawaver kdy Včera v 20:21:23 »
Načase si domov postaviť low cost virtualizačný server. 😂 😂
9
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Konec LastPass
« Poslední příspěvek od Abby kdy Včera v 20:19:08 »
Děkuji, ale já prostě docker nemám, můj NAS ho nepodporuje, nejde ani doinstalovat...
10
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Rozdíl mezi bash a zsh
« Poslední příspěvek od Abby kdy Včera v 20:18:10 »
To slovíčko "mám" je použito správně, protože jsou v mém vlastnictví. Chybně by bylo, kdybych napsala třeba, že je máš ty, protože 1. jsem tě v životě neviděla a 2. netuším, jak by ses k mým nahrávkám mohl dostat, když jsem si je pořídila pro svou potřebu. Jsou to moje nahrávky, protože jsem si je sama nahrála z CD a LP. Takže ano, vlastním je na fyzických nosičích a vlastním je i v elektronické podobě. Fascinuje mě, jak češi/slováci jsou se vším rychle hotoví, aniž by znali fakta 😂 A mimochodem, i kdybych měla jen elektronickou formu (což se časem stane, protože LP ani CD už ani nemám na čem přehrát, takže je nespíš brzo vyhodím), tak ta elektronická forma bude i nadále moje. A sice to mám samozřejmě nahrané na iCloud, ale současně mám kopii na NAS a na externím disku. Jestli to je proti nějaké licenci mě nezajímá, je to prostě moje kopie pro moji potřebu. A to stejné mám s některými filmy, které jsou dnes předabované případně budou nejspíš brzy zakázané (Demolition Man a Taco Bell resp. Pizza Hut, Running Man a spousta dalších "závadných" děl). A věř mi, že k mým kopiím se nikdo nedostane a nikdo mi je nesmaže.
Stran: [1] 2 3 ... 10