Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho?  (Přečteno 15435 krát)

Rinu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho?
« Odpověď #50 kdy: 01 Března 2009, 15:33:52 »
Sama bych takovou verzi velmi uvítala u LTS verzí. Je sice fajn, že se dá všechno stáhnout z netu, ale prostě někdy k němu člověk prostě přístup nemá. Nebo když býval člověk v podnájmu s pomalým netem, tak se hned orosil, když si představil, že bude muset stahovat větší množství aktualiací/programů.

Ano, můžu si pokaždé ze Synapticu balíčky pouze stáhnout a pak si je uložit na disk/vypálit nebo použít APTonCD, ale prostě bych ráda viděla všechno pohromadě oficiálně. Navíc bych měla pocit, že dostávám něco víc než vypálené CD s potiskem, což zvládnu sama.

I když s přihlédnutím na politiku Ubuntu mi přijde nepravděpodobné, že by podobné DVD spatřilo světlo světa.
ThinkPad R61 (2GB RAM, Intel Duo Core 2GHz, Intel GMA X3100) - Ubuntu 10.04 - Gnome 2.30.0

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho?
« Odpověď #51 kdy: 01 Března 2009, 21:26:20 »
Sama bych takovou verzi velmi uvítala u LTS verzí. Je sice fajn, že se dá všechno stáhnout z netu, ale prostě někdy k němu člověk prostě přístup nemá. Nebo když býval člověk v podnájmu s pomalým netem, tak se hned orosil, když si představil, že bude muset stahovat větší množství aktualiací/programů.

Ano, můžu si pokaždé ze Synapticu balíčky pouze stáhnout a pak si je uložit na disk/vypálit nebo použít APTonCD, ale prostě bych ráda viděla všechno pohromadě oficiálně. Navíc bych měla pocit, že dostávám něco víc než vypálené CD s potiskem, což zvládnu sama.

I když s přihlédnutím na politiku Ubuntu mi přijde nepravděpodobné, že by podobné DVD spatřilo světlo světa.

A co takhle Ubuntu Linux CZ? To tyto požadavky nesplňuje.

Rinu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho?
« Odpověď #52 kdy: 01 Března 2009, 21:47:20 »
Ah, myslíte http://sdruzeni.ubuntu.cz/?q=ubuntu-prirucka? Koukám, že to obsahuje nabitou dvouvrstou verzi DVD. Tak v tom případě už nic neříkám, moje nepozornost :).
ThinkPad R61 (2GB RAM, Intel Duo Core 2GHz, Intel GMA X3100) - Ubuntu 10.04 - Gnome 2.30.0

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho?
« Odpověď #53 kdy: 02 Března 2009, 09:36:14 »
Já osobně bych do toho šel, pokud by mi tato verze nabídla plnou podporu mé grafické karty (ATI X1400) a výše zmíněný software (hlavně Nero a LinDVD) tak bych neváhal ani minutu. Navíc fakt, že zakoupením Ubuntu pomůžu k jeho rozvoji  by mě pak mohl hřát u srdce :D
Možná, že už to někdo psal, ale nechce se mi procházet celé vlákno od začátku.

Z hlediska nesvobodných ovladačů je to nesmysl. Pokud ti nejede Radeon X1400 s nesvobodným ovladačem v normálním Ubuntu (repozitářovým, nebo staženým ze stránek ati), nepojede ti ani v powerpacku. Co se týče Nera, tam by byl určitě problém s licencemi. V prodejnost za 2000Kč bych nevěřil, možná tak za 500Kč, ale v obou případech si dovolím předvídat, že by to byla věc velice ztrátová (prostě náklady na distribuci, licence a podboně by byly vušší, než příjem z prodeje).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.