Zdravím,
vyměnil jsem Ubuntu za Linux Mint (verze 13 Maya, prostředí MATE 1.2.0) a mám pár problémů se kterými jsem se rozhodl obrátit na Vás, pokud by někdo byl ochotný pomoct a věděl, protože problémy jsou spíše obecnějšího rázu.
1) Největší problém je v nastavení výchozí browseru, který jsem určil operu viz
update-alternatives --config x-www-browser
Existují 3 možnosti pro alternativu x-www-browser (poskytující /usr/bin/x-www-browser).
Výběr Cesta Priorita Stav
------------------------------------------------------------
0 /usr/bin/opera 200 automatický režim
1 /usr/bin/chromium-browser 40 ruční režim
2 /usr/bin/firefox 40 ruční režim
* 3 /usr/bin/opera 200 ruční režim
avšak odkazy z jiných aplikací (například komunikátorů) jsou otvírány ve firefoxu. Problém se týká tohoto
http://unix.stackexchange.com/questions/36999/my-default-browser-is-set-to-firefox-but-links-open-with-chromiumavšak na řešení nestačím, abych jej aplikoval na operu

2) Druhý problém mám s nastavením průhlednosti okna terminálu (jak mate-terminal tak guake-terminal), kdy je nastavena průhlednost ale v pozadí vidím plochu, nikoli okna, která jsou právě pod tímto oknem terminálu (jako by tam vůbec žádné jiné aktivní okno nebylo)
to je zatím vše, uvítám opravdu veškeré rady protože s těmito problém jsem si sám poradit nedokázal
Předem všem děkuju za pomoc.